Odpowiedz 
Witam i proszę o poradę
07-01-2014, 23:43
Post: #1
Witam i proszę o poradę
Witam wszystkich na forum.Jestem początkującym akwarystą.W zasadzie to miałem kiedyś 112 litrów ale nie mogłem sobie poradzić z glonami. po dwóch latach zaczynam znów z 150litrów bo słyszałem że im większe tym lepiej.ale do meritum. Tak jak pisałem zbiornik 150 litrów z szafką,kupiłem belkę oświetleniową 2x30W T8 Hailea, podłoże ziemia ogrodowa i czarny kamyszek no i zastanawiam się nad filtrem zewnętrznym Crystal Flo 40 dodam że chcę mieć dużo roślin małe rybki i krewetki. Z góry dziekuję za porady. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 00:12
Post: #2
RE: Witam i proszę o poradę
Zapewne nie starczy jak chcesz tanio, to JBL e901( nie czepiać się przeszłości) ok chyba 270 zł czyli ok 100 zł droższy, a lepszy przepływ. Ośw też skromnie masz, takie minimum z minimum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2014 00:18 przez edison.)
Post: #3
RE: Witam i proszę o poradę
Filtr niestety musiałbyś mieć mocniejszy.Z tańszych może być model HW albo taj jak Mikołaj pisał jbl ,takie oświetlenie przy ziemi i początkującym akwaryście starczy wystarczy dobrać odpowiednie rośliny i akwarium jak ta lala Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 00:20
Post: #4
RE: Witam i proszę o poradę
Brałem pod uwagę, że chce mieć dużo roślin co (jak zwykle zresztą) źle odebrałem. Amen
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 09:33
Post: #5
RE: Witam i proszę o poradę
Wprawdzie nie jestem ekspertem,ale myślę że prowadzenie baniaka w systemie Low tech było by dobrym rozwiązaniem, wprawdzie przyrost roślin nie taki jak przy zastosowaniu co2 i nawozów ,ale coś za coś. Jak na dobrego akwarystę to jeszcze mi sporo brakuje ,ale założyłem sobie 20 l baniak z kreweciami i małymi rybciami na ziemi, glonów zero,nawozów zero,wszystko sobie rośnie, na podstawie obserwacji tego małego szkiełka chce sobie zrobić baniak azjatycki i mam nadzieje że będzie podobnie.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 11:27
Post: #6
RE: Witam i proszę o poradę
Przy wyborze filtra zawsze trzeba brać większy niż zaleca producent. Szczególnie przy krewetkach dobrze założyć gąbkę na ssawie żeby ich nie wciągało a to zmniejsza przepływ.
Druga opcja to dołożyć drugi, mniejszy filtr wewnętrzny lub kasakadę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 23:39
Post: #7
RE: Witam i proszę o poradę
Wielkie dzieki za porade. Co powiecie na filterek Fluval 405, mogę go kupić za 320zł ale czy warto mi iwestować w tak duży,może tak jak mi radzi edison w HP
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 23:46
Post: #8
RE: Witam i proszę o poradę
Kolega moze sie wypowiedziec w tej sprawie ktory kupil uzywanego fluvala. Ja od siebie dodam, bo mu pomagalem - to sa filtry bardzo dobre, ale po zakupie trzeba je lekko odnowic, czyli kupic nowe elementy, ktore na szczescie sa w ofercie. Po drugie z czasem przychodzi ochota na jeszcze wieksze akwarium, wowczas o ten wydatek mniej. Filtr ma regulacje przeplywu wody, wiec mozna go dostosowac. Narazie to tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 00:38
Post: #9
RE: Witam i proszę o poradę
Moim zdaniem jeśli wydatek cię nie przeraża to warto.
Dlaczego ?
Jaki pisze kolega Tomayo, masz spory zapas jak by się zachciało większego litrażu.
Przy obecnym akwa zapomnisz co to czyszczenie filtra(raz do roku to aż nadto) Mam Tetrę ex600 w 27l Smile
Spokojny sen, nie martwisz się, że pewnego razu całą woda z akwa będzie na podłodze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 00:56
Post: #10
RE: Witam i proszę o poradę
Filter który chcę kupić jest nowy więc nie muszę chyba go odnawiać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 01:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 01:00 przez Benon.)
Post: #11
RE: Witam i proszę o poradę
Jak jest na pewno nowy, to na pewno nie musisz go odnawiać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 16:50 przez Tomayo. Powód: Nowe informacje)
Post: #12
RE: Witam i proszę o poradę
Czy na pewno nowy? Tu jest link, do nowej serii: http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry_...gen/290075

Dziwie sie, ze piszesz o nowym, slyszalem, ze firma Fluval juz nie robi filtrow. Seria 405 to modele starsze. W linku widac jakie sa ceny, ale dotycza nowej serii. Ja polecam kupowac filtr, akwarium, pokrywe, grzalke tylko nowki, mniej kosztow i rozczarowania.
Moze cos zle zrozumialem podczas rozmowy o filtrach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 19:00
Post: #13
RE: Witam i proszę o poradę
100% nowy tyle że przeleżał w sklepie akwarystycznym u znajomego orginalnie zapakowany.Nikt go nie kupił z uwagi na cenę i teraz chce się go pozbyć po kosztach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 19:57
Post: #14
RE: Witam i proszę o poradę
To wowczas ok. Pewnie faktycznie jest nowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 22:15
Post: #15
RE: Witam i proszę o poradę
Tak jak Tomayo napisał, ja kupiłem fluvala 304 używanego. W gruncie rzeczy wyszedł mnie sam filtr grosze bo około 50zł. Musiałem natomiast kupić do niego nowy trzpień, wirnik i dekielek przykrywający wirnik. Wyszło prawie na to samo jak bym kupił jakiś nowy ale o mniejszej przepustowości. Fakt jest jeden, że moj 304 na 126 litrów ma spory zapas i w przyszłości nada się do większego baniaka.
Myślę więc, że 405 tym bardziej spełni twoje oczekiwania, a cena za jaką możesz go kupić jeśli faktycznie jest nowy wydaje się bardzo atrakcyjna Wink Moim zdaniem jak filtr ma "zapas mocy" to tylko na plus dla akwarium Wink Pozdrawiam

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  witam :) Svenja 2 7,814 24-05-2017 20:26
Ostatni post: alarmowiec
Sad witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem DejV 7 15,549 29-06-2016 10:51
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości