Odpowiedz 
zalana wodą butla co2
27-01-2015, 17:31
Post: #1
zalana wodą butla co2
Czy butlę która zostala zalana wodą można opróżnić nie wykręcając zaworu tylko przechylić ja z otwartym zaworem ? Opróżni sie całkowicie ? Czy jest jakieś ryzyko użytkowania takiej butli w przyszłości ? Korozja czy cos innego ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 17:33
Post: #2
RE: zalana wodą butla co2
Spokojnie mozna odkręcić zawór i wylać wodę.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 17:46
Post: #3
RE: zalana wodą butla co2
Kk czyli nie ma potrzeby wykręcania zaworu z butli tak. Nie chciałbym tak kombinować... Dałem butle do napełnienia dzisiaj przywieźli i Kobitka mi mówi , że mieli problem z napełnieniem nie chciało wleźć tyle gazu ile powinno i jak przekręcili to woda leciała ciurkiem i że może skończyć sie szybciej bo nie byli pewni czy napełnili do końca. Dziwi mnie tylko bo widzę jakby zawór był naruszony w butli, tak teflon poszarpany jakby go faktycznie demontowali. No i żeby opróżnić bo mogą następnym razem nie nabić. To po co grzebali skoro woda mogła wylecieć ? :/

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2015 19:26 przez HOLI.)
Post: #4
RE: zalana wodą butla co2
A nie ma mozliwosci ze skoroduje i zacznie smiecic reduktor lub wode ? Kto wie jak sie przylozyli do spuszczenia wody.

Teraz ja nabili w jakim stopniu to nie wiem a wzieli 38 zl, troche potrwa zanim wypuszcze ten gaz zeby dokladnie wylac wode.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 20:44
Post: #5
RE: zalana wodą butla co2
HOLI napisał(a):A nie ma mozliwosci ze skoroduje
Korodować będzie na pewno.Najlepiej wykręcić cały zawór i osuszyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 20:45
Post: #6
RE: zalana wodą butla co2
Ja bym się zastanawiał skąd woda w butli ?

Butla może korodować jednak jak nie będziesz nią miąchał i przewracał dnem do góry nic się nie będzie działo .
Wodę można wylać a to co pozostało odparować za pomocą pompy próżniowej .
Jedyny wymóg to dodatnia temperatura czyli trzeba by to zrobić w mieszkaniu .
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 21:15
Post: #7
RE: zalana wodą butla co2
utopia napisał(a):Ja bym się zastanawiał skąd woda w butli ?
[quote="utopia"]
Wziąlem ta butlę od znajomego sklepu akwarystycznego, miał ja pod zbiornikiem i jakiś czas temu gaz sie skonczyl a butla stala, nie miał zaworku zwrotnego. Widzialem ze z reduktora leciala woda ale dopiero jak napełniali okazało się ze woda sostawała się też do butli.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 21:55
Post: #8
RE: zalana wodą butla co2
Jak będzie pusta tzn bez CO2 to otwórz zawór i wpuść tam powietrza z kompresorka lub popmką do roweru nadygaj zamknij zawór i obróć butlę do góry dnem i otwórz zawór powinno wsio wylecieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 23:55
Post: #9
RE: zalana wodą butla co2
Dzieki alarmowiec, swietny pomysl :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 12:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015 12:25 przez Asia. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: zalana wodą butla co2
Nie wiem jak wygląda konstrukcja tej butli, ale w butlach nurkowych dają trzpień i nawet po odwróceniu butli całej wody się nie da usunąć.
Ja bym jednak wykręciła cały zawór i butlę porządnie osuszyła, bo może się nic nie stanie, ale niech jednak butla przerdzewieje i wybuchnie to fajnie nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 12:28
Post: #11
RE: zalana wodą butla co2
Tym się różni właśnie butla CO2 od gaśnicy śniegowej, że gaśnica ma rurkę zasysającą, a butla nie, bo butla wypuszcza gaz w fazie lotnej, a gaśnica w fazie ciekłej.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 13:11
Post: #12
RE: zalana wodą butla co2
Problem rozwiązany oddałem szmelc Cool była zrobiona z gaśnicy i mógłbym sie męczyć i męczyć z tą wodą. Dwa to już syf zaczął śmiecić reduktor.
Kupuje nowy zestaw z allegro - postanowione, mam dość już użuwek i prosze o pomoc w dokonaniu wybory jako że nie miałem z tym jeszcze do czynienia ( poza bublem ) :

ten mi najbardziej wpadł w oko :
http://allegro.pl/g-system-plant-s-zesta...33704.html
i bardzo podobny
http://allegro.pl/medium-plant-zestaw-co...71902.html

lub czy wystarczy

http://allegro.pl/mini-plant-zestaw-co2-...71869.html

chyba różni sie tylko zaworkami... plus to płaskie dno butli
Czy takim zestawem można bezpiecznie i bezproblemowo pracować ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 14:22
Post: #13
RE: zalana wodą butla co2
Tak jak pisałem na PW najpierw ustal jaki system będziesz używał czy wysoko czy nisko ciśnieniowy . Jeśli nisko to zestaw trzeci lub drugi w pierwszym ten zaworek to gemela Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 14:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015 15:36 przez HOLI.)
Post: #14
RE: zalana wodą butla co2
Będzie niskociśnieniowo. No popatrz a ja myślałem że grun system robi dobre te zaworki... czyli lepiej tekma , cena jest ta sama Smile Chyba że liczysz linki od dołu to zmienia postać rzeczy Smile Bo byłem pewien, że trzeci link od góry zawiera lipny zaworek.

Kurcze niebardzo rozumiem ieskociśnieniowe czy wysoko ? od zawsze niskociśnieniowe instalacje kojarzyły mi sie z bimbrownią itp Smile Więc sam już nie wiem czy to co określiłem że bedzie nisko ciśnieniowa jest poprawne. Może ktoś mi to wytłumaczyć dlaczego któryś zestaw z tych trzech nadaje sie lub nie ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 15:56
Post: #15
RE: zalana wodą butla co2
zadzwoniłem do plantiki , pan od techniki powiedział , że mam wybrać zestaw z zaworkiem grun system podobno jest o wiele lepszy od tekmy , jest on przeznaczony do instalacji wysokociśnieniowej , ustawiamy ciśnienie wyjściowe do 10 bar.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości