Odpowiedz 
zalana wodą butla co2
31-01-2015, 19:22
Post: #46
RE: zalana wodą butla co2
Ok. Zauważyłem ze cisnienie na zegarze wyjsciowym delikarnie spadlo przez kilka godz powiedzny ok 2 mm na skali. Od razu sprawdziłem szczelnosc no i sa babelki na mydlinach na nyplu łączącym zaworek z reduktorem czy to może być powod tego spadku ciśnienia ? Nie mam teflonu, jutro zakupie i bedzie uszczelnianie ( a tak producent zaznaczal ze nie wymagają uszczelniania )

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 19:51
Post: #47
RE: zalana wodą butla co2
No i widzisz, pisałem żeby zbędnego badziewia nie brać, ale ludzie to mają manię kupowania niepotrzebnych rzeczy. Miał być reduktor i sama szybkozłączka albo zaciskana złączka na gwint.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2015 20:02 przez HOLI.)
Post: #48
RE: zalana wodą butla co2
Spokojnie spokojnie ja szukam pomocy w określeniu czynnika wywołującego ten spadek na zegarze :-) co do sposobu podawania to wszystko trzeba sprawdzic, nie widze zastrzezen poki co poza nieszczelnością ale przecież to nie dyskryminuje całego zestawu prawda. Nie wykluczam ze nie sprawie sobie tego atomizera tylko ze wzgledu na cuekawoisc. Fajnie to ujął edison - jak nie miałem do czynienia z co2 to lepiej na poczatku korzystać z tych 'pierdół' do czasu az opanuje sie temat i wtedy mozna odpalic poziom hard. Dla mnie ważne jest czy 'lewy' wyciek gazu moze powodować spadek na zegarze ? Nie znam sie na technice co2 robie pierwsze kroki.

A gdybym testowo usunąl zaworek precyzyjny to jestem w stanie samym pokrętłem reduktora usrawic cisnienie na spiku ceramicznym czy to za mała dikładność ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 20:31
Post: #49
RE: zalana wodą butla co2
Nie Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 20:41
Post: #50
RE: zalana wodą butla co2
Czyli uszczelnianko :-). A dalej zobaczymy:-) ten atomizer ciekawi mne z punktu widzenia rozpuszczalności.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 20:48
Post: #51
RE: zalana wodą butla co2
Nie pierdół tylko licznik bąbelków, na początku będziesz miał wgląd ile gazu leci, z czasem na niego nie będziesz nawet spoglądał. A połączenia muszą być czymś uszczelnione na gwintach to norma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 20:53
Post: #52
RE: zalana wodą butla co2
Edison o to mi chodziło :-) zmylili mnie ( sprzefawcy) bo pisali ze złaczki camozzi maja specjalny pierscien na gwincie ( faktycznie jest ) ktory nie wymaga dodatkowych uszczelnien.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 00:00
Post: #53
RE: zalana wodą butla co2
I znowu posłuchałeś sprzedawców Smile no może się poprawię nieodpowiednich sprzedawców no to masz Smile. Jakbyś tak poczytał jeszcze trochę na forach to byś się dowiedział że najlepiej uszczelnia nić teflonowa a nie taśma ale tą jedynie w interku można kupić i jest droga ale na długo starcza. Jak nie będziesz cofał dokręcenia to i na taśmie powinno trzymać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 00:11
Post: #54
RE: zalana wodą butla co2
A no widzisz za dużo wiary w ludzi Smile jutro to tylko tasme dostane no ale myśle że się poradzi .

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 09:27
Post: #55
RE: zalana wodą butla co2
Nić teflonowa jest do kupienia w każdym markecie niestety kosztuje około 50 złotych.Chyba że będziesz w okolicy Dębca to moge Tobie to skręcić na miejscu.
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 10:56
Post: #56
RE: zalana wodą butla co2
Piotrdz6 niestety nie przewiduje ale dzięki za chęci :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 12:03
Post: #57
RE: zalana wodą butla co2
Nić teflonową mają też w BIM-sie , A i w leroyu widywałem i casto jednak znacznie droższą i nie był o Loctite 55 a jakiś no-name .
Wiele osób niszczy uszczelki teflonowe na reduktorach dokręcając tak mocno aż "sok puści"
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 12:11
Post: #58
RE: zalana wodą butla co2
tak dla jasności HOLI jest z gniezna więc o Leroyu zapomnij w castorame powinna być zwykła taśma teflonowa która w zupełności wystarczy do naszych instalacji ja już ponad 5 lat sie bawie co2 i taśma cały czas daje rade.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015 13:08 przez HOLI. Powód: Nowe informacje)
Post: #59
RE: zalana wodą butla co2
Potwierdzam twoją opinię bohen , tasme kupiłem uszczelniłem i wycieki ( tzn był jeden ale dla pewności nałożylem na wszystkie gwinty ) zlikwidowane. Powiedzcie mi tylko jak sobie radzicie z wodą w liczniku ? Tego nie unikne bynajmniej na początku nawet jak założe atomizer więc muszę to jakoś opanować. Na noc zamknąłem zaworkiem on / off i woda spłyneła z licznika do węzyka poniżej i do zaworka zwrotnego . po odkręceniu rano aby dozować co 2 woda wróciła ale tylko do poziomu 2 mm ponad wylot bąbli z rurki w liczniku. Połaczenie zestawu mam wg . normalnego schematu, nic nie kombinowałem czyli: reduktor- zaw prec-węzyk - zaw on/off- zaw przec. zwr. -Licznik- dyfyzor. Połączenia węzykiem miedzy zaworkiem on/off , licznikiem i zaworkiem przec. zwr. maja ok 5 cm.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 13:15
Post: #60
RE: zalana wodą butla co2
jaki masz zaworek przeciwzwrotny??, szklane nie trzymają wody tylko wyglądają ja używam tetry bo woda w licznikach nawet z 3 miesiace jest, potem trzeba uzupełnićTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości