Wątek zamknięty 
Filtr do zbiornika - wybór
17-01-2011, 01:39
Post: #16
 
Hagen to porządna niemiecka robota do pewnego czasu składana we Włochach.Ale nie ma za dużo entuzjastów bo droga pewnie.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 01:56
Post: #17
 
dolichopterus napisał(a):bo droga pewnie

czy fluval jest drogi ??

Do mnie jakoś ten "elite flo 40" nie przemawia.
W sumie to nic o tym filtrze nie czytałem ale za to o cieknących Fluvalach to się naczytałem i nasłuchałem sporo.
Dlatego mój wybór padł na JBL (na nowego Eheima nie miałem kasy Smile ). Z JBL jestem bardzo zadowolony.

Co twoich obaw to tak jest zawsze. Na początku człowiekowi się wydaje, że ma basen w chacie, a za 6 m-c bedziesz mówił - kurcze małe to akwa może coś większego kupić Evil

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 02:22
Post: #18
 
pacmann proponuje eheima na takiego jakiego mnie stać, poszperałem i jest coś takiego http://allegro.pl/eheim-classic-2213-plu...68474.html
wygląda trochę archaicznie, chyba nie ma koszy, zatem co jest jego zaletą? Podpowiedzcie.
Tu jest po tyle, ale domyślam się bo z opisu za bardzo nie wynika, że jest bez wkładów,
ttp://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry_pompy_akwaryjne/filtr_zewnetrzny/eheim/31155#more
które dalej można nabyć za 130pln

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 08:46
Post: #19
 
Miałem ten filtr w 112 l. bardzo cichy i niezawodny.

TOXIC69 napisał(a):zatem co jest jego zaletą?
głównie to że jest to Eheim, a co za tym idzie (moim zdaniem):
- niezawodność
- kultura pracy
- jakość wykonania

wady:
- jak na dzisiejsze czasy słaby system rozłączania filtra, zawory są ale "szybko złączka - aquastop" to to nie jest
- brak koszy - w razie czego ceramikę zawsze można umieścić w specjalnym worku
- problem zalewaniem - brak "pompki" - i to jest chyba jego największa wada

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 09:15
Post: #20
 
Eheim Classic 2213 nie ma koszy? No raczej ma. Jego zaletą jest to, że jest Eheimem. Inaczej się nie da tego ująć. Chodzi o solidność wykonania i patenty jakie są w tych sprzętach zastosowane. Raz go wyczyścisz i już wiesz jakie są zalety Wink
pacmann napisał(a):za to o cieknących Fluvalach to się naczytałem i nasłuchałem sporo.
A to ciekawostka. Ja mam obudowę Fluvala 305 i naprawdę jest to kawał solidnej roboty. Zaczepy są jak na byka (w przeciwieństwie do poprzednich), a uszczelka tak trzyma, że musiałam zastosować dość nietypową metodę otwierania kubła zanim się "dopasowała". Jesli chodzi o budowę wnętrza tego filtra, oceniam go tylko trochę niżej od eheima. Napewno jednak dzieli go przepaść od chińczyka.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 10:06
Post: #21
 
Lermi napisał(a):Eheim Classic 2213 nie ma koszy? No raczej ma.

Rozumiem, że miałaś w w/w filtr kosze ???
Ja miałem ten filterek ale może wybrakowany Tongue chyba, że ten jeden wspólny pojemnik nazwać koszami Smile
FOTA


pacmann napisał(a):za to o cieknących Fluvalach to się naczytałem i nasłuchałem sporo.
tylko z naszego grona poznańskich akwarystów znam 3 osoby którym Fluval cieknie ale to nie znaczy, że ciekną wszystkie. Może już coś poprawili.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 11:12
Post: #22
 
pacmann napisał(a):tylko z naszego grona poznańskich akwarystów znam 3 osoby którym Fluval cieknie.

Niestety musze potwierdzić rzadko się to zdarza ale sie zdarza,zwłaszcza po odcięciu dopływu prądu z kubła zaczyna cieknąć dlatego ja swoje 2 fluvale trzymam w małym pustym akwa.Tak na wszelki wypadek.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 13:12
Post: #23
 
Ja miałam fluvala 403 i nie było żadnych problemów z przeciekaniem, trzymał na uszczelce bardzo dobrze- otwieranie i zamykanie filtra wymagało sporo siły. Natomiast po około 2 latach zaczął być bardziej hałaśliwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 13:24
Post: #24
 
Asia napisał(a):Natomiast po około 2 latach zaczął być bardziej hałaśliwy.

pewnie ośka wirnika się wyrobiła.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 13:45
Post: #25
 
Dzięki wszystkim za opinie, Pacmann - dzięki za opis eheima - bezcenny. Niestety cenię wygodę i na dużo droższy /nowszy/ model Eheima nie zdecyduję się. Zatem biorę pod uwagę w dalszym ciągu JbL e700, Tetratec ex700 i Aquael unimax 150/250 chyba ze wskazaniem na JBL, może jeszcze ktoś opowie coś o Aquaelu? Ale chyba tutaj jest mało popularny.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 15:11
Post: #26
 
pacmann napisał(a):
Asia napisał(a):Natomiast po około 2 latach zaczął być bardziej hałaśliwy.

pewnie ośka wirnika się wyrobiła.
Możliwe, niestety filtr stał niedaleko łóżka i spanie przy nim było uciążliwe dlatego teraz po długich przemyśleniach zdecydowałam się wykosztować na eheima.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 15:54
Post: #27
 
TOXIC69 napisał(a):Zatem biorę pod uwagę w dalszym ciągu JbL e700, Tetratec ex700 i Aquael unimax 150/250 chyba ze wskazaniem na JBL, może jeszcze ktoś opowie coś o Aquaelu? Ale chyba tutaj jest mało popularny.
To ja Tobie napiszę o JBL-u 700, bo taki mam od prawie 2 lat. Filtr jest cichy, zrobiony z dobrego plastiku, ale ma jedną wadę (przynajmniej mój egzemplarz). Konstrukcja jest taka, że część wody pobieranej z akwarium jest od razu kierowana do wylotu. Przez to, w wodzie latają wiecznie jakieś paprochy. Tzn. latały, bo się wkurzyłem i na wlot w akwarium założyłem gąbkę. I ona pełni teraz rolę filtra mechanicznego. Reszta bez żadnych problemów.
Ale efekt jest taki, że teraz w przedpokoju stoi i czeka Eheim Biggrin
Zresztą taką gąbkę, to możesz sobie załozyć na każdy filtr. Rzadziej będziesz musiał go czyścić.
17-01-2011, 16:12
Post: #28
 
Mystik napisał(a):Zresztą taką gąbkę, to możesz sobie załozyć na każdy filtr. Rzadziej będziesz musiał go czyścić.

Dokładnie taki sam prefiltr w postaci gąbki od filta wew. aquale'a,
stosuję na wlotach wszystkich używanych prze ze mnie kubełków i kaskad.

[ Dodano: 2011-01-17, 15:13 ]
dodatkowo dzięki temu filtr nie wciąga narybku i małych krewetek.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 17:18
Post: #29
 
A ja w swojej 112 mam eheima 2224. jak to na eheima przystało nie cieknie i nie hałasuje mimo uszkodzonego wirnika Tongue kupiłem używanego na allegro za ok. 100zł

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 18:39
Post: #30
 
Nigdy nie bylem fanatykiem marki (no może poza AmigąWink) wiec twierdze że trzeba osobno rozważać każdy konkretny model. Sam mam jbl cp e700 i jestem bardzo zadowolony, mi akurat trafiła sie partia nowsza nieprzeciekająca toteż nie mam z nim żadnych problemów, moc ma wystarczająca dlatego przepływ ustawiłem tak na 50%. Ostatnio zaczął odrobinę hałasować (z mojej winy bo wygiąłem wirnik przy wyjmowaniu do czyszczenia) - szybka wymiana wirnika i jest jak nówka bezgłośny. Wszystko zależy jak trafisz, Eheimy tez mogą mieć wady pomimo ceny Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oświetlenie zbiornika 90cm wys/rośliny Zoogrande 8 14,856 14-05-2014 23:56
Ostatni post: kapuczino
  Dobór oświetlenia do zbiornika 360l wojteksw 58 99,509 03-12-2011 00:12
Ostatni post: pacmann



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości