Odpowiedz 
nowy na forum-potrzebna pomoc
02-03-2014, 12:45
Post: #1
nowy na forum-potrzebna pomoc
hej!
dopiero dołączyłem.
Potrzebuję Waszej pomocy. Kiedyś miałem akwarium-nic wielkiego 80l Jednak musiałem je zlikwidować. Teraz, po latach, postanowiłem wrócić do hobby.
Akwarium już kupione - czekam na transport. Zbiornik odkupiony od kogoś ok. 240l Tyle co zdążyłem tylko na szybko zobaczyć to grzałeczka 300W dwa filtry wewn pokrywa z oświetleniem ale nie wiem jakie duże; ponoć jest też napowietrzanie ale niestety nie udało się go zobaczyć.
czy znalazłby się ktoś chętny kto by pomógł mi postawić pierwsze kroki? Generalnie potrzebne jest wyposażenie Jakieś kamienie i korzeń są ale piasek do wymiany
Nie mogę się zdecydować co powinno w nim być Zawsze marzyłem o skalarach ale... Chciałbym tam mieć też i neonki Jednak to nie jest dobre połączenie Dlatego ostatnio myślałem o krewetkach. Jednak do tego jeszcze jest trochę czasu.
Potrzebuję trochę zielska Ktoś ma coś na zbyciu?
Przepraszam że tak chaotycznie Nie wiem co jeszcze powinienem napisać Najwyżej dopiszę Tutaj albo na priv
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2014 13:02 przez edison.)
Post: #2
Odp: nowy na forum-potrzebna pomoc
Najlepiej abyś sprecyzował jakiego typu chcesz mieć to akwarium:
roślinne,biotopowe,towarzyskie .
To pozwoli nam bardziej na dobór odpowiedniej fauny i flory.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 13:13
Post: #3
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
A skąd jesteś, chodzi mi o dzielnicę? Ja lubię i mam akwarium biotopowe, możesz zerknąć jak chcesz. Biotop to czarne wody. Wspominając o rybach to ten kierunek, z tym, że ja bym proponował inne rybki, które na kranówce spokojnie utrzymasz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 13:21
Post: #4
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
Znam co najmniej dwie osoby u których skalary i to duże i ineski pływają razem w akwa od lat tak że się da.[/align]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 14:41
Post: #5
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
Po poradę co do ryb zawsze możesz przyjść jak mam czas. Co do roślin -jest tu kilku dobrych-specjalizujących się więc też coś doradzą. Tylko musi być wizja co chcesz Tongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2014, 02:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2014 02:41 przez rafafik.)
Post: #6
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
Dzięki za odpowiedzi

Już dopowiadam.
Chcę akwa ogólne Ze szczególnym uwzględnieniem krewetek; potem są neony żeby wypełnić te przestrzenie dno i tafle wody. Dodatkowo z ryb pewnie jakiś glonojad kilka kirysków Może kilka gupików. Coś jeszcze możecie zaproponować?
Natomiast z roślin hmmm tutaj to ja jestem zielonyBiggrin Na pewno coś niewysokiego by się przydało żeby dać schronienie krewetkom Ale na taki baniak to większe też muszą być Ktoś ma pomysły w tej dziedzinie?

aha! Zapomniałem dodać Ja z Rataj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2014, 12:32
Post: #7
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
Proponuję wybrać się na cotygodniowe spotkanie i porozmawiać z kolegami. Wtedy najprościej dowiesz się co i jak. Ważna kwestia to także budżet jaki posiadasz na ten cel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2014, 02:24
Post: #8
RE: nowy na forum-potrzebna pomoc
Dopiszę tutaj Może się uda
potrzebuję transport do akwa+szafka Ktoś orientuje się w tej sprawie? akwa długie na 140cm Szafka nawet długa na 200cm(nie wiem dokładnie więc piszę na wszelki wypadek więcej żeby nie było niespodzianek) ale nie jest wysoka Trasa: Grunwald-Rataje
Termin: na pewno pod wieczór (od ok 17) Dobrze byłoby jeszcze w tym tyg(piątek?) albo dopiero po niedzieli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Potrzebna pomoc gertas1985 13 17,719 12-05-2014 22:23
Ostatni post: gertas1985
  Obsada Malawi 200 l Potrzebna pomoc fasadakarpik 29 49,476 10-01-2014 15:00
Ostatni post: KODI



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości