Odpowiedz 
Wystające korzenie rosliny
10-12-2014, 13:18
Post: #1
Wystające korzenie rosliny
Mam kolejne pytanie. Posadziłam u siebie kryptokorynę nana, która okazała się mieć duże zagęszczenie korzeni o sporej długości i pomimo grubej warstwy podłoża połowa korzeni wystaje ponad poziom ziemi tak, że roślina wydaje się być nieco wyższa. Czy krypta nie zmarnieje mi przez to? Nie chciałam tego wszystkiego ścinać w obawie, że korzenie nie zdołają odrosnąć i już zupełnie się nie przyjmie a jest ich naprawdę potężna ilość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2014, 13:23
Post: #2
RE: Wystające korzenie rosliny
Korzenie roślin przycinamy, zawsze przy sadzeniu, nie stanowią one już pożytku dla rośliny a jedynie obciążenie. W dobrych warunkach kryptokoryna się przyjmuje od razu, w słabszych music trochę odchorować.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2014, 13:26
Post: #3
RE: Wystające korzenie rosliny
Siema, śmiało mogłeś przyciąć te korzenie, w większości przypadków przycinanie korzeni dobrze wpływa na rośliny

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2014, 18:24
Post: #4
RE: Wystające korzenie rosliny
Jak już to "mogłaś" Wink
Ciekawe, bo mnie zawsze uczono, że korzeni nie wolno przycinać bo rośliny źle to znoszą i mogą paść dlatego wolałam nie ryzykować. Ale powiedzcie czy jak wystają ponad podłoże to może zacząć gnić? czy wystarczy, że całość splotu jest w ziemi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości