Odpowiedz 
Potrzebna pomoc
06-05-2014, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2014 22:34 przez gertas1985.)
Post: #1
Potrzebna pomoc
Witam.

Potrzebuje pomocy a chodzi o to, ze w moim zbiorniku od okolo 2 tyg unosi sie bialy pyl jest go sporo. Teraz tak opcje sa dwie:

1. do filtra aquael fzn-3 dorzucilem zeolit (w 1 pojemniku gabka, w drugin zeolit + wegiel + wloknika) z tego co wiem zeolit moze oddac troche pylu do wody, ale byl dosc solidnie wyplukany i 2 tygodnie to dosc dlugi czas zeby byl jeszcze w wodzie.

2. opcja to w tym samym czasie co dolozony zeolit przykleilem mech do korzenia i tasme ledowa do pokrywy na kropelke (nie wiem co mnie pchnelo wyczytalem na jakims forum ze mozna). Na pokrywie skrapla sie woda i moze splywac/skapywac do zbiornika. od ok tygodnia tasmy juz nie mam kropelka zeskrobana i zeszlifowana, silikon z korzenia zeskrobany.

Aktualnie jestem po 3 podmianach wody 2x1/3 1x1/2 pojemnosci zbiornika. Pyl jest nadal trudno ocenic czy jest go mniej ale wydaje mi sie ze jest tak samo. Nie wiem czy odczekac bez podmiany az bakterie sie znow namnoza i moze to wystarczy czy moze wlaczyc jakis srodek typu crystalwater.... Co robic?? jezeli bedzie potrzeba wrzuce fotki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 22:55
Post: #2
RE: Potrzebna pomoc
a nie jest to pierwotniak przypadkiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 22:59
Post: #3
RE: Potrzebna pomoc
Fotki zawsze się przydadzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 23:00
Post: #4
RE: Potrzebna pomoc
Na moje to będą pierwotniaki. Masz wate w kaskadzie. Jak to nie pomaga to drugi filtr z watą samą. I powinno pomóc. Doraźne. Choć mnie pomogło na 4 miesiące. Może doczytaj co zdziałać na pierwotniaki.

... wiosna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2014 00:18 przez gertas1985.)
Post: #5
RE: Potrzebna pomoc
wyglada to tak:
   
   
   
   
   

jak rano wlacza sie oswietlenie to mam wrazenie ze jest ciut lepiej ... musze szybko podzialac bo widze ze odbija sie to na rybach sa slabsze mniej ruchliwe ...

Moze ktos ma jakies pomysly jak z tym walczyc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 07:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2014 07:06 przez Mikołaj. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: Potrzebna pomoc
Jeśli to pierwotniak to lampa UV, chyba najskuteczniejsza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 09:49
Post: #7
RE: Potrzebna pomoc
Czytalem o lampie UV ale nie mam niestety a raczej to drogi interes. Na poczatek koc na akwarium, swiatlo off i glodowka dla ryb. Bede informowal o efektach. Moze ktos jest w stanie uzyczyc lampe UV?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 10:56
Post: #8
RE: Potrzebna pomoc
Też kiedyś walczyłem z pierwotniakami. Wymiana wody na pewno nie poprawi sytuacji, a nawet zaszkodzi. Najprostszą metodą jest przeczekać i samo zniknie. Niestety, słyszałem że proces taki długo trwa. U mnie pomogło CrystalWater i ciemne akwarium przez 4 dni. Dobrze jest nawet przykryć kocem.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 11:11
Post: #9
RE: Potrzebna pomoc
Mogę pożyczyć UV ale żeby jej użyć musisz miećzewnętrzny filtr kubełkowy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 11:22
Post: #10
RE: Potrzebna pomoc
Wiem czytalem twoj temat i jeszcze ktos z forum mial ten sam problem. W sieci jest duzo tematow i opcji lampa UV niby najlepsza UVC jeszcze lepsza ale szkodliwa dla ryb. Ja zaczne od koca i filtorwania. potem wlacze chemie jak nie pomoze ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 13:46
Post: #11
RE: Potrzebna pomoc
No to odpada mam kaskade ewentualnie wewnetrzny :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 19:36
Post: #12
RE: Potrzebna pomoc
a czy dodatkowo napowietrzac brzeczykiem? zaszkodzi pomoze? powinno pomoc zeby glony sie nie tworzyly bo na powierzchni mam taka jakby oleista plame ktora ogranicza wymiane o2 - co2 i ryby plywaja mi przy powierzchni...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 19:56
Post: #13
RE: Potrzebna pomoc
ruch tafli żeby te plamę rozbiło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2014, 22:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2014 22:26 przez gertas1985.)
Post: #14
RE: Potrzebna pomoc
Witam po tygodniu walki udalo sie woda klarowna czysta. Co robilem: akwarium 2 dni zaciemnione przykryte kocem niektore rosliny zaczely zolknac ale juz dochodza do siebie, ograniczone karmienie do minimum, filtr na maxa rozkrecony i podlaczylem napowietrzacz. Od 3 dnia koc zdjety, ograniczone swiatlo do 6h akwarium juz wygladalo lepiej i tak do 6 dnia cala reszta bez zmian. Na finiszu wpuscilem dafnie, ktore wyczyscily wode bajecznie i narazie mam spokoj swiece tyle co zawsze karmie mniej napowietrzacz wyjety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy na forum-potrzebna pomoc rafafik 7 12,858 05-03-2014 02:24
Ostatni post: rafafik
  Obsada Malawi 200 l Potrzebna pomoc fasadakarpik 29 49,177 10-01-2014 15:00
Ostatni post: KODI



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości