Odpowiedz 
Brak młodych krewetek (crystale)
15-05-2013, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2013 20:06 przez go-away.)
Post: #1
Brak młodych krewetek (crystale)
Krewetki noszą jajka, ale przeżywalność młodych jest właściwie zerowa, zdarzyło mi się przyuważyć kilka razy malutkie krewety, od razu po wykluciu.
A później ni widu ni słychu, być może zabija je pierwsza wylinka ? W akwarium oprócz crystali (red i black s-ss) są dwie krewetki amano i zatoczki różowe.

Parametry wody:

Temperatura 22-25

PH ~ 6,8
KH ~ 0
GH ~ 8

Żadnego nawożenia, ani co2.
Raz na tydzień preparaty dla krewetek azoo.
Różne pokarmy. np. azoo shrimp meal, jbl novo prawn, shrimp stick tropical...

związki azotu w normie

Podłoże EBI GOLD
Zbiornik ma 6 miesięcy

Może przez to KH ?

Jakieś rady ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 19:57
Post: #2
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
CO2 ?

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 20:46
Post: #3
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Co2 jako jego brak nie wskazywał bym na przyczynę. Zastanawia mnie różnica między gh a kh. Przy podłożu ebi gold gh bez żadnych zabiegów wynosi ok 6 kh 2. Do takich wartości je sprowadza przynajmniej u mnie gdzie stosuj czyste ro. Problem miałem kiedyś po podawaniu minęralizatora który podnosił do 8. W jakiej sytuacji podmiany wody lub dodawanie specyfików powoduje ciągle ruchy tych parametrów. To może powodować zgony młodych . Tak widziałem to u siebie teraz po staraniach dobrania produktów tak by miały wartości zbliżone do podłoża widzę maluchy i ich wzrost. Pomysł w tym kierunku może u mnie to przyniosło efekt.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 20:55
Post: #4
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Sprawa ma się tak, przez pewien czas nie miałem dostępu do wody ro, więc dolewki były z kranówy, co mogło zabić podłoże, tak że nie zbija ono już raczej parametrów. Parametry wody staram się teraz otrzymywać za pomocą wody ro + kranówka, i już od pewnego czasu są one takie jak podałem, chyba że faktycznie dolewki powodują takie ich wahania , które później się stabilizują i ich nie zauważam.
Myślę nad restartem tego zbiornika i używaniem tylko wody ro + mineralizator odpowiedni pod Crystale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2013 21:02 przez HOLI.)
Post: #5
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Co do amano słyszałem że w przypadku niedojedzenią żywią się tym co mogą upolowac u mnie na 72 litry są 3 ale sytuacji pożarcia nie zauważyłem choć nie wykluczam że mogło się tak zdążyć w końcu upiłnowac się nie da.

Wg mnie gdyby nie działało nie utrzymało by parametrów na 6.8 jak dobrze pamiętam ebi sugeruje jakieś 6 do 6.5 więc pół na pół z krańem dostałbys parametry wody ok 7.5 no chyba że krań leje ci ph poniżej tego w co wątpię. Jestem zatem pewny że wahania są tym spowodowane. Jak często i jakie podmiany tzn wielkość ? Powiem szczerze że osobiście zauważyłem lepsze funkcjonowanie hodowli na podłożu aqua artu ( chociaż pewnie spotka się to że sporą dawka sprzeciwu na forum ). Być może dlatego że teoretycznie jest słabsze robi mniej zamieszania w parametrach czyli mniej skoków ale ją daje czyste ro.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:11
Post: #6
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Nie sadze żeby zbijało jeszcze parametry bo przez pewien czas miałem powyżej 7 (7-7,2), następnie gdy zacząłem obniżać wodą ro (w między czasie również torf jako wkład do filtra) spadło i ustabilizowało się na poziomie 6,8. Woda z kranu (w Poznaniu)ma koło 7,4 przynajmniej tak podają wodociągi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:30
Post: #7
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
U mnie kranówa ma 7,8-8,0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:34
Post: #8
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
No to przy takich parametrach na maluchy raczej nie liczyłbym

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:43
Post: #9
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Sprawdziłem aquanet podaje że w Poznaniu woda ma 7,5 ph, w zeszłym roku miała 7,4 a dwa lata temu 7,2... co oni robią z tą wodą ? Jeszcze trochę i krewetki z sulawesi Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:43
Post: #10
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
No u mnie okolice gniezna 8 do 8.2. Więc 7 chciałbym mieć jakie zyski na ro ;-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 21:49
Post: #11
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Czym najlepiej mineralizować ro pod crystale ?
V6, Salty Shrimp czy może jeszcze coś innego ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2013 22:21 przez HOLI.)
Post: #12
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Ją używam salty a wcześniej v6 i jakoś różnicy nie widzę podobnie jak aqua art schrimp minerał. Tu stawiałem na połączenie podłoża i minerałizator jednej firmy. Obecnie salty poprostu próbuje.

Pewnie poznan wam ph- dodaje szczęściarze ;-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 22:54
Post: #13
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Ja myślałem, że zbyt duże stężenie CO2 (tak załatwiłem wszystko u siebie) stąd pytanie, ale różnica między KH a GH może zabijać maleństwa.

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 23:00
Post: #14
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
Wyraźnie napisał że nie podaje CO2, jak już tu piszę to spytam czy do wody Ro też się dodaje te mineralizatory ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2013, 23:02
Post: #15
RE: Brak młodych krewetek (crystale)
A ja obstawiam że woda z kranówką im nie służy.
Azot w normie to znaczy ile?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przymiarki pod Crystale Barbosa 22 39,652 05-03-2015 14:39
Ostatni post: Sw1ety
  kolor młodych Blue Rili Renata27 0 3,670 18-08-2014 15:13
Ostatni post: Renata27



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości