Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Karmienie ryb - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Karmienie (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Karmienie ryb (/showthread.php?tid=1579)

Strony: 1 2 3


Karmienie ryb - TOXIC69 - 09-10-2011 15:43

Nie znalazłem na forum szczegółowych rozważań na temat żywienia rybek. Tzn ogólnie w "poradnikowych" tematach koledzy wspomnieli ile razy, jak dużo itp. ale chciałbym zachęcić do wypowiedzi bardziej intymnych. Chodzi mi o to czy są zwolennicy karmienia wyłącznie pokarmem sztucznym - oczywiście nie sposób skwitować wszystkiego jednym zdaniem - są gatunki, które muszą jeść specyficzną karmę itd. Ale mam na myśli ogólny zestaw ryb - "popaqua". Czy są zwolennicy wyłącznie żywego, mrożonego, liofilizowanego, czy też mieszania tych pokarmów i w jakich proporcjach. Zainteresowałem się konkretniej tym tematem po zamieszkaniu w moim akwarium pielęgniczek Kakadu (dotychczas karmiłem wyłącznie sztucznymi - suchymi karmami) a teraz chciałbym włączyć pokarm żywy i mrożony lub liofilizowany. Pospierajmy się Smile


RE: Karmienie ryb - SzymonPieta97 - 09-10-2011 15:59

Swoje apisto i skalary karmię mrożonymi lasonogami , artemią oraz ochotką , dostają również spirulinę w płatkach i granulat dla dyskowców . Rasbory , babki , samotniczki , półdzióbki , tęczanki wernera karmię micro pellets firmy Hikari oraz artemią .


RE: Karmienie ryb - Codranger - 09-10-2011 16:38

Moje kolcobrzuchy karmię wyłącznie żywym. Galaxy na zmianę żywym i sztucznym.


RE: Karmienie ryb - TOXIC69 - 10-10-2011 10:41

Czy ktoś pokusił się o hodowlę np. artemii?

http://www.csk.pl/~m.adamiuk/artemia.pdf


RE: Karmienie ryb - piciu-p4 - 10-10-2011 18:46

Swoje ryby w tym pielęgniczki karmię wyłącznie mrożonkami: artemia, szklarka, lasonogi, ochotka, dafnia.
Zbrojniki dostają dodatkowo tabletki Hikari Sinking Wafers i Algae Wafers.

Tak hodowałem artemię dla narybku.


RE: Karmienie ryb - kristof - 10-10-2011 18:53

Nie boicie się ochotki?
ja swoje ryby karmię mixem składającym się z serc indyczych, groszku, szpinaku krewetek itd.


RE: Karmienie ryb - piciu-p4 - 10-10-2011 18:57

Mrożona ochotka serwowana raz - dwa razy w tygodniu nie powinna zaszkodzić, przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych problemów.


RE: Karmienie ryb - TOXIC69 - 10-10-2011 21:37

Słuchajcie , co jest z tą ochotką? Największym zagrożeniem jest skażenie bakteryjne czy "otłuszczenie" ryb? czy też to mitosiejstwo. Ja jako laik w żywieniu żywym i mrożonym pożywieniem poszedłem do sklepu akwarystycznego i poprosiłem o poradę: "co by mi Pan polecił, chciałbym zacząć karmić mrożonką, mam takie ryby." Dostałem ochotkę - bo to najczęściej "schodzi" usłyszałem. I dawałbym tą ochotkę codziennie - bo żadnych przeciwwskazań nie ma jak usłyszałem.


RE: Karmienie ryb - smoko - 10-10-2011 22:26

Ja przez pół roku karmiłem moje : skalary,kolcobrzuchy,babki,neonki,branki itp ochotka żywą kupowaną na wagę w sklepie wędkarskim. Przez te pół roku padły mi 2 rybki ze 150 i wątpię że przez ochotkę Smile

Więc siejmy mity dalej niech rosną wielkie aż zbierzemy plon Biggrin


RE: Karmienie ryb - edison - 11-10-2011 19:10

(10-10-2011 22:26 )smoko napisał(a):  Ja przez pół roku karmiłem moje

codziennie?

ja podaje 2, 3 razy na tydzień mrożonkę


RE: Karmienie ryb - piciu-p4 - 11-10-2011 19:20

Niektóre ryby bardzo trudno przyzwyczaić do suchego, a niektórych nie dasz rady np. moje kolcobrzuchy i proporczykowce nie tkną nic suchego.
Sam karmię 2 razy dziennie mrożonkami.

Ochotka jest zbyt tłusta żeby karmić nią non stop.


RE: Karmienie ryb - SzymonPieta97 - 11-10-2011 19:28

Jeśli chodzi o skalary (dzikie nie mówię o formach hodowlanych ) to tylko mrożony , z niechęcią tkną granulat dla dysków Sery .


RE: Karmienie ryb - smoko - 11-10-2011 19:42

co 2 dzien zywe na zmiane z suchym

(11-10-2011 19:10 )edison napisał(a):  
(10-10-2011 22:26 )smoko napisał(a):  Ja przez pół roku karmiłem moje

codziennie?

ja podaje 2, 3 razy na tydzień mrożonkę



RE: Karmienie ryb - TOXIC69 - 12-10-2011 15:56

Czyli zdecydowanie dominują mrożonki, myślałem że "żywiec" cieszy się większą popularnością.


RE: Karmienie ryb - czarex - 12-10-2011 18:41

kiedyś żywcem często karmiłem - teraz lenistwo bierze górę - z reguły płatki, czasami mrożonki Wink
ale różne - dla zróżnicowanej diety Wink