Odpowiedz 
Który Labeo jest łagodniejszy?
06-04-2011, 19:46
Post: #1
Question Który Labeo jest łagodniejszy?
Mam pytanie. Który Labeo jest łagodniejszy? Grubowarg zielony czy dwubarwny. Bo zielony jest większy a to właśnie jego mam. Sprzedawca w akwarystycznym powiedział ,że zielone są spokojne ale teraz goni mi on ryby i niektóre mają porozrywane płetwy. Może sprzedawcy się coś pomyliło a może one takie są.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2011, 00:09
Post: #2
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
To normalne zachowanie u Labeo. Zielony jest łagodniejszy co nie oznacza, że łagodny jak Gupik.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2011, 07:16
Post: #3
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
Niestety ale te ryby mają to do siebie i tylko różnica jest taka, że zielony nieco mniej goni niż dwubarwny. Na bank dwubarwny jest bardziej agresywny. Dla tych ryb jedynie najlepiej zrobić akwarium wraz z innymi szybkimi rybami, bo żyworódki będą wiecznie pokaleczone a nie wspomnę o takich rybach jak np. neon.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2011, 16:33
Post: #4
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
No to musze go wydać bo właśnie mam neony i żyworódki. Szkoda bo labeo to ładna rybka. sprzedawca w akwarystycznym mówił mi z przekonaniem ,że mogą być z gupikami itp. Ale jak widać chciał mi wcisnąć towar.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2011, 21:40
Post: #5
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
Jeżeli masz większe akwarium, to możesz wpuścić kilka sztuk, wtedy ich agresja znacznie maleje.Mając w polu obserwacji przedstawicieli swojego gatunku przestają zwracać uwagę na inne rybki

Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.pleco.com.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2011, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2011 14:01 przez fribek.)
Post: #6
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
Ale w większym stadzie nie stanowią równocześnie większego zagrożenia? Bo kiedyś miałem 2 i dziwnie się zachowywały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2011, 20:50
Post: #7
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
Dwa to mało, ponieważ jeden będzie dominował.Przy 3 lub 4 w zbiorniku znacznie łagodnieją

Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.pleco.com.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2011, 18:58
Post: #8
RE: Który Labeo jest łagodniejszy?
Masz racje trofek dwa to za mało. Teraz musze się zastanowić czy go wydać czy dokupić więcej do stada.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości