Odpowiedz 
Ameryka Centralna - 500 niebawem 600
17-03-2012, 14:17
Post: #5
RE: Ameryka Centralna - 500 niebawem 600
Niestety zanim je dokończę to jeszcze trochę potrwa, jestem na etapie spawania stelaża, jednak będzie to coś innego niż większość jest przyzwyczajona na forum, lubię w miarę możliwości akwaria urządzone biotopowo i akurat jeżeli chodzi o Amerykę Centralną i rzeki z których wywodzą się te ryby to zdecydowanie brak w nich roślinności, dominują różnej wielkości kamienie oraz powalone do wody drzewa i gałęzie. Co prawda przy mniejszych gatunkach typu Cryptoheros można się już pokusić o sadzenie delikatniejszych roślin to jednak przy tych moich "czołgach" szansę na przetrwanie mają jedynie twarde gatunki roślin typu anubias, reszta po prostu zostanie zjedzona a z czasem wykopana. Rośliny sadzone w doniczkach to już kompletnie nie moje klimaty.

Do końca roku planuję jeszcze jedno akwarium z rybami z AC, dosyć nie typowe, bo chcę w nim wymusić dosyć mocny nurt imitujący rzekę. Ryby będą z mniejszych gatunków oraz w dosyć skąpej obsadzie - taki skrawek rzeki Smile, mam nadzieję, że mi się uda, bo jak na razie z wolnym czasem jest trochę krucho a lubię większość robić samodzielnie co trudno pogodzić.

.
http://cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Ameryka Centralna - 500 niebawem 600 - filas - 17-03-2012 14:17



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości