Odpowiedz 
Krewetki do akwarium 54l
30-12-2010, 20:42
Post: #1
Krewetki do akwarium 54l
Witam, chciałbym się zapytać ile trzymać krewetek w akwarium 54l? Dodam ze zamierzam trzymać tam 15 neonów innesa oraz 3-5 szt kirysków małe odmiany. Czy nie będzie tego za dużo. Dziękuję ps. Pozdrowienia dla pana ze sklepu Zwierzyniec w Auchan Swadzim który służy chetnie pomoca i potrafi doskonale doradzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 21:04
Post: #2
 
kuba napisał(a):Pozdrowienia dla pana ze sklepu Zwierzyniec w Auchan Swadzim który służy chetnie pomoca i potrafi doskonale doradzić.
No to się Jakub rumieni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kuba napisał(a):15 neonów innesa
To krewetki jako żywy pokarm. Chociaż mam od czasu do czasu przyjemność oglądać zbiornik z taką mieszanką ryb, z bystrzykami i grubowargami włącznie, że żadna krewetka nie ma prawa tam przetrwać, a jednak rośnie tam całkiem spora i zdrowa populacja red shery.

Napisz jeszcze o jakich krewetkach myślisz, bo może niepotrzebnie kłapię klawiaturą. Wink
Witaj kolego w gronie akwazakręceńców.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 21:10
Post: #3
 
chodzi mi o krewetki amano, mogą byc do takiego baseniku? jezeli tak to w jakie ilosci?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 21:16
Post: #4
 
No i się nakłapałem. Amano moim skromnym zdaniem mogą być.
A teraz niech cię pomaglują specjaliści w tej dziedzinie. Tylko nie daj się wkręcić w sztywne zasady akwarystycznych purystów, bo coś mi się widzi, że dobrze kombinujesz. Wink
Jedyna sugestia z mojej strony, to jeśli planujesz kiryski np. c. pygmaeus, radzę raczej 10 a nie 5 szt.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 21:25
Post: #5
 
dzięki to są kiryski kolumbijskie? nie wiem czy nie za duzo bedzie te 10szt do akwarium 54l? + 15 neonów innesa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2010, 23:41
Post: #6
 
DUANDR napisał(a):15 neonów innesa
To krewetki jako żywy pokarm. Chociaż mam od czasu do czasu przyjemność oglądać zbiornik z taką mieszanką ryb, z bystrzykami i grubowargami włącznie, że żadna krewetka nie ma prawa tam przetrwać, a jednak rośnie tam całkiem spora i zdrowa populacja red shery.

A to ci powiem że i u mnie w ogólnym miedzy innymi pływa sobie całkiem ładna ilość yellow a innesa (sztuk 2Cool nawet na nie nie spojrzą - także raczej miejska legenda. A że czasem jakiegoś młodego w czasie głodu upolują to też nie jest żadnym wielkim przeciwwskazaniem (i tak większość w zielonym trawniku sie chowa) Wink Ja wiem ze logika i teoria są tu jednoznaczne ale praktyka na moim przykładzie temu przeczy, każda przesada w "zasadach" jest niezdrowa.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 01:08
Post: #7
 
Biter napisał(a):każda przesada w "zasadach" jest niezdrowa.
I w tej zasadzie nie ma przesady. Wink

Kuba, sam widzisz, słuchaj rad ale nie traktuj ich jako żelaznych zasad.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 18:54
Post: #8
 
Muszę na forum częściej zaglądać kto tu kogo pozdrawia Lol

Kuba, kirysek kolumbijski Corydoras metae to inny gatunek niż kirysek karłowaty C. pygmaeus, o którym pisał Andrzej. Dlatego też (tak sądzę) polecał Tobie większe stadko bo mały do 3cm dorasta, a C. metae do 5,5cm.

[Obrazek: FMn7BkQ.jpg][Obrazek: FMn7p2.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2011, 17:42
Post: #9
 
dziękuje bardzo juz wiem sprawdzilem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 13:30
Post: #10
 
I na co się zdecydowałeś? Smile

[Obrazek: FMn7BkQ.jpg][Obrazek: FMn7p2.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2011, 20:15
Post: #11
 
Zdecydowałem sie na 5x kirysek karłowaty pigmej:-), 15 neonów innesa(mogłbym zrezygnowac z kilku 2-3, 3x otoski, 3x krewetka amano, mam nadzieje ze tych rybek nie bedzie za duzo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2011, 17:13
Post: #12
 
Pan Takashi Amano polecał 1 krewetke na litr wody.Ale ze względu na to że C. multidentata(amano) rośnie dosyć duża to koło 20 możesz wpuścić.A o glonach nie usłyszysz nawet.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 12:48
Post: #13
 
Jak ja wam dam Amanki w 54l, to zobaczycie Er
Amanka co najmniej 100l. To naprawdę rośnie duże. I jest stworem stadnym. Musi być w stadzie, bo ryba najmądrzejsza nie jest. Jak widzi coś dziwnego, to próbuje zjeść. Przy pięciu amankach podpłynie raz, przy jednej 5 razy. Zamęczy się taka samotna krewecia.
Jak już koniecznie krewetki, to redki. I celuj w wyrośnięte, bo małe zostaną zjedzone.
A jak dla mnie to krewetki i kiryski nie pasują do siebie. Wcale. Albo ryby przy dnie albo krewetki przy dnie.
dolichopterus napisał(a):Pan Takashi Amano polecał 1 krewetke na litr wody.Ale ze względu na to że C. multidentata(amano) rośnie dosyć duża to koło 20 możesz wpuścić.A o glonach nie usłyszysz nawet.
Święta prawda Doli, ale to na czas gdy ustabilizuje się podłoże. Za miesiąc krewetki są już w innych zbiornikach. Smile

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 21:08
Post: #14
 
Lermi napisał(a):Jak ja wam dam Amanki w 54l, to zobaczycie Er
Amanka co najmniej 100l.
Nie no bez jaj. Nie przesadzajmy. W ten sposób, to biorąc pod uwagę warunki naturalne w żadnym akwarium, nie można trzymać nawet roślin. Nie mówiąc już o niczym pływającym.
Nie będę pytał dlaczego tak uważasz itd. Po prostu się z tym nie zgadzam i już Smile
Uważam, że 4-5 amanek do tych 54-litrów będzie w sam raz.
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 21:50
Post: #15
 
Mystik napisał(a):W ten sposób, to biorąc pod uwagę warunki naturalne w żadnym akwarium, nie można trzymać nawet roślin
Ciekawa argumentacja Lol A tak piszę z tego prostego względu, że taka krewetka ma ok 5cm. I nie pływa, ale chodzi po dnie.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości