Odpowiedz 
Pytanko o korzeń:)
26-04-2012, 22:45
Post: #1
Pytanko o korzeń:)
Witam byłem z córami na spacerku i niedaleko strumyka znalazłem 2 korzenie w mokrej ziemi wokół były same drzewka liściaste ale nie jestem pewny w 100% z jakiego drzewka jest jeden z nich... Większy był mniej "zjedzony" przez czas i można było zobaczyć ,że to nie iglak... Przy drugim mam wrażenie ,że wyczuwam trochę zapach żywicy ale w sumie nie wiem jak pachną korzonki różnych drzewEek
Teraz nie wiem czy ryzykować i po dłuższym płukaniu i wyparzaniu dać go do zbiorniczka czy jednak poszukać coś pewniejszegoSad
Pasował by w sumie mi akurat do zbiorniczka dla krewci który czeka na zrobienie.. Co byście poradzili?Smile

Korzonek z 3 różnych ujęć wygląda tak..(Przepraszam za jakość zdjęć ale aparat miał spotkanie z matką ziemią i musiałem poratować się telefonem i tez nie chciałem jakiś wielkich wklejaćSmile )
[Obrazek: zdjcie0059x.jpg]
[Obrazek: zdjcie0060ry.jpg]
[Obrazek: zdjcie0064dc.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 07:11
Post: #2
RE: Pytanko o korzeń:)
Wsadź do akwa jak zacznie siwieć i wychodzić żywica to najwyżej wyrzucisz. Ja miałem jakiś rok tak korzeń od iglaka i nic rybom się nie stało, zanim się zorientowałem, że to nie ten korzeń. A jak się boisz, a masz duży stary garnek to go wygotuj i będziesz czuł od razu.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 10:02
Post: #3
RE: Pytanko o korzeń:)
(27-04-2012 07:11 )joke00 napisał(a):  Wsadź do akwa jak zacznie siwieć i wychodzić żywica to najwyżej wyrzucisz. Ja miałem jakiś rok tak korzeń od iglaka i nic rybom się nie stało, zanim się zorientowałem, że to nie ten korzeń. A jak się boisz, a masz duży stary garnek to go wygotuj i będziesz czuł od razu.
Zgadzam się całkowicie z przedmówcąYes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 13:05
Post: #4
RE: Pytanko o korzeń:)
To w sumie zobaczę. Odłamałem kawałeczek i żywice czuć więc jest iglak niestety...Korzonek miał być dla krewetek ale chyba nie warto ryzykować dania go do Crystal-ków. Gdyby chodziło o red cherry czy gupiki miał bym mniejszego pietra Smile Miałem zmieniać krewetkarium na większe ale chyba nie zdążę na razie bo jedna samiczka ze spora ilością jajek lata to zanim by zbiornik dojrzał to pewnie by już jajka też doszły..(ciekawe czy z moją 0 wiedza dadzą sobie radę i przetrwają w obecnym zbiorniku Tongue )
Dlatego dziś w ramach spaceru po wizycie z "małą" u lekarza wskoszyłem na chwilkę do lasu i rezerwowy korzeń wychapałem. Jak zobaczyłem zająca, potem sarnę to nawet się ucieszyłem o córci nie wspomnęSmile Jednak jak zaczęły latać 2 dziki to trzeba było z dumą taktycznie się wycofaćThumbup Na szczęście jeszcze nie latały z młodymiSmile Korzonek nieco inny ale myślę , że na start nowego zbiorniczka ujdzie tym bardziej że nie miałem nic do odcinania.
Pewnie i tak czeka mnie jeszcze jakieś wyjście do lasu zanim znajdę coś do 112l co mi do końca przypasuje. Lepiej więc odczekam z ta sosna chyba że wypowie się ktoś kto miał już krewcie z takim korzeniemSmile
Teraz trzeba będzie się zacząć rozglądać za jakimś mchem bo chyba wypadało by korzonek u krewci czymś obsadzić. Ale to już na spokojnie bo nie będę mieszał w starym zbiorniczku a z nowym mam teraz czasSmile

[Obrazek: zdjcie0066qs.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 17:09
Post: #5
RE: Pytanko o korzeń:)
pozostaje jechać na jakieś torfowiska i wyszukać inny, bądź kupić w sklepie duży wybór w malcie

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2012, 00:01
Post: #6
Odp: Pytanko o korzeń:)
Ponoć żadnych iglastych nie wolno.Ja bym nie ryzykował.

Wysłane z mojego GT-I9000
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pytanko o oswietlenie bartus 301 15 27,525 10-06-2015 22:02
Ostatni post: guma303
  pytanko ws akwarium harek 21 34,282 31-03-2014 20:58
Ostatni post: harek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości