Odpowiedz 
Elektrozawór GRUN SYSTEM
15-03-2014, 10:30
Post: #1
Elektrozawór GRUN SYSTEM
Witam.
Czy ktoś posiadał lub posiada taki elektrozawór??
Chodzi o to że kupiłem zestaw:
http://allegro.pl/g-system-plant-g-zesta...22190.html

Elektrozawór trzyma na początku, ale po załączeniu już nie zamyka gazu. Wysłałem na reklamację, przysłali nowy i znowu to samo. Zastanawiam się czy te elektrozawory po prostu nie działają, czy problem leży po mojej stronie? Może miał ktoś taki problem i go rozwiązał, albo macie jakieś propozycję, bo nie mam zamiaru co 2 dni wysyłać go na reklamację.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 10:43
Post: #2
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
Wszystko zależy jakie ciśnienie ustawiłeś na reduktorze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 10:47
Post: #3
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
Nawet przy minimalnym ciśnieniu zawór nie odcina gazu. Normalnie mam 10 bar (tak jak w instrukcji) ale w ramach testu ustawiłem tak, że tylko lekko wskazówka drgnęła.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 10:56
Post: #4
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
zobacz, czy jest zamontowany ten elektrozawór w odpowiednim kierunku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 19:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2014 19:52 przez kuki102. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
[Obrazek: 8171fd1f176f5093med.jpg]

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 22:11
Post: #6
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
zdejmij cewkę jak odkręcisz te 2 śrubki to będzie sprężynka, wystarczy ją rozciągnąć i skręcić całoćć zpowrotem, też kupiłem kiedyś taki badziewny zestaw, walczyłem z elektrozaworem, jak wygrałem to zaworek przestał współpracować i pomimo maksymalnego skręcenia i tak nie idzie go zamknąc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2014 22:17 przez alarmowiec.)
Post: #7
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
Nic dziwnego 10 barów to prawie 10 atmosfer i to jest maksymalne ciśnienie jakie ten zwór wytrzymuje coś chyba źle tą instrukcję przeczytałeś. Nad cewką jest nakrętka nie reguluje się tam ciśnienia przy którym się zamyka ? A może jak dostał te 10 barów to mu się sprężyna sprasowała Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 23:30
Post: #8
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
jak pisałem wcześniej wystarczy ponownie rozciągnąć sprężynę, nakretka tylko mocuje cewke
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 23:33
Post: #9
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
Wiesiu Ty to tak piszesz jak byś się wczoraj urodził. Wiesz doskonale że chodzi o jednego bara. Przecież dziesięciu to się nawet nie da ustawić na reduktorze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 02:45
Post: #10
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
No to nie masz racji bo się da ustawić i znam takie przypadki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 10:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2014 11:06 przez kuki102.)
Post: #11
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
W ramach jasności: Czy takie ustawienie ma być??

Jeśli chodzi o instrukcję to mam tak:
- Odkręcić butlę (Na lewym zegarze wskazówka podniesie się informując nas o ciśnieniu gazu w butli)
- Odkręcić reduktor (Wkręcamy szare pokrętło na reduktorze, kręcąc w prawo ustawiamy ciśnienie wylotowe. Prawy zegar reduktora ustawić na poziomie 10 barów).

[Obrazek: 16b72107471d7ca8med.jpg]

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 13:37
Post: #12
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
10 na czarnej skali, oznacza jednego bara, instrukcja źle podaje. Ustaw 1,5 bara tyle powinno być.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 14:28
Post: #13
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
No czyli coś jest nie tak z tym zaworem. Jeśli mam ustawione tak jak teraz, to jeszcze zamyka (kilka razy go odłączyłem, i działa zobaczymy co będzie wieczorem). Jeśli podkręcę do tej czarnej dziesiątki, to już nie daje rady. Spróbuję jeszcze znaleźć inną sprężynę. Może ta jest za słaba.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 08:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2014 08:17 przez alarmowiec.)
Post: #14
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
No to widać że instrukcje napisał jakiś ignorant ( delikatnie to ujmując ) bo chociażby z opisu na manometrze już widać że 10 barów to jego maksymalne ciśnienie pracy. Jeśli tak to poco reszta skali a po ustawieniu 20 powinien się rozlecieć.
Co do skali widać że manometr jest wyskalowany do pracy z Migomagiem czyli w szacowanym przepływie ilości gazu w l/min. Dla nas ta skala jest zupełnie nie przydatna. Dolna natomiast bez opisu jednostek wskazuje raczej na PSI (czyli funt-siła na cal kwadratowy) 10PSI to około 0,7bara ale to tylko domysły (brak opisu).
Co do złej pracy elektrozaworu to powiedz mi czy na cewce jest opis jej parametrów. Jeśli nic nie ma to można podejrzewać że zawór jest na 24V i "ktoś" żeby działał tą sprężynę osłabił ale to tylko podejrzenie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2014 10:55 przez kuki102.)
Post: #15
RE: Elektrozawór GRUN SYSTEM
Na elektrozaworze jest opis:
220V AC
1,5 VA 50 Hz
100% ED
IP 65
I tylko tyle.
Na ustawieniu takim jak na zdjęciu i po rozciągnięciu sprężyny elektrozawór działał. Dzisiaj spróbuję podkręcić ciśnienie do czarnej 10. Zobaczymy co będzie. Jeśli to tylko wina sprężyny to poszukam trochę mocniejszej.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CO2 elektrozawór BeastlyGoat 29 47,082 20-10-2015 23:42
Ostatni post: Dikej
  Elektrozawór do RO arrowb 6 12,622 26-08-2014 07:42
Ostatni post: apofis



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości