Odpowiedz 
30 l moje pierwsze krewetkarium
03-06-2012, 09:49
Post: #16
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Aranżacja nadal trochę kuleje, ale przynajmniej roślinki są w dobrej kondycji. Jeśli szukasz pomysłu jak poprawić aranż wejdź na http://www.roslinyakwariowe.pl popatrz sobie w galerii na akwaria i w dziale aranżacja. Może zarazisz się tym bardziej. Zobaczysz jak z reguły w dość prosty sposób można zrobić coś naprawdę fajnego.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 12:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2012 12:24 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #17
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Parę zdjęć "czerwonych" Wink
                                       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 12:46
Post: #18
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Bardzo ładnie to wygląda, jaram się phoenix`em na korzonkuBiggrin
Mam pytanko!! Jak tam ta beleczka Slim T5 2x8W się spisuje?? Gdzie została nabyta i za jakie sianko, bo wczoraj padł mi ten felerny moduł Aquael Decko Light11W... Działał całe UWAGA: 35min.!!!!!! Wiem, że są fajne świetlówki Hagena na Kopaninie do kupienia pod tą beleczkę(chyba)!! HAGEN SUN-GLO T5 8W,
HAGEN AQUA-GLO T5 8W, HAGEN POWER-GLO T5 8W, wszystkie mają długość 288mm więc chyba się zmieszczą...?? A i będzie pasowała takowa beleczka na zbiornik 25l, którego długość wynosi: 40cm??
POZDRAWIAM!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 18:40
Post: #19
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Na Kopaninie jest jakiś sklep?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 22:08
Post: #20
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
A no jest, w sumie to chyba hurtownia, bo nie mają ryb i znajdują się na terenie centrum hurtowego, no i czynne mają do 16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 00:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2012 11:45 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #21
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
kolego Kfahura , odpowiadając na twe pytanka :
- jak dla mnie beleczka sprawuje się rewelacyjnie Thumbsup lecz nie bez przygód Smile migotała i została oddana na gwarancje , została wymieniona bez żadnych dodatkowych pytań i problemów i co ważne szybko
- została nabyta w sklepie akwarystyczny24 (link do mej starej aukcji odniesie cie do sklepu i zobaczysz beleczkę : http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-sl...53933.html ) kosztowała niestety/stety Smile 105zł + kurier
- belka ma już w zestawie świetlówki 2x10000k i moim zdaniem nic innego nie potrzeba u mnie jak widać heniek rośnie jak głupi , a tak na marginesie mnie osobiście nikt już nie namówi na "oryginalne AKWARYSTYCZNE" świetlówki które mają ceny o wiele wyższe niż zwykłe świetlówki o odpowiedniej barwie ( ale to już moje zdanie )
- by pasowała do zbiornika 40cm ( taki też posiadam ) musiałem zakupić beleczkę 42cm ponieważ są jeszcze 36cm ale ponoć (jak czytałem) nie pasują na akwarium 40cm.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 00:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2012 00:47 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #22
Tongue RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
kolego maslo_82 , nie jest to hurtownia tylko sklep, fakt bez ryb ale sklep,a mają otwarte do 16 z powodu sprzedaży internetowej , w każdym razie taką odpowiedź kiedyś dostałem , ponieważ tak im pasuje by kurierom paczki szykować , a wiem bo kupuje tam wiele rzeczy które mają w "normalnych" cenach, mają także otwarte w sobotę parę godzinek gdyby ktoś chciał odebrać towar kupiony na allegro z opcją odbioru osobistego a to link do ich sklepu : http://allegro.pl/sklep/13960982_avialine
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 12:54
Post: #23
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Z tą normalnością cen, to bym nie przesadzał. Bo przez takie sklepy psuje się rynek. Trudno to inaczej nazwać, skoro inne sklepy w hurcie kupują towary, po cenach jakie ma ten sklep, a to normalne nie jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 14:04
Post: #24
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
niestety nie zgodze sie z toba, sam pracuje w handlu juz dosc dlugo (notabene jako kierownik zaopatrzenia marketu) i co do cen zakupu/sprzedazy to zalezy od tego jakie ceny wynegocjojuesz oraz od rabatow, skoro on jest w stanie "zmusic" producenta do zejscia z cena, lub sam obniza swoja marze aby zarobic na ilosci sprzedanego towaru oraz rozwija rynek (przyciaga nowych klientow poprzez pokazanie ze to wcale nie musi byc drogie snobystyczne hobby), to ma do tego prawo i szczerze (jako konsument) chwala mu za to,
pewnie sie nie zgodzisz dlatego przyklad:
chcialbys placic tak jak pare dobrych lat temu za redke okolo 10 zł?? obecnie sa max po 3 zł(nawet sakury mozna juz dostaw w naprawde przyzwoitej cenie), to wlasnie czyni konkurencja
a skoro nie robi cen dompingowych (inaczej juz by mial na karku handlowke) to pytanie kto tu bardziej oszukuje konsumenta, tworzac "zmowe cenowa"
oczywiscie masz prawo do wlasnego zdania i z moim punktem widzenia mozesz sie nie zgodzic, jednak 6 lat handlu juz mnie czegos nauczylo
pozdrawiam yatatakeru
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 14:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2012 14:52 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #25
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
kolego maslo_82 ,mym skromnym zdaniem, niestety co do psucia rynku to raczej kierował bym się sklepami które na " danej " rybce mają przebitki po 300%-500% a i nawet lepiej, a znam i ceny hurtowe , po drugie niestety każdy dziś szuka tańszych rozwiązań , dam przykład : wolałem kupić 20 neonków po 1,20 zł (24zł) niż w innym sklepie za tę samą kwotę 6 sztuk bo były po 4 zł a nawet i po 6 zł ( i jak to nazwać ?, pazerność ?, chęć szybkiego zarobku ?, czy może naprawianie rynku ? ), takich przykładów mogę podawać setki ale jestem pewien że je znasz Cool

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 23:36
Post: #26
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Idąc takim tokiem rozumowania, za jakiś czas możecie się obudzić w sytuacji, gdzie ryb nie będziecie mieli gdzie kupić.
Co do narzutów po 300-500% na rybach, to trzeba wiedzieć ile kosztuje utrzymanie zbiorników i karmienie ryb, inna sprawa, że towar jest wart, tyle ile ktoś jest za niego w stanie dać, a nie tyle ile się komuś wydaje że jest wart. Gdyby nie było osób które dają tyle za ryby, to nie byłoby takich cen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 05:10
Post: #27
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
gdyby tak bylo jak mowisz nadal nie bylo by ciebie stac na wiekszosc rzeczy ktore posiadasz, nie tylko ryby ale rowniez produkty zycia codziennego, (w tym tez np tv, komputer czy tel. komorkowy)
niestety nie zgodze sie tez z tym ze utrzymanie zbiornikow az tyle obecnie kosztuje, nie w dobie dzisiejszych technologii( ledy, dobre wydajne pompy), tylko krotkowzroczni nie inwestuja i narzekaja,
najwiecej niestety to zarabiaja wszyscy posrednicy, niedawno na discovery byl fajny program o hodowli w singapurze blazenka, szok za jedna rybe koles dostawal 3 - 5 $ przy czym w sklepach byly po 25 $, a reszta??
wiec gdzie tu utrzymanie zbiornikow i karmienie, skoro ryba dlugo w zoolku zreguly nie jest, a ta ryba dzieki filmowi schodzi jak glupia nadal
idac twoim tokiem rozumowania to lepiej aby nie bylo ludzi stac na kupno i urzadzenie zbiornika swoich marzen, dalej kula i zlota rybka a reszta dla celebrytow chwalacych sie co to nie oni....
oraz to ze ceny by sie nie zmienialy i ryb tez by nie bylo,
kolesiowi w zooloku w malym miescie nie oplacalo by sie sciagac i pokazywac bo by bylo tylko wystawa a nie o to chodzi w handlu
on ma przeciez miec te 300-500 % marzy...a w tej cenie to nikt ryby nie kupi i tak bys tylko ogladal rybke w necie, tv i marzyl....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 08:51
Post: #28
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Gerardos DZIĘKSY za szybką odp!! No to wrzucam Allegro i czas najwyższy złożyć zamówienie!!
Co do całej tej rozmowy na temat cen, uważem, że wszystko zależy od dostępności produktów!! Jak np. ta belka, którą planuję kupić, gdyby była dostępna w jakimś sklepie akwarystycznym w Poznaniu w cenie nawet wyższej(w granicach rozsądku, nie mówimy o marży wynoszącej 100%ceny zakupowej)od tej ze sklepu internetowego to nabyłbym ją na miejscu(mógłbym ją pomacać na żywo przed zakupem, sprawdzić barwę świetlówki itp. itd.), a co NAJWAŻNIEJSZE zaoszczędziłbym czas(czekanie na kuriera mnie dobija)!!
POZDRAWIAM!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2012 17:01 przez Gerardos.)
Post: #29
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
kolego maso_82 mam taki tok rozumowania i nikt go nie zmieni , odniosłeś się do utrzymania akwariów , ok masz racje a co gdy podam przykład podłoża do krewetek które szukałem i chciałem zakupić a było to :
Aqua Art Shrimp Sand 1,8 kg Powder i potrzebowałem 3 takie opakowania i teraz bez urazy ale w sklepie w panoramie (wiadomo o jakim pisze ) za cenę kupna 2 opakowań w innym sklepie nieopodal mam 3 opakowania i kolega próbuje mi powiedzieć że lepiej kupować tam gdzie drożej ? kolego dziś są czasy gdzie każdy liczy każdy grosz , gdzie jak ktoś coś kupuje 4 razy się zastanowi nad wydaniem złotówki więc nie mów mi że obudzimy się i nie będzie tych sklepów , moim zdaniem nie będzie takich jak ten w panoramie ale to takie moje i tylko moje rozumowanie
Zresztą koledzy to nie miejsce Smile na dyskusje gdzie co kupować tylko na zdjęcia baniaczków Wink
                   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 02:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 02:34 przez alarmowiec.)
Post: #30
RE: 30 l moje pierwsze krewetkarium
Każdy w tej dyskusji zabierający głos ma rację rzecz tylko polega na tym że się trochę nie rozumiecie .
Różnica w opłacie za miejsce prowadzenia działalności osoby prowadzącej sklep internetowy i sklepu w centrum handlowym znacznie się różnią . Nie ma zatem możliwości żeby ceny sprzedaży były podobne.
Czy są zbyt wysokie wynika raczej z tego czy znajdują zbyt a jeśli sklep chce przetrwać to musi sprzedawać. Sklep w panoramie to już kolejny sklep i jak na razie szczęśliwie prosperuje nie najgorzej więc czemu miałby coś zmieniać zresztą nie wszystko jest tam aż tak drogie. Muszą się też różnić ceny między sklepem stacjonarnym i internetowym . Powód ten sam znaczna różnica kosztów utrzymania . Rzecz w tym jednak że jeśli osoba prowadząca sklep internetowy przy tak minimalnym nakładzie (bo często tego towaru jeszcze nie ma ) i na tak małej marży nie ujedzie to albo ją podniesie albo zamknie działalność i w to miejsce łatwo może zaistnieć ktoś inny .
Ryzyko niewielkie a może się uda . W czasach stałego bezrobocia i szukania jakiegokolwiek źródła dochodu będziemy mieli z takimi przypadkami stale do czynienia. Pytanie tylko czy nie "wylejemy dziecka z kąpielą" bo jeśli sklep internetowy jednak przyjmie zbyt niskie narzuty i się przekręci i obok pojawi się następny i po krótkim czasie zrobi to samo to razem zrobią coś czego obawia się kolega masło czyli zepsują rynek. Problem w tym, że wtedy taka ich działalność w sumie może okazać się szkodliwa . Współpraca sklepu z hurtownią polega na rabatach od cen detalicznych (czyli sugerowanych dla odbiorcy końcowego ) ustawionych tak żeby jedni i drudzy (sklepy i hurtownie ) istnieli i mogli się rozwijać . Taki sklep internetowy właśnie tą zasadę burzy . Spotykam się z opiniami bezpośrednich przedstawicieli producentów,że ceny na niektóre ich towary na allegro są często niższe od ich cen zakupu . Skąd jest ten towar trudno powiedzieć może z bankrutujących firm .
Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w przypadku omawianego sklepu .
Przez internet mogę bez problemu kupować towary gdzie wystarczy nam karta katalogowa jednak dla ogromnej większości rzeczy akwarystycznych potrzebny jest sklep stacjonarny . Jest też rzeczą wiadomą, że sklepy zoologiczne z samej akwarystyki się nie utrzymają . Właściwie to żyją z psów i kotów no i wędkarstwa a akwarystyka jest często tylko dlatego że właścicielem jest pasjonat .
Czy sugerujecie że osoby prowadzące sklepy robią to źle ?. Może tak jest ale wszyscy chyba nie . Prowadzenie takiego sklepu nie jest rzeczą łatwą . Mnie bardziej dziwi słaba różnorodność ryb w sklepach przy ich dostępności nawet w lokalnych hurtowniach choć są wyjątki.
Sklep internetowy to taki trochę "bat" dla sklepów stacjonarnych . Chodzi tylko o to żeby tym "batem" tego "konia" nie zabić .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,158 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  Moje pierwsze iwagumi. rex692 49 89,260 05-03-2016 21:38
Ostatni post: rex692



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości