Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Który Labeo jest łagodniejszy? - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ryby (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Który Labeo jest łagodniejszy? (/showthread.php?tid=1060)



Który Labeo jest łagodniejszy? - fribek - 06-04-2011 19:46

Mam pytanie. Który Labeo jest łagodniejszy? Grubowarg zielony czy dwubarwny. Bo zielony jest większy a to właśnie jego mam. Sprzedawca w akwarystycznym powiedział ,że zielone są spokojne ale teraz goni mi on ryby i niektóre mają porozrywane płetwy. Może sprzedawcy się coś pomyliło a może one takie są.


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - TOXIC69 - 07-04-2011 00:09

To normalne zachowanie u Labeo. Zielony jest łagodniejszy co nie oznacza, że łagodny jak Gupik.


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - Adam - 07-04-2011 07:16

Niestety ale te ryby mają to do siebie i tylko różnica jest taka, że zielony nieco mniej goni niż dwubarwny. Na bank dwubarwny jest bardziej agresywny. Dla tych ryb jedynie najlepiej zrobić akwarium wraz z innymi szybkimi rybami, bo żyworódki będą wiecznie pokaleczone a nie wspomnę o takich rybach jak np. neon.


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - fribek - 07-04-2011 16:33

No to musze go wydać bo właśnie mam neony i żyworódki. Szkoda bo labeo to ładna rybka. sprzedawca w akwarystycznym mówił mi z przekonaniem ,że mogą być z gupikami itp. Ale jak widać chciał mi wcisnąć towar.


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - trofek - 11-04-2011 21:40

Jeżeli masz większe akwarium, to możesz wpuścić kilka sztuk, wtedy ich agresja znacznie maleje.Mając w polu obserwacji przedstawicieli swojego gatunku przestają zwracać uwagę na inne rybki


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - fribek - 12-04-2011 13:52

Ale w większym stadzie nie stanowią równocześnie większego zagrożenia? Bo kiedyś miałem 2 i dziwnie się zachowywały.


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - trofek - 12-04-2011 20:50

Dwa to mało, ponieważ jeden będzie dominował.Przy 3 lub 4 w zbiorniku znacznie łagodnieją


RE: Który Labeo jest łagodniejszy? - fribek - 13-04-2011 18:58

Masz racje trofek dwa to za mało. Teraz musze się zastanowić czy go wydać czy dokupić więcej do stada.Smile