Odpowiedz 
Hymenophyllaceae sp. Wayanad
08-03-2012, 23:29
Post: #16
RE: Hymenophyllaceae sp. Wayanad
Ale ja nie będę robił brzydkich zdjęć które mi się nie spodobają, jeśli nie mam nawet takiej możliwości. Każdy fotograf cyka zdjęcia wg własnej wyobraźni, tak jak uważa ze najlepiej się prezentuje a nie pod dyktando innych. Nie mam aranżacji, wiec nie cykam. Jak się to zmieni, wtedy ujrzycie może coś ciekawie skomponowanego.
Poza tym, jak chciałbyś ująć takie małe i drobne rośliny? Z daleka mozesz zobaczyć tylko plamę, i nie odróżnisz tego od mini pelii, pelii czy uticularii. Trzeba by mieć nano zbiorniczek, ciekawie skomponowany i wtedy cyknąć nawet już z bliska ma tle z mchami, korzeniami. Poza tym docelowo te rośliny ludzie wybierają do takich właśnie nano zbiorniczków bo do tego głównie się nadają. Jak umiescisz to w 200 L to lepiej zainwestowac w coś szybciej rosnącego i podobnie wyglądającego, gdzie nie będzie już miało znaczenia z jakiej odleglosci to ogladasz.
Zdjęcia ze zbliżenia mogą inspirować co niektórych (a dostaje informacje że parę osób zainspirowały do czegoś nowego) . Bucephalandry cykam bez makro, ale z dużą ogniskowa, aparat w odległości 1.5 metra od zbiornika, mała przysłona i uzyskuje rozmyte tło które nie odwraca uwagi od głównego celu. Dajcie mi robić to jak ja to uważam za słuszne.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 00:26
Post: #17
RE: Hymenophyllaceae sp. Wayanad
Witam. Rzadko uczestniczę w forach, tak jak nie lubię rozmawiać przez telefon. Wolę rozmówcy patrzeć w oczy. Jednak postanowiłem wypowiedzieć się na temat oferowanych przez autora tematu roślin. Jestem"frajerem", który już kilkakrotnie skusił się na te rośliny. I niestety dla mojej kieszeni nadal będę je kupował. Mchy oferowane przez Vastega niestety przez moją głupotę straciłem, ale do czasu katastrofy glonowej pięknie mi się rozrastały (chociaż wolno Wink). Bucephalandr natomiast nie stracę i dopieszczę je jak żonę po tygodniowej przerwie ..... . A tak serio to ja osobiście nigdy nie zawiodłem się na roślinach zakupionych u Vastega. W każdym razie u mnie w akwariach żyją lub żyłySad. Bucephalandry natomiast, które są nowym nabytkiem po tygodniu puściły nowego"liścia". Pozdrawiam i zaznaczam, że autora tematu nie znam osobiście, a widziałem Go raz w życiu gdy odbierałem mech na parkingu przy jego domu. Pozostałe rośliny z mojego nygustwa przesyłane są mi pocztą.
Zdjęcia natomiast mi się podobają i one skusiły mnie do zakupu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 01:24
Post: #18
RE: Hymenophyllaceae sp. Wayanad
Prawdziwy polak będzie uczyć Małysza jak ma latać, Kubicę jak jeździć, piłkarzy jak mają grać.. a mi przyszło słuchać jak mam robić zdjęcia Tongue

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 10:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2012 10:47 przez vasteq. Powód: Nowe informacje)
Post: #19
RE: Hymenophyllaceae sp. Wayanad
Jeśli chodzi o paprotkę Wayanad, to preferuje wodę miękka do średnio twardej, o ph 6.5-7. Co do oświetlenia to u mnie rośnie przy 0.5W/L. Temp 23 st. Aczkolwiek słyszałem że może preferować słabsze światło, i chłodną wodę (czyli taką jak ja mam właśnie). Przy 30 st będzie rosła jeszcze wolniej. Wzrost tej rośliny jest powolny, musiałbym zrobić test czy informacje o słabym świetle się sprawdzą i na próbę trzymać gdzieś w słoiku na półce w temp pokojowej 21 st, i może wtedy zadziwi tak tak jak niektóre mchy. Umieszczę to info jeszcze raz na początku tematu.
Przy okazji Alarmowiec wystarczylo napisac w pierwszej odpowiedzi pytanie o podanie parametrow a nie z gory sypac oskarzeniami. Wtedy napisalbym to co powyzej i wszystko mialo by inny przebieg. Czemu moderator tak sie zachowuje? Nie wiem, chyba zapomina tak naprawde po co tu jest.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości