Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Karmnik automatyczny - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Technika (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Karmnik automatyczny (/showthread.php?tid=7755)



Karmnik automatyczny - arrowb - 13-02-2015 09:08

hej,

macie jakies doswiadczenia z karminikami? Jaka firme/model polecacie?

Kupowalem juz "tanie: karminiki, ale one potrafily sie zakleic ... szukam pewnego rozwiazania.

Ten wyglada fajnie: http://www.zoofokus.pl/?480,micom-auto-feeder-karmnik-automatyczny-cs031 ale pewnie cena juz mniej. Musze kupic conajmniej 4.


RE: Karmnik automatyczny - maslo_82 - 13-02-2015 11:20

U klienta mam Eheima jest mega dobry, do czterech dawek na dobę. Cichy i naprawdę dobry.


RE: Karmnik automatyczny - bohen21 - 13-02-2015 11:39

ja używam tego resun, jest pod pokrywą i tuż nad powierzchnią wody na belce poprzecznej i pokarm się nie zawilgaca daje 4x dziennie maksymalnie po 2 dawki(dwa obroty, czyli 8 obrotów na dobe)


RE: Karmnik automatyczny - arrowb - 13-02-2015 11:44

Na Eheima tez patrzylem.

Norbert a co masz wsypane do karminika płatki czy granulat?


RE: Karmnik automatyczny - bohen21 - 13-02-2015 11:46

teraz płatki ale bywały w nim i granulaty, karmnik ma już z 5 latTongue baterie duracela na rok ze spokojem starczą przy dawkowaniu 8xdziennie


RE: Karmnik automatyczny - kapuczino - 13-02-2015 12:11

Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile


RE: Karmnik automatyczny - maslo_82 - 13-02-2015 12:13

kapuczino napisał(a):Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile
kapuczino napisał(a):Ja mam z kolei karmniki Resun AF-2003 i Juwel (jest chyba tylko jeden model).
Oba karmią 2 x dziennie, żaden z nich się u mnie nie zapycha, a Juwel ma dodatkowo wejście na podłączenie napowietrzacza.
Niestety w obu modelach trudno jest ustawić optymalną dawkę pokarmu (granulek) - jak na moje potrzeby dozują albo zbyt mało, wręcz symbolicznie, albo dużo za dużo.
Ale podczas dłuższych wyjazdów się sprawdzają.
Kto wie, może to dzięki Juwelowi tygodniowy narybek lśniącooczek Normana przeżył 10 dni mojej nieobecności. Smile

Nie wiem jak jest w Juwelu i Resunie, ale można przy pomocy taśmy klejącej ustawić przysłonę w pośrednim położeniu.


RE: Karmnik automatyczny - maximus - 13-02-2015 18:21

A idzie jakoś sensownie to zamontować pod pokrywą???


RE: Karmnik automatyczny - bohen21 - 13-02-2015 19:16

Zalezy jaka masz pokrywe pod moja diy wszedlSmile


RE: Karmnik automatyczny - maximus - 13-02-2015 23:27

Ja ma oryginalna pokrywę diversa.