Odpowiedz 
Pompa zewnętrzna do odmulania
02-03-2011, 13:08
Post: #1
Pompa zewnętrzna do odmulania
Cześć

Ma ktoś jakiś pomysł na zewnętrzna pompę do odmulania akwarium?
Nie drogą, ale taką, która troszkę pochodzi. Zewnętrzne pompy cyrkulacyjne pewnie nie dadzą rady i się zatrą, jak im puszczę troszkę "brudu".
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 01:36
Post: #2
 
Co ty masz w tym akwa ze az ma zatrzeć pompę . To raczej nie możliwe chyba że wciągniesz jakis rośliny czy mchy. Jak chcesz użyć pompy a nie zwykłej grawitacji to chyba masz bardzo duża powierzchnie do odmulania . Wiąze sie to usunięciem duzej ilości wody z akwa . W takiej sytuacji filtr zewnętrzny jest do tego dobry zwłaszcza ze woda może wrócić do akwa . Ja u siebie wkładałem rurę odmulacza do komina w rurę powrotu . W akwarium silnie porośniętym odmulać trzeba bardzo rzadko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:21
Post: #3
 
alarmowiec napisał(a):Co ty masz w tym akwa ze az ma zatrzeć pompę . To raczej nie możliwe chyba że wciągniesz jakis rośliny czy mchy. Jak chcesz użyć pompy a nie zwykłej grawitacji to chyba masz bardzo duża powierzchnie do odmulania . Wiąze sie to usunięciem duzej ilości wody z akwa . W takiej sytuacji filtr zewnętrzny jest do tego dobry zwłaszcza ze woda może wrócić do akwa . Ja u siebie wkładałem rurę odmulacza do komina w rurę powrotu . W akwarium silnie porośniętym odmulać trzeba bardzo rzadko.
Po prostu rozważam wszystkie mozliwości.
Roślin nie będę miał żadnych, bo w końcu chodzi o malawi i odmulanie żwirku. Filtr zewnętrzny byłby idealny, ale ma służyć tylko jako biologia współpracując ze skimmerem.
Mechanicznie oczyszczać ma, jak to mądrzy mówią, filtr wewnętrzny.
Ale wiadomo, że na żwirku będzie się coś zbierać. Nie dużo, ale jednak. I tak sobie pomyślałem, że może jakaś pompa by mi to wywalała prosto do kanalizacji. Tylko nie może stanąć jak poleci troszkę konkretniejszego brudu (nie tak całkiem miekkiego).
Jak się nie da, to odkurzę odmulacz elektryczny i też będzie git.
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:53 przez DUANDR.)
Post: #4
 
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2011, 13:28
Post: #5
 
napadywacz napisał(a):Kurde wklejałem kiedyś na SB nawet nie była droga,ale teraz nie mogę znależć :/
O. To jak znajdziesz, to podrzuć, ale do tego wątku.
SB czytam bardzo rzadko.
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 00:19
Post: #6
 
Jest takie urządzenie do opróżniania automatycznie WC jak jest poniżej wlotu do kanalizy ono sie nie zapycha Smile .
Coś mi się wydaje że się zapędziłeś . Automatyczne odmulanie to jak, bedziesz miał robota który po dnie bedzie jeździł ciekawe jak rozpozna że to nie np narybek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 08:47
Post: #7
 
alarmowiec napisał(a):Jest takie urządzenie do opróżniania automatycznie WC jak jest poniżej wlotu do kanalizy ono sie nie zapycha Smile .
Coś mi się wydaje że się zapędziłeś . Automatyczne odmulanie to jak, bedziesz miał robota który po dnie bedzie jeździł ciekawe jak rozpozna że to nie np narybek Smile
Hehe. A nie. Robotem to będzie moja ręka z wężykiem. Tak jak mówiłeś. Tylko zamiast do filtra zewnętrznego leci bezpośrednio do kanalizy.
Dzięki za pomysły.
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 14:10
Post: #8
 
Na marginesie tematu rozważ też opcjonalnie odmulacz w płynie (konkretnie microbe-lift g&sc rozpuszcza badziewie z gruntu ładnie), jestem właśnie w trakcie "kuracji" i jakieś tam pozytywne efekty widzę - ze względu na porośnięte dno odmulanie tradycyjne mam mocno ograniczone.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 15:48
Post: #9
 
Biter a jak ten odmulacz w płynie ma się do fauny zbiornika? Stosujesz preparat w u krewetek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 15:53
Post: #10
 
Asia napisał(a):Biter a jak ten odmulacz w płynie ma się do fauny zbiornika? Stosujesz preparat w u krewetek?

Si, bezproblemowo, to czysta biologia. Powiem więcej, w ogólnym wiele stworów wykazuje spore ożywienie (zdaje sie że to przez zwiększone wydalanie związków humusowych), ogólnie na plus. Jak przejdę cały cykl to dam tu fotorelacje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 15:06
Post: #11
RE: Pompa zewnętrzna do odmulania
a może coś takiego:
http://allegro.pl/odmulacz-sera-gravel-c...92950.html

nie jest to urządzenie, które podłączysz do "pompy" ale do "pompki" ale zawsze.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 20:16
Post: #12
RE: Pompa zewnętrzna do odmulania
Toxic ten odmulacz to syf. Wiem bo niestety miałem okazję go kupić ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dodatkowa pompa dołączona do kubełka. edison 4 11,757 19-09-2017 19:07
Ostatni post: edison
Photo Pompa IWAKI MD-10 kuntakinte 18 38,183 14-02-2012 17:52
Ostatni post: kuntakinte



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości