Odpowiedz 
Crystale na nawożenie
01-02-2013, 06:16
Post: #1
Crystale na nawożenie
Witam! Mam nadzieje że temat w dobrym dziale i uzyskam dużo informacji gdyż staram się bardzo poważnie podejść do tematu i go zgłębić. A więc, pytanie kieruje do osób które hodują crystalki, nie chodzi mi tu od razu o rozmnożenie tylko o takie osoby, którym te osobniki nie padają bez powodu.
Interesuje mnie również czy zbiorniki w których hodowane są CR'y w jakiś sposób się nawozi czy tylko liczymy na aktywne podłoże? Mi już 2 raz z CR'kami nie wyszło Bag dlatego prosił bym bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o wypowiedź w tym temacie. Na pewno to pomoże wielu osobą, które będą chciały rozpocząć przygodę z tymi kreweciami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 08:29
Post: #2
RE: Crystale na nawożenie
Więc na pewno zero nawożenia , ewentualnie potas od czasu do czasu . Podłoże aktywne - Benibachi , Ebi gold , Ada amazonia , BWS ( przy Amazonii dłuższy okres dojrzewania zbiornika - trzeba czekać aż większość nawozów się ulotni do słupa wody i robić częste podmiany ) . Woda RO , mineralizowana V6 bądź V8 ( można używać oczywiście markowych mineralizatorów ) . Odpowiednie urozmaicenie pokarmów . Jeśli chodzi o parametry to Ph 5,5 , Gh 6-8 , Kh 0-1 . Musimy dbać również o "życie baniaka" dlatego nie walczmy z małżoraczkami , oczlikami , nicieniami ( takie stworzenia pokazują że woda w baniaku jest pozbawiona azotanów i że baniak jest dojrzały ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 08:36
Post: #3
RE: Crystale na nawożenie
a jeszcze pytanie do oświetlenie, jakie było by optymalne? Ja w kostce mam prawie 1w/l i bez nawożenia rośliny czarniejąSad Czy może być podłoże AS II+ ? Czy w kostce szykowanej pod CR'ki wskazane bedzie dozowanie Co2 z butli? Czy dać sobie spokój ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 11:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 11:19 przez HOLI.)
Post: #4
RE: Crystale na nawożenie
NIE ZGODZE SIE Z PH...
DLA KLAS C,B,A S - PH 6.5 - 7,3 GH 5-12 KH 0-10
NATOMIAST KLASY WYŻSZE SS,SSS PH 6,2-6,9 GH 5-7 KH 0-3

sorki za duze litery

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 11:26
Post: #5
RE: Crystale na nawożenie
Co do parametrów dużych problemów nie mam, aktywne podłoże i RO robią swoje. Mam zamiar zbić jeszcze PH do 5,5 bo GH mam 6 KH 0-1 od teraz No3 będę starał się trzymać blisko 0, na chwilę obecną wynosi 10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 22:39
Post: #6
RE: Crystale na nawożenie
No w takim Ph mnożą się mi Cr klas A-SSSS , a przeżywalność młodych jest bardzo duża więc takie podaję , ponieważ w Ph powyżej 6 nie chciały mi się mnożyć , a także zdarzały się niewyjaśnione zgony .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 22:58
Post: #7
RE: Crystale na nawożenie
U mnie najlepiej się rozmnażały przy pH poniżej 6.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 11:02
Post: #8
RE: Crystale na nawożenie
Zachęcam do podjęcia rozmowy pozostałych osób z forum które mają/miały styczność z CR'kami. Najbardziej chodzi w tym temacie o to aby dowiedzieć się czy w krewetkarium z cr'kami SS+ można dozować nawozy czy też zupełnie z tego zrezygnować. Zachęcam również do opisania tych "złych" przygód z tymi krewetkami, opiszcie co i jak było, być może będzie to przestrogą dla innych.
Pozdrawiam Maricn
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2013, 01:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2013 01:22 przez michał84.)
Post: #9
RE: Crystale na nawożenie
HOLI napisał(a):NIE ZGODZE SIE Z PH...
DLA KLAS C,B,A S - PH 6.5 - 7,3 GH 5-12 KH 0-10
NATOMIAST KLASY WYŻSZE SS,SSS PH 6,2-6,9 GH 5-7 KH 0-3

ja się z kolegą natomiast nie zgodzę. To co piszesz nie ma żadnego pokrycia w praktyce. Mam wszystkie gradacje krewetek BEE (albo miałem) i wszystkie świetnie chowają się w niskim pH. Natomiast w wodzie o pH powyżej 7 to tylko krewetki które wcześniej już były trzymane w podobnych parametrach mają szanse na przetrwanie i później na rozród a gradacja nie ma tu nic do znaczenia!
Cytat:a jeszcze pytanie do oświetlenie, jakie było by optymalne? Ja w kostce mam prawie 1w/l i bez nawożenia rośliny czarniejąSad Czy może być podłoże AS II+ ? Czy w kostce szykowanej pod CR'ki wskazane bedzie dozowanie Co2 z butli? Czy dać sobie spokój ??

Dla krewetk nie jest to może za dużo ale jeśli chcesz na poważnie zająć się krewetkami to proponuje zmniejszyć je do max 0,5 i przestać lać nawozy. Co2 to kolejna zbędna sprawa, daj se spokój. A i najważniejsze wywal AS nie ma większego badziewia pod CR, sprawdzone już przez kilka osób. AS ma baaardzo dużo amoniaku i delikatnie mówiąc nie trzyma parametrów. Na tym podłożu zawsze będziesz miał jakiś problem.

Takie moje spostrzeżenie, przygotowałeś zbiornik bardziej pod roślinki niż pod krewetki. Jedno z drugim może współgrać ale jest to już troszkę wyższa szkoła jazdy i proponuję najpierw ogarąć krewetki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przymiarki pod Crystale Barbosa 22 39,552 05-03-2015 14:39
Ostatni post: Sw1ety
  Brak młodych krewetek (crystale) go-away 19 34,817 27-06-2013 17:18
Ostatni post: michał84



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości