Odpowiedz 
Karmienie ryb
09-10-2011, 15:43
Post: #1
Karmienie ryb
Nie znalazłem na forum szczegółowych rozważań na temat żywienia rybek. Tzn ogólnie w "poradnikowych" tematach koledzy wspomnieli ile razy, jak dużo itp. ale chciałbym zachęcić do wypowiedzi bardziej intymnych. Chodzi mi o to czy są zwolennicy karmienia wyłącznie pokarmem sztucznym - oczywiście nie sposób skwitować wszystkiego jednym zdaniem - są gatunki, które muszą jeść specyficzną karmę itd. Ale mam na myśli ogólny zestaw ryb - "popaqua". Czy są zwolennicy wyłącznie żywego, mrożonego, liofilizowanego, czy też mieszania tych pokarmów i w jakich proporcjach. Zainteresowałem się konkretniej tym tematem po zamieszkaniu w moim akwarium pielęgniczek Kakadu (dotychczas karmiłem wyłącznie sztucznymi - suchymi karmami) a teraz chciałbym włączyć pokarm żywy i mrożony lub liofilizowany. Pospierajmy się Smile

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2011, 15:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2011 17:20 przez SzymonPieta97.)
Post: #2
RE: Karmienie ryb
Swoje apisto i skalary karmię mrożonymi lasonogami , artemią oraz ochotką , dostają również spirulinę w płatkach i granulat dla dyskowców . Rasbory , babki , samotniczki , półdzióbki , tęczanki wernera karmię micro pellets firmy Hikari oraz artemią .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2011, 16:38
Post: #3
RE: Karmienie ryb
Moje kolcobrzuchy karmię wyłącznie żywym. Galaxy na zmianę żywym i sztucznym.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 10:41
Post: #4
RE: Karmienie ryb
Czy ktoś pokusił się o hodowlę np. artemii?

http://www.csk.pl/~m.adamiuk/artemia.pdf

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 18:46
Post: #5
RE: Karmienie ryb
Swoje ryby w tym pielęgniczki karmię wyłącznie mrożonkami: artemia, szklarka, lasonogi, ochotka, dafnia.
Zbrojniki dostają dodatkowo tabletki Hikari Sinking Wafers i Algae Wafers.

Tak hodowałem artemię dla narybku.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 18:53
Post: #6
RE: Karmienie ryb
Nie boicie się ochotki?
ja swoje ryby karmię mixem składającym się z serc indyczych, groszku, szpinaku krewetek itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 18:57
Post: #7
RE: Karmienie ryb
Mrożona ochotka serwowana raz - dwa razy w tygodniu nie powinna zaszkodzić, przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych problemów.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 21:37
Post: #8
RE: Karmienie ryb
Słuchajcie , co jest z tą ochotką? Największym zagrożeniem jest skażenie bakteryjne czy "otłuszczenie" ryb? czy też to mitosiejstwo. Ja jako laik w żywieniu żywym i mrożonym pożywieniem poszedłem do sklepu akwarystycznego i poprosiłem o poradę: "co by mi Pan polecił, chciałbym zacząć karmić mrożonką, mam takie ryby." Dostałem ochotkę - bo to najczęściej "schodzi" usłyszałem. I dawałbym tą ochotkę codziennie - bo żadnych przeciwwskazań nie ma jak usłyszałem.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 22:26
Post: #9
RE: Karmienie ryb
Ja przez pół roku karmiłem moje : skalary,kolcobrzuchy,babki,neonki,branki itp ochotka żywą kupowaną na wagę w sklepie wędkarskim. Przez te pół roku padły mi 2 rybki ze 150 i wątpię że przez ochotkę Smile

Więc siejmy mity dalej niech rosną wielkie aż zbierzemy plon Biggrin

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2011, 19:10
Post: #10
RE: Karmienie ryb
(10-10-2011 22:26 )smoko napisał(a):  Ja przez pół roku karmiłem moje

codziennie?

ja podaje 2, 3 razy na tydzień mrożonkę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2011, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 19:26 przez piciu-p4.)
Post: #11
RE: Karmienie ryb
Niektóre ryby bardzo trudno przyzwyczaić do suchego, a niektórych nie dasz rady np. moje kolcobrzuchy i proporczykowce nie tkną nic suchego.
Sam karmię 2 razy dziennie mrożonkami.

Ochotka jest zbyt tłusta żeby karmić nią non stop.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2011, 19:28
Post: #12
RE: Karmienie ryb
Jeśli chodzi o skalary (dzikie nie mówię o formach hodowlanych ) to tylko mrożony , z niechęcią tkną granulat dla dysków Sery .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2011, 19:42
Post: #13
RE: Karmienie ryb
co 2 dzien zywe na zmiane z suchym

(11-10-2011 19:10 )edison napisał(a):  
(10-10-2011 22:26 )smoko napisał(a):  Ja przez pół roku karmiłem moje

codziennie?

ja podaje 2, 3 razy na tydzień mrożonkę

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2011, 15:56
Post: #14
RE: Karmienie ryb
Czyli zdecydowanie dominują mrożonki, myślałem że "żywiec" cieszy się większą popularnością.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2011, 18:41
Post: #15
RE: Karmienie ryb
kiedyś żywcem często karmiłem - teraz lenistwo bierze górę - z reguły płatki, czasami mrożonki Wink
ale różne - dla zróżnicowanej diety Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Karmienie warzywami jedi1978 15 32,193 17-02-2014 17:38
Ostatni post: jedi1978
  Karmienie GiMer_13 3 8,512 11-11-2013 02:07
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości