Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Krewetki do akwarium 54l - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Krewetki do akwarium 54l (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2


Krewetki do akwarium 54l - kuba - 30-12-2010 20:42

Witam, chciałbym się zapytać ile trzymać krewetek w akwarium 54l? Dodam ze zamierzam trzymać tam 15 neonów innesa oraz 3-5 szt kirysków małe odmiany. Czy nie będzie tego za dużo. Dziękuję ps. Pozdrowienia dla pana ze sklepu Zwierzyniec w Auchan Swadzim który służy chetnie pomoca i potrafi doskonale doradzić.


- DUANDR - 30-12-2010 21:04

kuba napisał(a):Pozdrowienia dla pana ze sklepu Zwierzyniec w Auchan Swadzim który służy chetnie pomoca i potrafi doskonale doradzić.
No to się Jakub rumieni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kuba napisał(a):15 neonów innesa
To krewetki jako żywy pokarm. Chociaż mam od czasu do czasu przyjemność oglądać zbiornik z taką mieszanką ryb, z bystrzykami i grubowargami włącznie, że żadna krewetka nie ma prawa tam przetrwać, a jednak rośnie tam całkiem spora i zdrowa populacja red shery.

Napisz jeszcze o jakich krewetkach myślisz, bo może niepotrzebnie kłapię klawiaturą. Wink
Witaj kolego w gronie akwazakręceńców.


- kuba - 30-12-2010 21:10

chodzi mi o krewetki amano, mogą byc do takiego baseniku? jezeli tak to w jakie ilosci?


- DUANDR - 30-12-2010 21:16

No i się nakłapałem. Amano moim skromnym zdaniem mogą być.
A teraz niech cię pomaglują specjaliści w tej dziedzinie. Tylko nie daj się wkręcić w sztywne zasady akwarystycznych purystów, bo coś mi się widzi, że dobrze kombinujesz. Wink
Jedyna sugestia z mojej strony, to jeśli planujesz kiryski np. c. pygmaeus, radzę raczej 10 a nie 5 szt.


- kuba - 30-12-2010 21:25

dzięki to są kiryski kolumbijskie? nie wiem czy nie za duzo bedzie te 10szt do akwarium 54l? + 15 neonów innesa?


- Biter - 30-12-2010 23:41

DUANDR napisał(a):15 neonów innesa
To krewetki jako żywy pokarm. Chociaż mam od czasu do czasu przyjemność oglądać zbiornik z taką mieszanką ryb, z bystrzykami i grubowargami włącznie, że żadna krewetka nie ma prawa tam przetrwać, a jednak rośnie tam całkiem spora i zdrowa populacja red shery.

A to ci powiem że i u mnie w ogólnym miedzy innymi pływa sobie całkiem ładna ilość yellow a innesa (sztuk 2Cool nawet na nie nie spojrzą - także raczej miejska legenda. A że czasem jakiegoś młodego w czasie głodu upolują to też nie jest żadnym wielkim przeciwwskazaniem (i tak większość w zielonym trawniku sie chowa) Wink Ja wiem ze logika i teoria są tu jednoznaczne ale praktyka na moim przykładzie temu przeczy, każda przesada w "zasadach" jest niezdrowa.


- DUANDR - 31-12-2010 01:08

Biter napisał(a):każda przesada w "zasadach" jest niezdrowa.
I w tej zasadzie nie ma przesady. Wink

Kuba, sam widzisz, słuchaj rad ale nie traktuj ich jako żelaznych zasad.


- cavia - 31-12-2010 18:54

Muszę na forum częściej zaglądać kto tu kogo pozdrawia Lol

Kuba, kirysek kolumbijski Corydoras metae to inny gatunek niż kirysek karłowaty C. pygmaeus, o którym pisał Andrzej. Dlatego też (tak sądzę) polecał Tobie większe stadko bo mały do 3cm dorasta, a C. metae do 5,5cm.


- kuba - 01-01-2011 17:42

dziękuje bardzo juz wiem sprawdzilem.


- cavia - 04-01-2011 13:30

I na co się zdecydowałeś? Smile


- kuba - 04-01-2011 20:15

Zdecydowałem sie na 5x kirysek karłowaty pigmej:-), 15 neonów innesa(mogłbym zrezygnowac z kilku 2-3, 3x otoski, 3x krewetka amano, mam nadzieje ze tych rybek nie bedzie za duzo?


- dolichopterus - 05-01-2011 17:13

Pan Takashi Amano polecał 1 krewetke na litr wody.Ale ze względu na to że C. multidentata(amano) rośnie dosyć duża to koło 20 możesz wpuścić.A o glonach nie usłyszysz nawet.


- Lermi - 06-01-2011 12:48

Jak ja wam dam Amanki w 54l, to zobaczycie Er
Amanka co najmniej 100l. To naprawdę rośnie duże. I jest stworem stadnym. Musi być w stadzie, bo ryba najmądrzejsza nie jest. Jak widzi coś dziwnego, to próbuje zjeść. Przy pięciu amankach podpłynie raz, przy jednej 5 razy. Zamęczy się taka samotna krewecia.
Jak już koniecznie krewetki, to redki. I celuj w wyrośnięte, bo małe zostaną zjedzone.
A jak dla mnie to krewetki i kiryski nie pasują do siebie. Wcale. Albo ryby przy dnie albo krewetki przy dnie.
dolichopterus napisał(a):Pan Takashi Amano polecał 1 krewetke na litr wody.Ale ze względu na to że C. multidentata(amano) rośnie dosyć duża to koło 20 możesz wpuścić.A o glonach nie usłyszysz nawet.
Święta prawda Doli, ale to na czas gdy ustabilizuje się podłoże. Za miesiąc krewetki są już w innych zbiornikach. Smile


- Anonymous - 06-01-2011 21:08

Lermi napisał(a):Jak ja wam dam Amanki w 54l, to zobaczycie Er
Amanka co najmniej 100l.
Nie no bez jaj. Nie przesadzajmy. W ten sposób, to biorąc pod uwagę warunki naturalne w żadnym akwarium, nie można trzymać nawet roślin. Nie mówiąc już o niczym pływającym.
Nie będę pytał dlaczego tak uważasz itd. Po prostu się z tym nie zgadzam i już Smile
Uważam, że 4-5 amanek do tych 54-litrów będzie w sam raz.


- Lermi - 06-01-2011 21:50

Mystik napisał(a):W ten sposób, to biorąc pod uwagę warunki naturalne w żadnym akwarium, nie można trzymać nawet roślin
Ciekawa argumentacja Lol A tak piszę z tego prostego względu, że taka krewetka ma ok 5cm. I nie pływa, ale chodzi po dnie.