Odpowiedz 
Początki LT
14-03-2011, 14:38
Post: #16
RE: Początki LT
ello!
ja już 2 akwa zakładałem na ziemi - i wsio ładnie w nich rośnie Smile
siatka rozdzielająca ziemię i żwirek/kamyczki ma podstawowe utylitarne znaczenie podczas późniejszego wyrywania roślin!
mówi się, że w akwarium na ziemi rośliny się wycina anie wyrywa, jednak, jeśli ma się siateczkę na ziemi to delikatnie rośliny można wyrywać - wyrwie się tylko korzenie znad siatki, a ziemia się do wody nie przedostanie - ot taki sprytny myk Smile wg mnie warto!

Toxic - pojedyncza warstwa spokojnie wystarczy!
Egze z kolei pisał, że nie kładzie się ziemi na całym dnie - chodziło mu o to, by nie było ziemi przy szybach - tam do samego dna powinien sięgać żwirek!!
ziemia powinna zaczynać się 5cm od szyb - żeby, tak jak kolega powiedział unikać zakwitów, wzrostu glonów itp. (innymi słowy - ziemia nie powinna być widoczna)
i nie będę oryginalny Biggrin
roślin roślin i jeszcze raz roślin!!
+ pytanie - czy LT nie robi się w akwarium otwartym?? bo widzę pokrywę??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 14:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2011 14:41 przez egzepoznan.)
Post: #17
RE: Początki LT
Toxic jak będziesz przesadzał i tak ziemia się dostanie do słupa wody i tak .
A przy typowym LT najlepiej nie przesadzać Smile przycina się rośliny przy korzeniu a reszta zostaje i gnije czym dostarcza składników Smile
Zaznaczmy jeszcze raz jeżeli to ma być prawdziwe LT to podmian wody brak , odmulania brak , mało światła , może być duża obsada i przekarmianie ryb Smile
+ pytanie - czy LT nie robi się w akwarium otwartym?? bo widzę pokrywę??

Czarex można w baniaku z pokrywą ale lepiej dołożyć wentylatorki do pokrywy Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 16:17
Post: #18
RE: Początki LT
Może rzeczywiście pomyślę nad aranżacją post apokaliptyczną (dolichopterus).. dorzucę jeszcze trochę gruzu na dno i jest ;p

Nie no ale tak na serio, to aż tak źle? A ja myślałem że obsadę roślin mam całkiem całkiem ;p. Ale skoro mówicie, że nie za bardzo to trzeba to zmienić. (tak na marginesie powiem, że nurzańce rosną mi chyba z 2cm na dobę, mam nadzieję że w ziemi nie dodali jakichś sterydów..(nic takiego nie było napisane na opakowaniu)).
jeśli chodzi o warstwę ziemi to rzeczywiście, postarałem się, żeby od strony szyb nie było jej widać, tzn usypałem taką jakby ramkę ze żwirku, wsypałem warstwę ziemi do środka (ok. 2-3cm) i przysypałem żwirkiem (też z 2-3cm), z tym, że obie warstwy rosną patrząc wgłąb zbiornika.

Co do siatki to już raczej chyba pomysł na następny raz, bo jakoś nie wyobrażam sobie spuszczania wody i oddzielania warstwy żwirku od ziemi, niemniej pomysł jest jak najbardziej sensowny. (trzeba było się tu zgłosić, zanim się jeszcze za to zabrałem, ale wiadomo, że już mnie paliło do roboty ;P)

(14-03-2011 13:30 )napadywacz napisał(a):  Jeżeli dobrze widzę anubiasek jest w ziemi-kłącze powinno być na wierzchu a korzonki w glebie,jeżeli już ,bo w zasadzie anubiasów w ziemię się nie daje Wink Biggrin.
No właśnie chyba nie widać na zdjęciu ale ten hultaj nie jest całkowicie zakopany, zostawiłem około 1cm widocznych korzonków, czy tyle starczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 18:02
Post: #19
RE: Początki LT
korzonki w ziemi, kłącze nad Smile a roślin to naprawdę ubogo Smile w LT to one dbają o równowagę, więc musi ich być...hhohoho Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2011, 00:13
Post: #20
RE: Początki LT
(14-03-2011 16:17 )Hasan napisał(a):  tak na marginesie powiem, że nurzańce rosną mi chyba z 2cm na dobę, mam nadzieję że w ziemi nie dodali jakichś sterydów..(nic takiego nie było napisane na opakowaniu)).

One już tak mają, za chwile rozłogi zaczną ci wyrastać a za pół roku będziesz walczyć aby bezboleśnie sie pozbyć tego chwasta Wink
Co do roślin to spotkania są dobrym źródłem jako że często koledzy przynoszą efekty przycinek, a dla inspiracji pooglądaj akwaria w dziale "Pokaż swój zbiornik" tam zobaczysz kilka ładnych holendrów Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 13:46
Post: #21
RE: Początki LT
Mały update.
Dzięki uprzejmości koleżanek i kolegów z forum miałem możliwość obsadzenia akwarium "efektami ich przycinek" Wink. Na razie wygląda to nieco chaotycznie, ale i tak o niebo lepiej niż ostatnio. Dla porównania:

Przed:
http://img694.imageshack.us/img694/8069/dscf9218f.jpg
Po:
http://img64.imageshack.us/img64/5954/dscf9541y.jpg

Szach - mat ;p

No ale nie ma róży bez kolców, także czekam na Wasze słowa krytyki, które jak zwykle przyjmę na klatę niczym dalekobieżny autobus Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 14:01
Post: #22
RE: Początki LT
No zmiana robi piorunujące wrażenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 14:09
Post: #23
RE: Początki LT
Zupełnie inne akwarium BiggrinClapping

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 16:07
Post: #24
RE: Początki LT
Jungle is Massive Clapping A to jeszcze porośnie Thumbsup

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 19:35
Post: #25
RE: Początki LT
No ślicznie we wprost, tylko roślinki są bardzo wysokie jak na moment po wsadzeniu. Mogą rozrastać się na górze, a na dole będziesz widział głównie korzonki. Teraz sztuką będzie je dobrze podciąć Smile Ale po aranżu widać, że sobie poradzisz. I tego heńka może troszkę rozsadź, bo coś mi się wydaje, że kępki zostały posadzone za jednym zamachem. Super, że roślinki trafiły do tak ładnego zbiorniczka.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 20:48
Post: #26
RE: Początki LT
Hehe, dzięki bardzo za tak przychylne komentarze Wink No jak na razie tak jak mówiłem wszystko jest posadzone dość chaotycznie, bo miałem mało czasu na przemyślenie całości aranżacji (jedynie drogę ze środowego spotkania do domuWink, także ulegnie to jeszcze pewnym modyfikacjom, choć nie ukrywam że ta "Jungle" nawet ma swój charakter ;P
Na razie jestem w fazie obserwacji, które gatunki będą nadawały się do dalszej współpracy, bo niektóre zdają się być trochę chimerneWink

Lermi, jak je fachowo popodcinać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 21:02
Post: #27
RE: Początki LT
Jako, że tu się rozwija - raczkuje pomysł LT - na jakim poziomie Azotany są w normie w takim zbiorniku?

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 22:21
Post: #28
RE: Początki LT
Cytat:Lermi, jak je fachowo popodcinać?
Nie wiem, ja mam od aranżacji odpowiednich ludzi Cool2
PODCINANIE ROŚLIN

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 11:44
Post: #29
RE: Początki LT
haha Smile no i teraz się Kolega z nami zgodzi, że lepiej więcej roślin??
haha Smile bez porównania!
co do przedmówców - zdecydowanie - ciemne tło doda uroku - czarne, ew. ciemnoniebieskie - proponuję jednolite Smile
a co przyrostu roślin - no jest to niestety pewien dyskomfort, jak się duże rośliny sadzi a nie takie, które od maleńkości muszą rosnąć!
obserwuj - tydzień - dwa i sam zobaczysz co jak rośnie i jak najlepiej przycinać Smile daj się póki co im zaaklimatyzować Smile
ale już jest zdecydowanie lepiej!
gratki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 21:12
Post: #30
RE: Początki LT
No wiadomka że lepiej Wink

(27-03-2011 21:02 )TOXIC69 napisał(a):  na jakim poziomie Azotany są w normie w takim zbiorniku?

Nie wiem, nie robię testów, liczę że po tych 4-5 tygodniach od założenia baniaka do czasu wpuszczenia zwierzy wszystko się jakoś ustabilizuje.

Cytat:Dałbym jeszcze czarny bristol jako tło

Taki bristol bristol? Tzn papierowy?Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości