Odpowiedz 
Moje pierwsze 112l
09-03-2011, 01:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2011 01:38 przez czarex.)
Post: #31
RE: Moje pierwsze 112l
moje akwa chodzi od 3 miesięcy - rozmiar podobny - 126l na początku glonów MASA!! polecam zmienniaki - nic tak fajnie glonów nie skubie jak platki - one zawsze mają chęć cosik dziubnąć a i do tego łądne rybcie Smile np. haremik do planowanych neonków otosków i kirysków - warto przemyśleć - szczególnie na początku Smile pracowite rybcie Smile przez 2 tygodnie walcząc z glonami kombinowałem jak zając pod górkę - ketapang, zielona herbata i cuda wianki - a sposób jest jeden prosty - szybkie roślinki, dużo światła, dużo CO2 i niech roślinki pokonają glony Smile niech moc będzie z Wami!!!

PS. też mam neonki czarne...acz hokejówki to też piękne rybcie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 02:05
Post: #32
RE: Moje pierwsze 112l
Z tego co piszesz to wasze akwarium przechodzi klasyczny cykl azotowy . Dobrze że masz testy bo możesz teraz obserwować poziom azotanów i azotynów . Powoli powinny spadać . Nie pamiętam jakie masz podłoże ale ja doradzałbym częstsze podmiany wody .
Co się tyczy restartu zbiornika i do tego jeszcze wygotowanie wszystkiego to zupełnie głupi pomysł chyba że chcecie jeszcze raz to samo przechodzić .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 09:10
Post: #33
RE: Moje pierwsze 112l
Nie pamiętam jak reszta parametrów ale woda z kranu czasami ma pH 7,2-7,6 ale podejrzewam, że większe wahnięcia tez mogą być, bo mierze co kilka dni-tylko dlatego,że kiedyś zaufałem Aquanetowi i o mało ryb bym nie wykończył.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 19:54
Post: #34
RE: Moje pierwsze 112l
Witamy wszystkich.
Akwarium od 5 dni jest w pełni zarybione.
Na pierwszy plusk poszły czyściciele:
4 kiryski pstre
3 glonojady
Po tygodniu rozpoznawani akwarium przez nowych gospodarzy rybki zaczęły coraz śmielej sobie poczynać, choć mam wrażenie że jednemu kiryskowi się nie podoba bo robi podkop ukryty między kamieniamiWink .
Jeszcze przed wpuszczeniem ryb zacząłem robić podmianki wodą z odwróconej osmozy a Asia kupiła sobie pędzelek do ciasta, którym oczyszcza z różnych osadów korzenie i kamienie oraz glony z korzonków pisti.
Po tygodniu do zbiornika dokooptowało:
12 Neonów czarnych
parka Pielęgniczek Kakadu.

Samczyk Kakadu nieźle się stroszy i trochę przegania samiczkę (na szczęście ma trochę miejsc do ukrycia) ale są też momenty gdy dumnie napuszony próbuje jej imponować. Neon a to pływają jedna ławicą a to dzielą się na dwie trzy mniejsze ogólnie akwarium jest teraz pełne życia i można spędzić naprawdę długie godziny je obserwując.
Pozdrawiamy
Asia i Krzyś

[Obrazek: c75eb573de544ab5m.jpg]
[Obrazek: a2ffbd6a2a388871m.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 23:32
Post: #35
RE: Moje pierwsze 112l
Bardzo ładne, panuje w nim idealny porządek i nie jest "zagracone" roślinami, przez co prawdopodobnie sprawia wrażenie, że jest większe. Osobiście mi bardzo podoba się jasne podłoże Smile. Co do obsady,to faktycznie rybki ławicowe, jak najbardziej, plus sprzątaczki. Smile Co do kamieni, to zgadzam się z Alarmowcem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2011, 22:01
Post: #36
RE: Moje pierwsze 112l
Pomimo epidemii w akwarium, na szczęście opanowanej, wraz z pierwszym tchnieniem wiosny pojawili się nowi mieszkańcy tzn. ca stu nowych mieszkańców gatunku pielęgniczek kakadu. Samiczka od kilku dni dość zawzięcie broniła jaskini przepędzając wszystko co zbliżyło się za bardzo do jej wejścia a dziś Asi pokazał się uroczy widok samiczki pilnującej potomstwa.
[Obrazek: f906d87b2e347ad9m.jpg]

[Obrazek: 8faaab4821f89f4bm.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2011, 22:35
Post: #37
RE: Moje pierwsze 112l
Gratuluje potomstwa tej pięknej pielęgniczki.Piszcie dalej jak rosną i co im dajecie do jedzenia.I jesli można zapytać jakie tam było pH i KH jak sie tarły.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2011, 14:34
Post: #38
RE: Moje pierwsze 112l
Niestety tarło zakończyło się porażką. Wielkanocny wyjazd na dwa dni sprawił, że na rybek posłużył za żywy pokarm pozostałym rybą. Bardzo szkoda no ale to są uroki akwarystyki weekendowej z jednym akwarium ogólnym i brakiem innych baniaczków na tarło czy też kwarantanne.

Same tarło było dość widowiskowe samiec się stroszył i nadymał także nawet czarna kreska na tułowiu zanikała. Samiczka zrobiła się żółciutka z pięknym pióropuszem i czarną pręgą. Goniły się po akwarium stroszyły, następnie samiczka zabunkrowała się w dziurze pod korzeniem i broniła terytorium przed przybyszami.

Testy paskowe pokazują pH między 7,2 a 7,6 KH na poziomie 4, GH ~6
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,151 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  Moje pierwsze iwagumi. rex692 49 89,193 05-03-2016 21:38
Ostatni post: rex692



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości