Odpowiedz 
Karmienie
10-11-2013, 21:58
Post: #1
Karmienie
Hej

Mam pytanie czym karmić i jak urozmaicać dietę i z jakiej firmy konkretnie jaki pokarm? Sera ? Tropical ? Tera?

Mam:
8x Neon Inessa
6x Ornatus Biało Płetwy
6x Razbora Klinowa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 22:23
Post: #2
RE: Karmienie
Ja staram się podawać żywy pokarm i to najlepiej własnej produkcji. Do tej ekipy co napisałeś to rozwielitka ale przesiewana i sortowana-średnia frakcja tak to nazwijmy oraz grindal. Od wiosny do jesieni czarny komar, który lęgnie się na potęgę w każdym pojemniku wystawionym na zewnątrz. Rozwielitka to dobry wypełniacz ukł. pokarmowego, grindal to kalorie a czarny komar jest karmą pośrednią między wspomnianymi. Można jeszcze pobawić się w artemie ale podrośniętą, bo larwy będą za małe. Jeżeli nie masz warunków lub po prostu nie czujesz się na siłach to część tego co napisałem można kupić gotowe w woreczkach-tyle, że zamiast grindala dostaniesz większego doniczkowca lub przejść na mrożonki a tam jest jeszcze większy wybór, bo z tych bardziej oklepanych możesz dołożyć wodzienia. Co do jakości kupnego jedzenia to różnie bywa-ale ja już strułem ryby nawet mrożonkami dlatego stawiam na swoje. Nie stosuje sucharów, bo ryby rosną w tempie ślimaczym i nie uwierzę, że są tam te składniki, które podane są na opakowaniu, bo co niby ma zostać w płatku skoro powstaje przy temperaturze 160 st. C.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 00:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 00:47 przez arrowb.)
Post: #3
RE: Karmienie
Zainteresuj się pokarmach Naturefood. W Poznaniu są w ichtio.pl. Rewelacyjna karma.

Fajna jest tez karma sprzedawana prz Kennego (Szamarzewskiego 34). Granulat dostępny jest w trzech rozmiarach. Ładnie na niej różna ryby rosną i jest niedroga.

Oczywiście na przemian z morozonkami/żywym. Grunt żeby byl to drobny pokarm.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 02:07
Post: #4
RE: Karmienie
Każdy ma swoje preferencje, ale generalnie unikaj pokarmów płatkowanych, granulowane zazwyczaj są lepszej jakości, pokarmy te najtańsze zazwyczaj mają kiepską przyswajalność i dużo wypełniaczy. To trochę tak jak szynka za powiedzmy 15zł i za 30zł.
Granulaty generalnie praktycznie nie mącą wody i zawsze są zjadane, płatki natomiast, bardzo często łatwo się rozpuszczają we wodzie i większe kawałki nie są zjadane i robią syf.

W akwarium roślinnym żywy pokarm podaje się w postaci, artemii z samodzielnego wylęgu, rozwielitki, wodzienia (jeśli są ryby które dwa ostatnie potrafią zjeść).

Ze suchych pokarmów dobry jest Hikari Micro Pellet, granulat od Kennego, i Nature Food.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Karmienie warzywami jedi1978 15 31,824 17-02-2014 17:38
Ostatni post: jedi1978
  Karmienie ryb TOXIC69 31 59,406 01-03-2012 11:14
Ostatni post: arrowb



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości