Odpowiedz 
Karmnik automatyczny
13-02-2015, 09:08
Post: #1
Karmnik automatyczny
hej,

macie jakies doswiadczenia z karminikami? Jaka firme/model polecacie?

Kupowalem juz "tanie: karminiki, ale one potrafily sie zakleic ... szukam pewnego rozwiazania.

Ten wyglada fajnie: http://www.zoofokus.pl/?480,micom-auto-f...czny-cs031 ale pewnie cena juz mniej. Musze kupic conajmniej 4.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 11:20
Post: #2
RE: Karmnik automatyczny
U klienta mam Eheima jest mega dobry, do czterech dawek na dobę. Cichy i naprawdę dobry.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 11:39
Post: #3
RE: Karmnik automatyczny
ja używam tego resun, jest pod pokrywą i tuż nad powierzchnią wody na belce poprzecznej i pokarm się nie zawilgaca daje 4x dziennie maksymalnie po 2 dawki(dwa obroty, czyli 8 obrotów na dobe)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 11:44
Post: #4
RE: Karmnik automatyczny
Na Eheima tez patrzylem.

Norbert a co masz wsypane do karminika płatki czy granulat?

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 11:46
Post: #5
RE: Karmnik automatyczny
teraz płatki ale bywały w nim i granulaty, karmnik ma już z 5 latTongue baterie duracela na rok ze spokojem starczą przy dawkowaniu 8xdziennie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 12:11
Post: #6
RE: Karmnik automatyczny
Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 12:13
Post: #7
RE: Karmnik automatyczny
kapuczino napisał(a):Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile
kapuczino napisał(a):Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile

Nie wiem jak jest w Juwelu i Resunie, ale można przy pomocy taśmy klejącej ustawić przysłonę w pośrednim położeniu.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 18:21
Post: #8
RE: Karmnik automatyczny
A idzie jakoś sensownie to zamontować pod pokrywą???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 19:16
Post: #9
RE: Karmnik automatyczny
Zalezy jaka masz pokrywe pod moja diy wszedlSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 23:27
Post: #10
RE: Karmnik automatyczny
Ja ma oryginalna pokrywę diversa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości