Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Odżywianie się młodych zbrojników - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ryby (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Odżywianie się młodych zbrojników (/showthread.php?tid=1004)

Strony: 1 2


Odżywianie się młodych zbrojników - fribek - 19-03-2011 21:12

Mam pytanie.Czym odżywiają się młode Zbrojniki Niebieskie?[/font]


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - DUANDR - 19-03-2011 22:01

Wszelkiej maści pastylki pokarmowe (zwłaszcza roślinne), pokarmy płatkowe i granulaty, sparzona sałata, sparzona cukinia, surowy ogórek, sparzona pokrzywa, gotowana marchew (ostrożnie bo psuje wodę), pokarmy własnej roboty na bazie produktów roślinnych, itd. itp.
Ale przede wszystkim w akwarium powinien być kawałek miękkiego drewna. Dopóki nie będą dorosłe zdecydowanie unikaj podawania jakiegokolwiek pokarmu mięsnego (naturalnego).


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - dolichopterus - 20-03-2011 00:45

Dziękuje bardzo za wizytę na forum,bo chyba wiem kto pyta o te zbrojniczki.A i ciesze że odpowiedział się nasz ekspert żywieniowy.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - Adam - 20-03-2011 10:40

Ja bym dodał, że granulaty wcześniej namaczane, bo potrafią tak spęcznieć w brzuchy ryby, że padnie czasami większość młodych zbrojników. A co do unikania żywienia pokarmami mięsnymi-to ja podawałem 1,5cm glonojadom żywa artemie(z własnego wylęgu) i nic się nie działo z nimi a przyrosty były super.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - DUANDR - 20-03-2011 11:06

(20-03-2011 10:40 )Adam napisał(a):  A co do unikania żywienia pokarmami mięsnymi-to ja podawałem 1,5cm glonojadom żywa artemie(z własnego wylęgu) i nic się nie działo z nimi a przyrosty były super.
No baaaaa..... Artemia zawsze jest ok.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - fribek - 20-03-2011 12:52

Dziękuje bardzo za porady. Osobne podziękowania dla Pana ze sklepu zoologicznego. Pozdrawiam.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - jar300 - 24-12-2012 21:45

Regularnie rozmażają mi się zbrojniki niebieskie średnio co 2 miesiące mam młode. Nigdy nie podaje im jedzenia. Zbrojnik jest sprytnym zwierzęciem i jeśli masz jakiś korzeń jakieś roślinki o płaskich liściach i troszkę glonu na szybie to nic się im nie stanie jak nie dostaną jedzenia. Młode zbrojniki są łakomczuchami na glony. Ew. możesz podawać im tabletki na bazie glonów. Moje zadawalają się tym co mają w akwarium ew. jak coś spadnie jakiś płatek i zawsze rosną szybko i są zdrowe.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - globoos - 25-12-2012 12:06

Jak u mnie się wycierały zbrojniki nigdy nie podawałem nic innego niż dorosłym, młode dawały sobie radę.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - Adam - 25-12-2012 23:03

(24-12-2012 21:45 )jar300 napisał(a):  Regularnie rozmażają mi się zbrojniki niebieskie średnio co 2 miesiące mam młode. Nigdy nie podaje im jedzenia. Zbrojnik jest sprytnym zwierzęciem i jeśli masz jakiś korzeń jakieś roślinki o płaskich liściach i troszkę glonu na szybie to nic się im nie stanie jak nie dostaną jedzenia. Młode zbrojniki są łakomczuchami na glony. Ew. możesz podawać im tabletki na bazie glonów. Moje zadawalają się tym co mają w akwarium ew. jak coś spadnie jakiś płatek i zawsze rosną szybko i są zdrowe.

Tą metodą dodaj, że odchowujesz raczej nieliczną gromadę ryb. Natomiast po zużyciu woreczka czyli coś koło 7 dnia należy ryby karmić jak chce się ich więcej odchować. Super wyniki miałem gdy ikrę z samcem przenosiłem do szkiełka ok. 30 litrów. W 6 tyg. młode osiągały 3cm ale jedzenia miały w brud. Najwięcej jak na razie miałem odchowanych ok. 150 szt z tarła.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - jar300 - 25-12-2012 23:40

Ale mi nie zależy na licznej ilości. Jak już pisałem nie odławiam ich a karmie tylko i wyłacznie płatkami rybki. Jak coś doleci do dna to zjedzą glonki albo bocje. Duże glonojady też nie karmie tylko raz na tydzień wrzucam jedzenie w tabletkach. Kiedyś je karmiłem codziennie to srasze glonojady leniwe strasznie a nie karmiąc nie widać po nich ozkak głodzenia a i widać je cały czas jak skrobią szybki a mają już kilka lat.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - globoos - 25-12-2012 23:57

co robić z taką ilością małolatów...Sad


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - jar300 - 26-12-2012 00:10

Dlatego ja poddaje je naturalnej selekcji Smile


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - globoos - 26-12-2012 00:18

sama natura


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - dolichopterus - 26-12-2012 12:54

(26-12-2012 00:10 )jar300 napisał(a):  Dlatego ja poddaje je naturalnej selekcji Smile

Jakiej naturalnej selekcji w sztucznych warunkach.Młode padają z głodu,a przeżywają tylko te którym udało się dostać do ograniczonego źródła pokarmowego.I nie znaczy że przeżyły tylko silne osobniki.


RE: Odżywianie się młodych zbrojników - jar300 - 26-12-2012 14:44

Większośc jest zjedzona bo widzę jak po urodzeniu są atakowane. A w naturze też jak sobie nie poradzi z jedzeniem to zginie. A pozatym nie napisałem że mają 0 jedzenia. Jak coś spadnie z płatków to zjedzą co widać ale nie że tego jest dużo. Po małych nie widać oznak głodowania. Pierwszy miot odłowiłem i też nie podawałem jedzenia wcinały tylko glony zielone z szyb i nie zginął żaden.