Odpowiedz 
[025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
18-06-2012, 23:32
Post: #16
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
proponuję Otoski bo Kosiarki nie bardzo do tego litrażu... szkoda zwierzaka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 23:34
Post: #17
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
Kosiarka tam musi być, bo się nitki pojawiły, a otostki ich nie ruszą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 11:38
Post: #18
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
hej,

otoski na okrzemki i zielenice Smile

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 11:43
Post: #19
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
Pojawił się kolejny problem natury technicznej z którym nie bardzo wiem co zrobić. wczoraj wieczorem zakręciłem butlę i odkręciłem ją rano. i wtedy ciśnienie na reduktorze gwałtownie wzrosło na full i w akwarium zrobiła się dwutlenkowa burza. zaczęło aż iść przez zawór zwrotny w reduktorze. czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy to oznacza że reduktor jest do wyrzucenia?
prawdopodobnie to przez to ze na otwarty reduktor otworzyłem butlę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 12:12
Post: #20
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
To normalne . O tym zjawisku tłumaczyliśmy ci właśnie na spotkaniu . Reduktor zaczyna działać dopiero powyżej 2- 4 Barów (zależy od egzemplarza ). Jeśli zamknąłeś zawór główny do butli i potem rano go odkręciłeś to póki ciśnienie na reduktorze nie osiągnęło ciśnienia działania to takie na początku pojawiło się w całym układzie. Żeby stabilnie otrzymać 10-12 bąbelków na minutę ciśnienie robocze (za reduktorem) podejrzewam że masz bardzo niskie a na pewno znacznie niższe . Dlatego miałeś takie sensacje . To samo dzieje się kiedy butla się kończy . I na te przypadki chociażby przydaje się PH kontroler i elektrozawór . Jeśli już zamykasz to powinieneś mieć zawór po stronie niskiego ciśnienia .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 12:20
Post: #21
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
ok tylko, że tutaj pojawia się problem taki, że wyrzuca ciśnienie przez zaworek zwrotny w reduktorze i reduktor nie chce zacząć tak jak powinien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2012 11:52 przez alarmowiec. Powód: Nowe informacje)
Post: #22
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
(19-06-2012 12:20 )Łukasz napisał(a):  ok tylko, że tutaj pojawia się problem taki, że wyrzuca ciśnienie przez zaworek zwrotny w reduktorze i reduktor nie chce zacząć tak jak powinien.

W reduktorze jest zaworek bezpieczeństwa o zwrotnym nie słyszałem ? ale jeśli nawet to sprawdź przy zamkniętym wyjściu regulując reduktorem przy jakim ciśnieniu się on otwiera ale nie podnoś wyżej niż 10 barów .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 22:18
Post: #23
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
sorry! oczywiście chodziło o zawór bezpieczeństwa. sprawa wygląda tak, że minimalne przekręcenie pokrętła na reduktorze w kierunku "+" czyli wkręcenie tego pokrętła powoduje skok wskazówki na full, momentalnie zaczyna uchodzić przez zawór bezpieczeństwa a w zbiorniku robi sie burza z bąbli. ogólnie to się z nim poddałem i czekam aż znajomy podrzuci mi taki sam swój reduktor. Smile
Dzięki za pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 22:33
Post: #24
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
Hmmm wygląda na to że nawalił reduktor Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 22:40
Post: #25
RE: [025L] pierwsze chwile mojego akwarium/krewetkarium
no tez tak sądzę. dlatego kombinuje nowy. Ciekawe czy Arrow ma jeszcze na niego jakieś papiery? może jeszcze jest gwarancja i podejdzie pod wymianę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwsze akwarium morskie- tom tom 24 40,779 30-01-2015 18:44
Ostatni post: tom
  [53l] Pierwsze krewetkarium Patyczak97 6 12,019 20-11-2014 20:15
Ostatni post: Patyczak97



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości