Odpowiedz 
Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
18-09-2013, 09:46
Post: #1
Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Hej Smile
Planuję powiększyć moje krewetkarium, które założyłem na "próbę". Aktualne ma 10l... wiem, że to za mało nawet dla krewetek ale spodobało mi się i mam już akwarium 25l. Akwarium jest profilowane ale będzie stało tył na przód. Mam jednak parę pytań.
1. Jaki mam wybrać do niego filtr? Do wyboru mam dwa: Aquael FAN-1 wewnętrzny lub HBL-301 kaskadowy.
2. Jakie oświetlenie dać? Do wyboru 2 opcje: albo lampka Decolight aquaela 9W albo pod pokrywą wkręcić żarówkę 11W.
3. Czy nawożenie nawozami w płynie nie zaszkodzi krewetkom? Na razie mam zwykłe redki ale w póżniejszym czasie planuje dać CR.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 13:09
Post: #2
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Ja miałem filtr FZN 1 na 30L i był za słaby, wymieniłem na FZN3 i ten daje rade (różnica w cenie jest nie wielka)

Oświetlenie 9w to mało , mozesz zamontować decolight duo (2x11w) ewentualnie pokrywa i tam zamontować świetlówkę Philipsa kolor biały zimny dostępna w castoramie na chyba 14w

nawozenie:
zwykłym krewetkom (redki, babaulti) nawozenie nie zaszkodzi, pod warunkiem ze bedziesz dawkował zgodnie z instrukcją. Jeżeli będziesz miał CR to będziesz musiał zrezygnować z nawożenia bo one są bardzo delikatne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 18:13
Post: #3
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Pfff myślę że oświetlenie 22 w na 25 litrów to przesada decolight 11 w starczy na podłoże bym dał substrat i problem nawożenia z głowy np prosoila filtr jakiś 300l/h tu nie mam wielkiej wiedzy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 18:38
Post: #4
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Na profilowanym tyle kaskadę będzie trudno powiesić . Przy 11W świetlówce wcale zbyt dużo światła nie ma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 19:02
Post: #5
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Też tak sądzę 11w. Aquaela nie oświetli dobrze 25l. , nie chodzi tutaj o moc tylko że 1/3 akwarium jest w cieniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 20:13 przez sajmon12. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Nie dawaj substratu tymbardziej (prosoil) jeżeli chcesz mieć CR !
Mikołaju bez urazy ale nie wiem skąd bierzesz swoją wiedzę, Twoje rady są w 98% nie trafione. Bardzo przepraszam za zaśmiecanie tematu ale juz po prostu nie wytrzymałem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 20:40
Post: #7
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Dlaczego niby Prosoil nie nadaję się do CR
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 23:36 przez edison.)
Post: #8
Odp: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Dlatego że podłoże prosoil jest przeznaczone dla roślin i nie uzyska się takich efektów jak przy dedykowanym podłożu dla krewetek.
Tylko pytanie co autor chcialby mieć typowe krewetkarium czy krewetki i piękne rośliny.
Crystale nie są trudnymi krewetkami jezeli trzymamy się pewnych zasad, radze od poczatku nastawić się na jeden gatunek bo Rc i Cr mają całkiem inne warunki.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 23:43
Post: #9
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Skoro można trzymać crystale na amazonii to i na prosoilu powinny dać redę. Wprawdzie prosoila nie testowałem, ale na adzie miałem bardzo dobre wyniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2013, 00:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2013 00:04 przez edison.)
Post: #10
Odp: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Mam crystale na prosoilu od niecalego roku, złego słowa nie powiem.
Jest to takie połączenie roslinniaka z krewetkami .Ale teraz skłaniam sie ku typowym krewetkarium bo można je lepiej obserwować.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2013, 07:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2013 07:57 przez Barbosa. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: Powiększenie krewetkarium. Parę pytań.
Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na razie kupiłem żarówkę o mocy 15W i 800 lumenów i barwie 4200k. Myślę, że na razie wystarczy Smile akwarium ma być ładne czyli ładne zdrowe rośliny i krewetki na razie będą to zwykłe redki i babauti. Jak przymierzę się do CR czy tigerów to myślałem o podłożu benibachi ale to później Smile Ok lecę tworzyć nowe lokum kreweciom Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Start nowego baniaka - kilka pytań piasio 16 34,874 08-08-2015 13:18
Ostatni post: joke00
  AQUA&ZOO - kilka pytań adrian99 5 12,022 16-03-2015 13:14
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości