Odpowiedz 
CO2 elektrozawór
05-10-2015, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2015 15:06 przez BeastlyGoat. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
CO2 elektrozawór
Cześć wszystkim,
Zmontowałem ostatnio zestaw CO2, zdecydowałem się na elektrozawór, żeby nie robić przyduchy co mi się czasem zdarzało z bimbrownią.. Jak już wszystko poskręcałem to zacząłem sprawdzać czy zestaw jest szczelny i czy wszystko działa.
Zaworek precyzyjny działa, ale elektrozawór chyba nie, puściłem gaz w misce wieczorem i wyłączyłem elektrozawór z prądu( wtedy powinien być szczelnie domknięty prawda?) Niestety rano gaz z dyfuzora cały czas leciał. Możliwe, że w układzie zostaje tyle gazu? Czy w takim razie powinienem włączać sprzęt na godzinkę dziennie i tyle? Czy raczej jest skopany?


Zwie się on Lucifer Parker
[img][Obrazek: CAM03926.jpg][/img]
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2015, 15:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2015 15:18 przez harek.)
Post: #2
RE: CO2 elektrozawór
Po zamknięciu elektrozaworu gaz poleci przez maksymalnie minutę. Potem nie ma prawa nic sie przez niego przedostac. Jeżeli po odłączeniu napięcia leci, to jest zwyczajnie zepsuty.

Najlepiej zrezygnuj z niego bo może nim też gaz uciekać i będziesz nabijał butle raz w miesiącu. Jak odpowiednio ustawisz ilość podawangeo co2 to żadnej przyduchy nie będzie nawet podająć 24/7
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2015, 23:15
Post: #3
RE: CO2 elektrozawór
Okej sprawdzę go jeszcze raz dla pewności i niech spada, bo rozumiem, że jakaś naprawa nie wchodzi w grę? Pytanie tylko jak opowiednio to ustawić? ;p
pewnie przyda się licznik bąbelków, którego nie mam.
Ale mam indykator tak jak mi kiedyś poleciłeś Wink Jak uzyskujesz wodę o kh=4(?) mieszasz ro z kranówką?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 08:37
Post: #4
RE: CO2 elektrozawór
Daj sobie spokój. Też miałem taki elektrozawór. On co prawda zamykał, ale gaz uciekal mimo wszystko bokami.
Elektrozawór nie ma zadnej regulacji. Jest otwarty lub zamknięty.
Licznik bąbelków to g... które na pewno Ci się nie przyda. Wręcz same z tym problemy.
Indykator to świetna sprawa! A do RO dodaje mineralizatora i stąd takie parametry. Kranówki nie leje od czasu jak mam filtr RO Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 23:50
Post: #5
RE: CO2 elektrozawór
No to fajnie, a co do wody to chodzi mi o tę do indykatora. Mam krople Jbl i zdaję się, że trzeba je zmieszać z wodą o kh 4. Póki co raz zmieszałem z wodą z akwa, trochę twardszą i kolory nie były zbyt zróżnicowane ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 08:52
Post: #6
RE: CO2 elektrozawór
Lejesz RO i dolewasz troszke mineralizatora tak aby otrzymać kh 4. Troche zabawy ale nie potrzeba tego dużo, ok 1,5ml na 2 tygodnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 09:17
Post: #7
RE: CO2 elektrozawór
Okej tak zrobię, ale kurde, będę bał się zostawić gaz na noc... nie pójdę spać Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 10:12
Post: #8
RE: CO2 elektrozawór
Zamykanie gazu powoduje znacznie większe wahania Ph niż jak się go w ogóle nie wyłącza. Przyczyna przyduchy jest inna to wina kończącego się gazu w butli i reduktora nie do końca akwarystycznego. Wtedy zawór się przydaje ale tylko w połączeniu z Ph kontrolerem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 12:46
Post: #9
RE: CO2 elektrozawór
czyli rozkręcam na maksa i minimalnie precyzyjnym ustawię żeby leciało tak? Przyduchy miałem z bimrownią, tego sprzętu jeszcze w akwa nie używałem, wiem, że reduktor nietypowy ale razem z elektrozaworem i precyzyjnym kosztował mnie 5 dych, to nie wybrzydzam ;p
Rozumiem, że jak CO2 leci 24/7 to powinienem trochę wydłużyć czas świecenia? aktualnie mam 2xleddy plant 6W na 30l przez 6h dziennie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 20:41
Post: #10
RE: CO2 elektrozawór
Cholera, rozkręcałem właśnie wszystko i prawie mnie zabiła kulka metalowa, która wystrzeliła z reduktora... Tongue z takiej przejściówki przeciwzwrotnej, no i zgubiłem sprężynke.. ( może sie nada od długopisu :-) )okazało się również, że muszę zoorganizować nową przejściówkę bez tego reduktora.
Kurczę muszę się pośpieszyć, bo pojawiają sie już zielone nitki..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2015, 11:25
Post: #11
RE: CO2 elektrozawór
Podejrzewam że to był zawór bezpieczeństwa Smile. Co cię podkusiło żeby to ruszać . Taki zawór to rzecz bardzo ważna w instalacji CO2 ponieważ w butli w temperaturze powyżej 30 stopni mogą dziać się dziwne rzeczy. Radzę znaleźć oryginalną sprężynkę i prawidłowo to złożyć albo dokupić właściwy do CO2 zawór . Polecam sklep Fachowiec na Głogowskiej jest tam akwarysta obeznany z tematem myślę że najlepiej się z tym tam udać to jeśli zajdzie potrzeba naprawią Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2015, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2015 18:01 przez BeastlyGoat. Powód: Nowe informacje)
Post: #12
RE: CO2 elektrozawór
Znalazłem sprężynkę, wszystko znów poskręcane, mam tylko problem z ustawieniem przepływu.. jak tylko ruszę precyzyjny to leci tego masa(jakieś milion bąbli na sekundę).
[img][Obrazek: 12144685_893628464049085_454055270561838359_n.jpg]
image hosting over 5mb
[/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 10:36
Post: #13
RE: CO2 elektrozawór
To co rozebrałeś to zaworek zwrotny więc nie tak źle Smile. A precyzyjny albo jest też źle poskładany albo do wymiany. Przejdź się na tą Głogowską do "Fachowca" koło ul. Górki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 13:46
Post: #14
RE: CO2 elektrozawór
spróbuj jeszcze precyzyjny podłączyć odwrotnie, czasem ma to znaczenie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2015, 12:41
Post: #15
RE: CO2 elektrozawór
Rzeczywiście Bohen dzięki za podpowiedź . Na zaworku jest schemat dość nieczytelny ale ewidentnie widać że jest to zaworek jednokierunkowy

[Obrazek: Symbole%252520%252520graficzne.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektrozawór do RO arrowb 6 12,589 26-08-2014 07:42
Ostatni post: apofis
  Elektrozawór GRUN SYSTEM kuki102 18 30,834 19-03-2014 07:53
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości