Odpowiedz 
Odżywianie się młodych zbrojników
19-03-2011, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2011 21:26 przez rafal.)
Post: #1
Lightbulb Odżywianie się młodych zbrojników
Mam pytanie.Czym odżywiają się młode Zbrojniki Niebieskie?[/font]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2011, 22:01
Post: #2
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Wszelkiej maści pastylki pokarmowe (zwłaszcza roślinne), pokarmy płatkowe i granulaty, sparzona sałata, sparzona cukinia, surowy ogórek, sparzona pokrzywa, gotowana marchew (ostrożnie bo psuje wodę), pokarmy własnej roboty na bazie produktów roślinnych, itd. itp.
Ale przede wszystkim w akwarium powinien być kawałek miękkiego drewna. Dopóki nie będą dorosłe zdecydowanie unikaj podawania jakiegokolwiek pokarmu mięsnego (naturalnego).

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2011, 00:45
Post: #3
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Dziękuje bardzo za wizytę na forum,bo chyba wiem kto pyta o te zbrojniczki.A i ciesze że odpowiedział się nasz ekspert żywieniowy.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2011, 10:40
Post: #4
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Ja bym dodał, że granulaty wcześniej namaczane, bo potrafią tak spęcznieć w brzuchy ryby, że padnie czasami większość młodych zbrojników. A co do unikania żywienia pokarmami mięsnymi-to ja podawałem 1,5cm glonojadom żywa artemie(z własnego wylęgu) i nic się nie działo z nimi a przyrosty były super.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2011, 11:06
Post: #5
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
(20-03-2011 10:40 )Adam napisał(a):  A co do unikania żywienia pokarmami mięsnymi-to ja podawałem 1,5cm glonojadom żywa artemie(z własnego wylęgu) i nic się nie działo z nimi a przyrosty były super.
No baaaaa..... Artemia zawsze jest ok.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2011, 12:52
Post: #6
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Dziękuje bardzo za porady. Osobne podziękowania dla Pana ze sklepu zoologicznego. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2012, 21:45
Post: #7
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Regularnie rozmażają mi się zbrojniki niebieskie średnio co 2 miesiące mam młode. Nigdy nie podaje im jedzenia. Zbrojnik jest sprytnym zwierzęciem i jeśli masz jakiś korzeń jakieś roślinki o płaskich liściach i troszkę glonu na szybie to nic się im nie stanie jak nie dostaną jedzenia. Młode zbrojniki są łakomczuchami na glony. Ew. możesz podawać im tabletki na bazie glonów. Moje zadawalają się tym co mają w akwarium ew. jak coś spadnie jakiś płatek i zawsze rosną szybko i są zdrowe.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 12:06
Post: #8
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Jak u mnie się wycierały zbrojniki nigdy nie podawałem nic innego niż dorosłym, młode dawały sobie radę.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 23:03
Post: #9
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
(24-12-2012 21:45 )jar300 napisał(a):  Regularnie rozmażają mi się zbrojniki niebieskie średnio co 2 miesiące mam młode. Nigdy nie podaje im jedzenia. Zbrojnik jest sprytnym zwierzęciem i jeśli masz jakiś korzeń jakieś roślinki o płaskich liściach i troszkę glonu na szybie to nic się im nie stanie jak nie dostaną jedzenia. Młode zbrojniki są łakomczuchami na glony. Ew. możesz podawać im tabletki na bazie glonów. Moje zadawalają się tym co mają w akwarium ew. jak coś spadnie jakiś płatek i zawsze rosną szybko i są zdrowe.

Tą metodą dodaj, że odchowujesz raczej nieliczną gromadę ryb. Natomiast po zużyciu woreczka czyli coś koło 7 dnia należy ryby karmić jak chce się ich więcej odchować. Super wyniki miałem gdy ikrę z samcem przenosiłem do szkiełka ok. 30 litrów. W 6 tyg. młode osiągały 3cm ale jedzenia miały w brud. Najwięcej jak na razie miałem odchowanych ok. 150 szt z tarła.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 23:43 przez jar300.)
Post: #10
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Ale mi nie zależy na licznej ilości. Jak już pisałem nie odławiam ich a karmie tylko i wyłacznie płatkami rybki. Jak coś doleci do dna to zjedzą glonki albo bocje. Duże glonojady też nie karmie tylko raz na tydzień wrzucam jedzenie w tabletkach. Kiedyś je karmiłem codziennie to srasze glonojady leniwe strasznie a nie karmiąc nie widać po nich ozkak głodzenia a i widać je cały czas jak skrobią szybki a mają już kilka lat.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 23:57
Post: #11
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
co robić z taką ilością małolatów...Sad

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 00:10
Post: #12
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Dlatego ja poddaje je naturalnej selekcji Smile

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 00:18
Post: #13
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
sama natura

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 12:54
Post: #14
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
(26-12-2012 00:10 )jar300 napisał(a):  Dlatego ja poddaje je naturalnej selekcji Smile

Jakiej naturalnej selekcji w sztucznych warunkach.Młode padają z głodu,a przeżywają tylko te którym udało się dostać do ograniczonego źródła pokarmowego.I nie znaczy że przeżyły tylko silne osobniki.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 14:44
Post: #15
RE: Odżywianie się młodych zbrojników
Większośc jest zjedzona bo widzę jak po urodzeniu są atakowane. A w naturze też jak sobie nie poradzi z jedzeniem to zginie. A pozatym nie napisałem że mają 0 jedzenia. Jak coś spadnie z płatków to zjedzą co widać ale nie że tego jest dużo. Po małych nie widać oznak głodowania. Pierwszy miot odłowiłem i też nie podawałem jedzenia wcinały tylko glony zielone z szyb i nie zginął żaden.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ikra zbrojników Jeremi2000 10 23,225 25-06-2014 07:51
Ostatni post: Jeremi2000
  Fotorelacja z tarła zbrojników. dolichopterus 7 15,612 11-06-2011 13:20
Ostatni post: cavia



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości