Wątek zamknięty 
Filtr do zbiornika - wybór
15-01-2011, 12:21
Post: #1
Filtr do zbiornika - wybór
Mam już akwarium w garażu (126l) i zastanawiam się jaki filtr kupić. Byłem zawzięty by kupić kaskadę ale teraz "olśniło" mnie, że po pierwsze na szybach przecież są wzmocnienia, które uniemożliwiają montaż na tylnej szybie, a po drugie wszędzie czytam, że przy tym litrażu to raczej kubeł powinien być. Zatem z bólem kieszeni zacząłem przeglądać oferty kanistrów. Wiem, eheim itd. lecz nie chcę wydać dużo kasy. Zastanawiam się nad: tetra tec ex 700, aquael unimax 150, jbl cristalprofi e 700, poważnie kusi mnie również wynalazek: Aqua nova NCF 600 - tylko czy to jest chińczyk godny uwagi? Proszę o sugestie.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-01-2011, 15:34
Post: #2
Re: Filtr do zbiornika - wybór
TOXIC69 napisał(a):Mam już akwarium w garażu (126l) i zastanawiam się jaki filtr kupić. Byłem zawzięty by kupić kaskadę ale teraz "olśniło" mnie, że po pierwsze na szybach przecież są wzmocnienia, które uniemożliwiają montaż na tylnej szybie, a po drugie wszędzie czytam, że przy tym litrażu to raczej kubeł powinien być. Zatem z bólem kieszeni zacząłem przeglądać oferty kanistrów. Wiem, eheim itd. lecz nie chcę wydać dużo kasy. Zastanawiam się nad: tetra tec ex 700, aquael unimax 150, jbl cristalprofi e 700, poważnie kusi mnie również wynalazek: Aqua nova NCF 600 - tylko czy to jest chińczyk godny uwagi? Proszę o sugestie.
Czytałeś:
http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/ran...h-vt80.htm ?

IMHO każdy z tych, które podałeś powyżej, łącznie z "chinszczyzną" jest na podobnym poziomie. Zwróć uwage na wyposażenie:
1. Łatwość podpięcia i odpinania węży (czy mają odłączaną głowicę)
2. Łatwość zalewania (czy w ogóle mają jakiś system)
3. Ilość koszyków (im więcej tym lepiej).
4. Stosunek przepływu, do pobieranej mocy. W końcu chodzi to 24h/dobę.

A jak wiesz, że Eheim, to nie będę już nic więcej pisał Biggrin
15-01-2011, 16:40
Post: #3
 
Mogę ci śmiało polecić Unimaxa 150.Choć jestem zwolennikiem dużej nad filtracji więc lepszy by był U. 250 :spoko:

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-01-2011, 17:35
Post: #4
 
A ja polecę ci chińszczyznę Smile mam tetratec 700 i H302 ( wydajność maja bardzo zbliżoną ). 302 w ogóle nie słychać czasami dotykam go ręką , żeby sprawdzić czy chodzi Smile mam go ponad 2 miechy i jestem bardzo zadowolony.
tu masz link do alledrogo
302 - http://allegro.pl/profesjonalny-filtr-ku...04701.html
lub trochę mocniejszy 303 - http://allegro.pl/promocja-filtr-zewnetr...55105.html

ja moja 302 kupiłem za 100 ale chyba trochę podrożały Smile

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 00:13
Post: #5
 
dzięki, dzięki..... nadal myślę i myślę Smile
o! Pojawiło się właśnie coś takiego: http://allegro.pl/elite-flo-40-filtr-zew...20018.html
elite flo 40 firmy hagen, co można o tym sądzić? Chyba problemem będzie tu utrudnione napełnianie filtra.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 02:50
Post: #6
 
TOXIC69 napisał(a):Pojawiło się właśnie coś takiego: http://allegro.pl/elite-f...1413120018.html

nie budzi jakoś mojego zaufania Smile .....

ja z własnego doświadczenia polecam:
- JBL e 900 (super ultra cichy i szczelny)
- Eheim - taki na jaki cię stać

Uwaga!
jeżeli napisane jest na filtrze, że max akwa to:
- 200l
- 250l
- 300l
to właśnie jest filtr dla ciebie.
Nie bież filtra, którego przedział pojemności akwa kończy się +/- na twoim litrażu.

edit
....
,a jeszcze te chińczyki faktycznie ludziska sobie chwalą.
Sam nie wiem czy się nie skuszę na próbę.

tu masz nawet z wbudowanym UV

a tu

bez

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 13:20
Post: #7
 
pacmann napisał(a):tu masz nawet z wbudowanym UV
tyle,że koledze aż tak mocna wersja nie jest potrzebna

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 13:44
Post: #8
 
pacmann napisał(a):tu masz nawet z wbudowanym UV
Ten to zrobi wirówkę i pobiera 55W!
pacmann napisał(a):bez
Do tego trzeba doliczyć jeszcze jakieś wkłady, bo ma samą gąbkę filtracyjną.
16-01-2011, 16:33
Post: #9
 
Mystik napisał(a):Ten to zrobi wirówkę i pobiera 55W!

są te z UV w mniejszym wydaniu z tego co pamiętam.
Po prostu wkleiłem pierwszy z brzegu link z allegro - mój błąd.

Mystik napisał(a):Do tego trzeba doliczyć jeszcze jakieś wkłady, bo ma samą gąbkę filtracyjną.

W JBL tez dostajesz praktycznie samą gąbkę i troszkę ceramiki.
Ja osobiście uważam, że gąbka jest całkiem dobrym wkładem do filtracji mechanicznej i biologicznej również.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 17:37
Post: #10
 
pacmann napisał(a):
Mystik napisał(a):Ten to zrobi wirówkę i pobiera 55W!

są te z UV w mniejszym wydaniu z tego co pamiętam.
No to bez UV, ale za to ze wszystkimi filtrami:
http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-30...18922.html
Tylko cena nie jest już taka super extra.
No i żeby nie było, że polecam Smile. Bo w ogóle nie miałem tego w rękach.
16-01-2011, 19:36
Post: #11
 
nie wiem czemu tak podrozały - ja za ten filtr co wyzej zlinkowałes razem z wkladami dałem 120 zl

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 20:36
Post: #12
 
Może mieli stary zapas po starej cenie dolara więc były tańsze a nowa dostawa oczywiście przy wzrostach kursów+ dołożeniu naszego Vat-u+ marży to spowodowała.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 20:36
Post: #13
 
smoko napisał(a):nie wiem czemu tak podrozały
pewnie miały wzięcie

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2011, 22:15
Post: #14
 
no miały wzięcie, jak sobie obserwowałem to aukcje na allegro miały po 30-60 sprzedanych szt.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2011, 00:49
Post: #15
 
Mam mętlik w głowie, normalnie chyba zacząłem trochę żałować że poszedłem w te litry, na początek. Był plan na 30l, potem na 50-60, no góra 75l i coś mnie skusiło na te 126l, chyba przegiąłem, jestem trochę przerażony czy to wszystko jestem w stanie ogarnąć. Moją żonę osłabiło :shock: jak zobaczyła to szkło 126l po przyjściu do domu, jak zobaczy jeszcze "dzban" do filtracji to mnie w kosmos wystrzeli Smile. Za to moja córa zachwycona i to mnie podtrzymuje na duchu Clap
Ale słuchajcie ten elite flo 40 to jest produkcja firmy Hagen - twórcy fluvali, to chyba jest uspokajające? muszę jeszcze Was podrążyć...

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oświetlenie zbiornika 90cm wys/rośliny Zoogrande 8 14,852 14-05-2014 23:56
Ostatni post: kapuczino
  Dobór oświetlenia do zbiornika 360l wojteksw 58 99,306 03-12-2011 00:12
Ostatni post: pacmann



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości