Odpowiedz 
Początki LT
13-03-2011, 00:50
Post: #1
Początki LT
Witam, poczytałem trochę o zamysłach Low Tech i właśnie próbuje się z takim typem zmierzyć. Jak na razie przygotowałem podłoże (piasek o granulacji 1-2mm a pod nim ziemia uniwersalna) i posadziłem roślinki tj. 3 nurzańce (z czego 2 całkiem duże), zwartkę, kawałek mchu jawajskiego, i małego anubiasa. Oświetlenie stanowi świetlówka 15Watowa Osram FLUORA (wiem że mało, ale planuję rozbudowę). Filtr wewnętrzny chodzi bez napowietrzania. Wszystko śmiga już z tydzień.
Właśnie niedawno zauważyłem bąbelki uchodzące z liści i jakieś szare witki powiewające na szybach oraz jakieś mikroskopijne robaczki śmigające w toni. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Proszę o pomoc,
Pozdrawiam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 02:05
Post: #2
RE: Początki LT
Witaj Smile
Jakie wymiary baniaka ?
Na początek jak dla mnie za mało roślin jeżeli chodzi Low-techa , i raczej nie powinien być piasek tylko żwirek o granulacjach od 2-4 mm , te małe robaczki to okrzemki normalna sprawa przy świeżo zalewanych baniakach Smile
Napisz jaką obsadę planujesz i ewentualnie daj fotki jak to wygląda Smile
Co do samego poczytania o Low-techu to sam internet nie wystarczy moim zdaniem proponuje lekturę Diany Walstad " Rośliny w akwarium " są tam dokładnie wyjaśnione procesy zachodzące w akwa i prowadzenie zbiornika Low-tech Smile
Akurat sam się przymierzam do tego typu baniaka w moich 160 L Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 09:14
Post: #3
RE: Początki LT
Jak Egze napisał - podaj litraż Smile
Bąbelki na roślinach to dobry objaw.
Do szarych nitek zacznij się przyzwyczajać jeśli masz low tech Biggrin A tak na serio - po prostu je systematycznie usuwaj. Jeśli zauważysz, że się rozprzestrzeniają - większa podmiana wody (wiem, że to LT, ale cóż...).
No i popieram Egze -roślin ile tylko się pomieści.
Ja obstawiam, że robaczki to oczlik. Urocze stworzonko. Jak włożysz ryby, to problem zniknie.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 10:52
Post: #4
RE: Początki LT
Ach wy niecierpliwcy przecież kolega podał litraż w innym wątku a dokładnie napisał :aktualnie zabieram się za reaktywację mojego akwa (60x30x30 profil)więc jak wam policzyłem ma 54 l Wink

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 11:37
Post: #5
RE: Początki LT
Tak, dokładnie 54 l, powinienem był napisać od razu Wink

(13-03-2011 02:05 )egzepoznan napisał(a):  Napisz jaką obsadę planujesz i ewentualnie daj fotki jak to wygląda Smile
Jeśli chodzi o obsadę planowałem grupkę neonów + jakiegoś zwierza na dno, z tym ostatnim to jeszcze nie wiem. W zasadzie z tego co wiem LT wymaga raczej małej obsady, także nie wiem czy 8-10 neonów to już nie będzie za dużo. Co Wy na to? Wink
Fotki postaram się przesłać wieczorkiem.

(13-03-2011 02:05 )egzepoznan napisał(a):  Co do samego poczytania o Low-techu to sam internet nie wystarczy moim zdaniem proponuje lekturę
Diany Walstad " Rośliny w akwarium " są tam dokładnie wyjaśnione procesy zachodzące w akwa i prowadzenie zbiornika Low-tech Smile
Bardzo chętnie bym przeczytał, czy da się ją kupić gdzieś w Poznaniu? Bo raczej w empikach takiej specjalistycznej nie mają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 13:57
Post: #6
RE: Początki LT
Co do książki to ja ją na allegro nabyłem z Konina około 40-paru złotych , obsada może być duża , nie podmieniaj wody jeżeli to ma być prawdziwy Low-tech to tylko dolewki na tym typie akwarium trzeba troszkę czasu aż się wszystko ustabilizuje no i przede wszystkim przekarmianie ryb i nie odmulanie dna Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2011 21:30 przez alarmowiec.)
Post: #7
RE: Początki LT
przesyłam fotkę mojego świeżego baniaka, tylko proszę nie wyśmiewaćWink na stan dzisiejszy wygląda to tak:
[Obrazek: dscf9218f.jpg]
w miejscu gdzie leży kepka mchu wsadze jeszcze korzeń który sie odmaczaWink
jak to wg Was wygląda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 19:07
Post: #8
RE: Początki LT
(13-03-2011 18:30 )Hasan napisał(a):  jak to wg Was wygląda?


Hehehe to na razie nie wygląda albo inaczej wygląda jak krajobraz post apokaliptyczny.Roślin roślin i jeszcze raz roślin.I jakiś plan sobie zrób na aranżacje,żeby to miało potem ręce i nogi

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 20:14
Post: #9
RE: Początki LT
Dzięki Hasan, wyleczyłeś mnie z wrażenia, że w moim zbiorniku jest mało roślin. U Ciebie ich właściwie nie ma. Wsadź tam mało-wymagające zielone i to dużo.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 08:04
Post: #10
RE: Początki LT
No Hasan zaskoczyłeś mnie liczyłem , że masz więcej roślin niż ja w moim BW , szczerze to mam więcej roślin w 25 L które są właśnie przechowalnią dla LT , musisz mieć już busz na starcie , będę zamawiał rośliny jakbyś był chętny możemy się dogadać Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 09:43
Post: #11
RE: Początki LT
(13-03-2011 20:14 )Lermi napisał(a):  Dzięki Hasan, wyleczyłeś mnie z wrażenia, że w moim zbiorniku jest mało roślin. U Ciebie ich właściwie nie ma.


To samo miałam napisać Smile dzięki Lermi Smile
a ja tak narzekałam na brak roślin zawsze, ale od dzisiaj ani słowa Biggrin

jak chcesz mogę ci przynieść Pistie Lol
jeśli będziesz na spotkaniu w środę Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2011 11:05 przez egzepoznan.)
Post: #12
RE: Początki LT
Hasan jeszcze jedna uwaga jeżeli dobrze widzę na fotce masz ziemie na całym dnie baniaka ?
Jeżeli tak to proponuję to poprawić prawdopodobny zakwit i żwirku powinno być 2 x więcej niż ziemi .
Mam nadzieję , że się nie przejmujesz naszą krytyką - oczywiście są to słuszne uwagi ale bez załamki Smile każdy z nas na początku jakieś błędy popełniał i po to jest to forum aby Ci pomóc Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 13:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:51 przez DUANDR.)
Post: #13
RE: Początki LT
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 13:48
Post: #14
RE: Początki LT
Hasan spoko bys musial widziec moje akwa na poczatku... Lol

ja mialam roslinki dwie duze ładne ale... sztuczne Lol ty chociaz masz zywe Biggrin

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2011, 14:24
Post: #15
RE: Początki LT
Myślę, że warto jeszcze wspomnieć - póki można coś przerobić, o oddzieleniu ziemi "matki" od żwirku-piasku np. podwójną warstwą siatki "izolacyjnej" - takiej jaką nakłada się na styropian pod tynkowanie. Ostatnio Pacmann podsunął mi ten pomysł. Uważam, że świetnie zabezpieczy możliwość przypadkowego wydostania się gruntu przez żwir podczas jakichś manipulacji w akwarium.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości