Odpowiedz 
zalana wodą butla co2
02-02-2015, 09:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2015 09:57 przez HOLI. Powód: Nowe informacje)
Post: #76
RE: zalana wodą butla co2
ok, sprawa jest niestety bardziej skomplikowana i już trochę mnie przerasta. Jak pisałem na noc był nakręcony na full zaworek precyzyjny. Rano niestety spadek ciśnienia na wyjściu o ok 1,5 mm Sad Możliwe opcję gdzie mógł uciekać to połączenia zaworka z reduktorem ( nypel 1/8 - 2 gwinty zewn. ) chociaż tutaj było uszczelniane taśma i mydliny nie wskazują żadnego wycieku lub poprzez pokrętło na zaworku , lub - no właśnie sam już nie mam zielonego pojęcia Blush Skoro był zamknięty układ to chyba nie ma mowy o regulowaniu sie ciśnienia w układzie , no jedynie bardzo krótkim bo reduktor - zaworek. Jakieś sugestie ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 10:35
Post: #77
RE: zalana wodą butla co2
Po pierwsze czy zaworek zamknięty na full rzeczywiście jest zamknięty?
Po drugie na czym ma polegać to sprawdzenie. Czy ustalasz ciśnienie na reduktorze zamykasz zaworek precyzyjny i zawór na butli czy robisz to jakoś inaczej ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 11:30
Post: #78
RE: zalana wodą butla co2
alarmowiec napisał(a):Po pierwsze czy zaworek zamknięty na full rzeczywiście jest zamknięty? Po drugie na czym ma polegać to sprawdzenie. Czy ustalasz ciśnienie na reduktorze zamykasz zaworek precyzyjny i zawór na butli czy robisz to jakoś inaczej ?

Po pierwsze Smile Czy rzeczywiście jest zamknięty to ciężko okręslić bo raczej do środka nie zajże Smile Zakręciłem tyle ile Bozia siły w ręce dała.

po drugie - Najpierw zamknąłem jak pisałem ile sił zaworek, następnie ustalałem ciśnienie na zegarze na 15 i pozostawiałem na noc przy otwartej butli.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 11:45
Post: #79
RE: zalana wodą butla co2
Jak przy otwartej butli to ci reduktor nie trzyma cisnienia bo po ustawieniu powiedzmy 15 na zegarze i nawet nieszczelnosci o otwartej butli reduktor powinien trzymac 15. Jakbys zamknal butle to by swiadczylo o nieszczelnosci
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 12:06
Post: #80
RE: zalana wodą butla co2
No właśnie o to mi chodziło jeśli reduktor ma stały dopływ gazu to niezależnie od ustawienia zaworka czy nieszczelności ciśnienie na wyjściu powinno być stałe. Jeśli te zmiany na wyjściu wpływają na zmiany pracy dyfuzora to coś z reduktorem jest nie tak Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 12:24
Post: #81
RE: zalana wodą butla co2
Czyli rozumiem , że choćbym miał kilka nieszczelności a butla jest otwarta to stale będzie "dopełniać" reduktor i nie może być mowy o spadku ciśnienia i zmian na zegarze. Czyli jednak reduktor - wrrrr Smile W takim razie testowania przy zamkniętej butli też nie mam co próbować bo skoro reduktor nie szczelny to i tak ciśnienie spadnie zagadza sie. Co do zmian w pracy dyfuzora to jakoś nie zaobserwowałem. Może dlatego że podkręcałem jak spadało.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2015 13:55 przez HOLI. Powód: Nowe informacje)
Post: #82
RE: zalana wodą butla co2
więc taka historia , dzwonie do sprzedawcy i mówie jaki jest problem na co on:
1. Sprawdzić połączenia - mówię że były
2. ustawić zegar na 20 i jeszcze raz patrzeć bo 15 to wartość niewiarygodna
3. Zegaz może sie wahać i opadać dlatego dają markowy zaworek prec.
4. Nawet jak założe atomizer to zaworek powinien zostać bo reduktor nie daje gwarancji nastawienia tym bardziej , że atomizery tęż są różnie wykonane ( zbitość spieku )
5. Nie chciał słyszeć o tym co powiedzieliście co też ja sam uznaje za poprawne , że skoro butla odkręcona to nie może spaść ciśnienie, twierdzi że może .
6. ogólnie nie widzi wady ale jak się uprę to zamieni mi na inny a tego spakuje i sprzeda dalej o NIE widzi wady.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 14:43
Post: #83
RE: zalana wodą butla co2
Na moje ja też tu nie widzę problemu. Mi się wydaje że za duźo panikujesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 14:47
Post: #84
RE: zalana wodą butla co2
Nie panikuję tylko nie chcę zostać z takim reduktorem który co dzień będę musiał przestawiać, to chyba nie o to chodzi.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 17:54
Post: #85
RE: zalana wodą butla co2
teraz sie cieszę że mam jeden zegar i przez to o jeden stres w życiu mniejSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 19:41
Post: #86
RE: zalana wodą butla co2
bohen21 napisał(a):teraz sie cieszę że mam jeden zegar i przez to o jeden stres w życiu mniejSmile
Dobre dobre :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2015 20:50 przez alarmowiec.)
Post: #87
RE: zalana wodą butla co2
Wszystko zależy w jakim stopniu to ciśnienie się zmienia bo jest tak że jak w układzie o bardzo małym poborze ustawimy na reduktorze wyższe ciśnienie i potem będziemy je zmniejszali to mamy coś co nazywamy inercją to znaczy wydaje się nam że ciśnienie jest już Ok a ono nadal spada no to my podkręcamy ale za dużo więc znowu zmniejszamy i znowu nam dopiero po czasie się stabilizuje ale znowu na poziomie za niskim.
Spróbuj taką procedurę . Ustaw około 1,5 bara i nie ruszaj reduktora przez noc (lub dzień). Potem nawet jak ciśnienie będzie inne to nie ruszaj tylko zapamiętaj i spróbuj zaworkiem ustawić odpowiednie rozpylenie dyfuzora. Jeśli z czasem osłabnie to delikatnie otwórz zaworek jeśli ciśnienie pozostanie takie samo to znaczy że pan ze sklepu miał rację Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2015, 21:16
Post: #88
RE: zalana wodą butla co2
Ok pobawie się od rana :-) zobaczymy. Tylko tak teraz mysle- jednak nie musi być tak że od razu wysuwamy teze że reduktor przepuszcza :-) trochę stanołem w pozycji przepuszcza i jest wada czy jednak tak może byc :-) ale doceniam pomoc i tym ostatnim sposobem sprawdzimy czy pan sprzedawca ma racje :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 01:13
Post: #89
RE: zalana wodą butla co2
Mam wrażenie, że Ty nie wiesz jak reduktor działa i za dużo przy nim grzebiesz. Kręcąc w prawo, zegary reagują natychmiastowo, kręcąc w lewo zegar reaguje z kilkunastominutowym, a czasem nawet z kilkugodzinnym opóźnieniem !!!

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 11:34
Post: #90
RE: zalana wodą butla co2
Tak się składa że w lewo ani razu nie kręciłem bo zawsze była potrzeba tylko podnoszenia :-) oczywiscie wielu rzeczy pewnie nie wiem ale bez przesady maslo :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości