Odpowiedz 
wtyczki do flitrów
22-10-2015, 20:40
Post: #1
wtyczki do flitrów
Możecie rzucić okien na swoje pompy cyrkulacyjne?
Czy wszystkie mają wtyczki bez uziemienia?
Odłączacie je z prądu zanim zaczniecie grzebać w akwarium?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 21:02
Post: #2
RE: wtyczki do flitrów
Tak.
Tak.
Różnie.
Wink

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 21:10
Post: #3
RE: wtyczki do flitrów
wiem, że w instrukcji każą odłączyć przed grzebaniem.
Dziwne, że nikt nie robi na 24V
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 22:00
Post: #4
RE: wtyczki do flitrów
W zasadzie to grzałki też mają płaską wtyczkę, czyli że trzeba by wszystko odłączyć przed zabawą w wodzie. Na szczęście w coraz częściej w instalacjach elektrycznych montuje się bezpiecznik różnicowo-prądowy, także jak kopnie to tylko przez ułamek sekundy. Jeśli ktoś ma obawy, to może sobie własną skrzynkę bezpieczników zrobić pod baniakiem i zabezpieczyć ją taką właśnie różnicówką.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 22:31
Post: #5
RE: wtyczki do flitrów
Dikej różnicówka nie uchroni Cię przed skutkiem przebicia jeśli akwarium nie jest uziemnione, dopiero Ty staniesz się wtedy uziomem jeśli będzie połączenie z ziemią, ta teoria jest troche niebezpieczna o której Ty piszesz.
Płaskie wtyczki mają urządzenia 2 klasy ochronności czyli podwójna izolacja.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 00:14
Post: #6
RE: wtyczki do flitrów
Edi ale jak się przebicie uziemni przez Dikeja to jednak różnicówka wyłączy zasilanie a tak będzie go trzymać. Tak jest lepiej choć mi już kiedyś grzałka wywaliła różnicówkę i zasilanie całej chaty no ale ja nie miałem morszczaka bo już pewnie poszedłby się gwizdać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 05:50
Post: #7
RE: wtyczki do flitrów
gorzej jak go potelepie nie przez uziemienie a "zamknięcie obwodu" czyli jak nie będzie uziemiony a włoży dwie ręce do akwarium. różnicówka nie wyskoczy bo nie ma upływu a jedynie jest włączony dodatkowy odbiornik prądu czyli człowiek. porażenie przez filtr jest raczej bardzo mało prawdopodobne ale przez grzałkę już nie raz mnie kopało
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 12:41
Post: #8
RE: wtyczki do flitrów
Musisz uzywac jakiś "dziwnych" grzałek - u mnie nic takiego nigdy nie miało miejsca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 14:28
Post: #9
RE: wtyczki do flitrów
Będziesz tyle lat moczyć łapy w wodzie co koledzy to zrozumiesz ...
Bohen- wkładając łap do akwarium nie zamkniesz obwodu z tej prostej przyczyny że 1mb wody ( kranowitu) ma +- 70 kOhm rezystancji . Mniejsza rezystancja jest pomiędzy ew odizolowanymi drutami na kablu w wodzie i to tamtędy popłynie cały ładunek .Trzeba by złapać bezpośrednio za kabel i być idealnie odizolowanym od ziemi jednak prawdą jest że to jest sytuacja w której różnicówka nie zabezpiecza
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 19:06
Post: #10
RE: wtyczki do flitrów
Czy jeśli będzie przebicie to różnicówka nie wyskoczy zaraz po powstaniu owego przebicia? Kilka razy już mnie raził prąd i to były faktycznie ułamki sekund do uruchomienia bezpiecznika.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 19:58
Post: #11
RE: wtyczki do flitrów
Jeśli wszystkie urządzenia w akwarium będą miały płaskie wtyczki i będzie sucho to jeśli nastąpi przebicie cały prąd i tak wróci przewodem neutralnym i nie wystąpi "ucieczka" prądu więc różnicówka nie zadziała. Wtedy zanurzając ręce w akwa może się zdarzyć że popłynie przez nas prąd do ziemi a więc "ucieknie bokiem" i wtedy to różnicówka zadziała. Jeśli jednak będzie jakiś sprzęt z bolcem w kontakcie z wodą lub akwarium będzie uziemnione to takie przebicie natychmiast uruchomi różnicówkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 20:22
Post: #12
RE: wtyczki do flitrów
Dobrze gada ... ( tu chciałem coś dopisać ale świadom przekazu z integracji nic nie napiszę ;P )
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2015, 21:11
Post: #13
RE: wtyczki do flitrów
Czyli najlepszym rozwiązaniem byłoby uziemić akwarium?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2015, 07:26
Post: #14
RE: wtyczki do flitrów
A jak chcesz tego dokonać. ?
Dać elektrode -z czego? Każdy metal ulegnie powolnej elektrolizie. Nawet szlachetny. Zrobi wiecej złego niz dobrego. Jak masz obawy wystarczy wyłączyć zasilanie gdy wsadzasz rece do wody
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2015, 09:17
Post: #15
RE: wtyczki do flitrów
http://korale.pl/deltec-titanium-groundi...arium.html
http://korale.pl/vertex-grounding-probe.html
Chyba jednak tytan da radę.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości