Odpowiedz 
Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
31-10-2014, 15:47
Post: #1
Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Planowałem od jakiegoś czasu coś takiego kupić,ale widzę też, że aquael wypuścił nową serię z oświetleniem led. Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów używa tego nowego zestawu z takim oświetleniem i jak się to sprawuje,bo poprzedni typ oświetlenia econoline był podobno bardzo awaryjny jak i nie wystarczający dla roślin.Druga sprawa gdzie to można kupić w poznaniu w jakimś sklepie stacjonarnym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 16:00
Post: #2
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Stare oświeltenie było ok jeśli chodzi o ilość światła i jego kolor, nowe też całkiem nieźle, ale kolor światła do bani.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 16:09
Post: #3
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Mówisz ,że ok ale przeczytałem ten wątek dla tego pytam Wink http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=1383
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 16:42
Post: #4
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Ja mam lampkę AQUAEL DecoLight 6500 K 11 W (która zawiera ten moduł) od ok. pół roku i - odpukać - nic się z nim złego nie dzieje.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 16:52
Post: #5
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
co do światła ja używam tych nowych, i jestem zadowolony Smile i wydaje mi się że dają trochę więcej światła niż econoline, na kostce tak tego nie widać, ale na większym akwarium jak ustawie je obok siebie to różnica jest spora na korzyść ledów, co do do tego jaka różnica jest na kostce to proszę bardzo, porównaj sobie i wybierz Smile
foto nr. 1 aquael leddy 6w plant
[Obrazek: 1bd6c2b4bd75cbb0med.jpg]
foto nr. 2 aquael econoline 11 w
[Obrazek: 3cc35e981dd5752amed.jpg]
foto nr. 3 aquael leddy 6w (x2) czyli tak jak mam na stałe
[Obrazek: 3735358704d9d5c6med.jpg]

kolor światła jak napisał masło jest inny ale czy gorszy? to już kwestia tego kto co lubi Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 16:58
Post: #6
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Niezle obsadziłeś Smile Masz dwie lampki dla lepszego efektu czy dlatego że jedna nie wystarczała do roślin ? Nie są te ledy chyba też tak awaryjne jak poprzednia seria,tak mi się wydaje,nagrzewa się mocno?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 17:16
Post: #7
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
kupiłem dwie od razu, kostka ma 43l i jedna lampka niezależnie czy leddy czy econoline, było by mało, akwa ma z 1,5 miesiąca, trochę już pozmieniałem, a jak krzaki rosną porównaj sobie jak było po wstępnym posadzeniu, a jak teraz, tym bardziej że dale tylko trochę potasu przy podmiankach, a czy są awaryjne? nie wiem półtorej miecha działa Tongue nagrzewać się nie nagrzewają jakoś szczególnie, są delikatnie ciepłe

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 22:00
Post: #8
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Jeszcze tylko nie powiedzieliście gdzie to cudo w poznaniu kupić Smile,wolałbym nie przez internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 22:07
Post: #9
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
i światło i gotowe kostki kupisz już w prawie każdym sklepie, ja zamawiałem w planta gardenie

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 00:08
Post: #10
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Banano89, wersję 30-litrową znajdziesz np. w sklepie Akwarystyczny Poznań.
W Bajciku są starsze wersje (bez LED-ów), ale może sprowadzą Ci nową (są wymienieni wśród sprzedawców na stronie Aquaela).
Mogą mieć dobre ceny.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 01:15
Post: #11
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
Jeśli chodzi o bajcik to dzwoniłem i ceny mają dobre,bo mają te z oświetleniem led w cenie tej samej co starszy typ. Tyle że same 20tki i 30tki a ja szukam 10tki ,to mi powiedzieli że nie mają wpływu na to co od aquaela dostają i tak na zamówienie nie sprowadzą.Troche dziwne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 03:16
Post: #12
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
cena powinna być wszędzie taka sama jak starych modeli, tym bardziej że te stare wycofują z sprzedaży, jak jakiś sklep podbije cene to tylko dlatego że chcą opchnąć jako nowość, tak swoją drogą z dwa miechy temu jak aquael wprowadzał te nowe lampki w sklepach stacjonarnych windowali ceny na 90-105 zł szt. teraz kupisz już za 60-80 zł
ps. jak dostaniesz gdzieś tą 10 to się pochwal jak Ci wyszła, może też się skuszę Tongue

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 15:41
Post: #13
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
A ciekawe jaki rodzaj diody dali do tych lampek,to 5630 czy słabsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 22:18
Post: #14
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
szczerze nie mam pojęcia nigdzie nie podają informacji co to za diody

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2014, 18:55
Post: #15
RE: Kostka aquael shrimp smart parę pytań.
W takim razie pozwolę sobie zadzwonic jutro do aquaela zapytać czym oświetlają,i ewentualnie Was oświecę jeśli mi powiedzą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Start nowego baniaka - kilka pytań piasio 16 34,645 08-08-2015 13:18
Ostatni post: joke00
  AQUA&ZOO - kilka pytań adrian99 5 11,956 16-03-2015 13:14
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości