Odpowiedz 
Oświetelenie Aquael
21-03-2015, 11:28
Post: #1
Oświetelenie Aquael
Mam takie pytanie w moich kostkach używam lampek Aquaela z tych starych serii czyli :

DECOLIGHT SUNNY 11W (lub 9w)
DECOLIGHT PLANT 11W (lub 9w)
DECOLIGHT DUO (czyli właściwie połączenie dwóch świetlówek z powyższych)

Zauważyłem że dostępność tych modułów (świetlówek) drastycznie spadła, ceny powędrowały w gorę (czyli pewnie już nie będą produkować), dlatego moje pytanie brzmi jak w porównaniu z tymi starymi lampkami (które do moich celów były wystarczające) wypadają nowe modele czyli :

LEDDY TUBE (DECOLIGHT LT)
LEDDY SMART

Chodzi mi głównie o to , jak światło z tych nowych serii będzie stymulować rośliny do wzrostu (gorzej, lepiej, podobnie), oraz czy wpływa to w jakiś sposób na faunę (ryby, krewetki)

Czy 2x11w serii starej opowiada 2x6w w tych nowych ?

Pozdrawiam forumowiczów i z góry dziękuje za jakieś informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 12:06
Post: #2
RE: Oświetelenie Aquael
Pierwsze ledy aquaela były fatalne, te co są teraz są całkiem przyzwoite.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 12:41
Post: #3
RE: Oświetelenie Aquael
Tak czytałem że się szybko psuły itd. coś jakby powtórka z tymi starymi (9 i 11w) w wersji pierwszej, które szybko przestawały działać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 13:35
Post: #4
RE: Oświetelenie Aquael
Mam tą jak nazywacie starą wersję Led-a i działa bez zarzutu co innego że światło jest kiepskie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 13:39
Post: #5
RE: Oświetelenie Aquael
To ja mam jeszcze z tych świetlówkowych wersje pierwszą, która przeżyła już kilka lampek v2 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 15:46
Post: #6
RE: Oświetelenie Aquael
Nie chodziło o awaryjność, ale tak jak pisze Alarmowiec, o to że palą beznadziejnie. Nowe są ok.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 21:07
Post: #7
RE: Oświetelenie Aquael
podobny temat już był, w linku masz porównanie jak co świeci Smile http://wtma.pl/showthread.php?tid=7123

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości