Odpowiedz 
Nalot na liściach roślin
04-12-2014, 11:35
Post: #1
Nalot na liściach roślin
Witajcie, mam baniaczek, który przechodzi dopiero fazę dojrzewania a zauważyłam, ze pojawił się dziwny nalot na liściach jednej z moich roślin. Kolor taki rdzawo-brązowy, jest go coraz więcej a nie chciałabym wywalać rośliny jeśli da się to jakoś usunąć. Zauważyłam, że po przejechaniu po tym palcem jakoś się ściera ale jestem ciekawa z czym mam doczynienia. Okrzemki to chyba nie są bo jak mówię ten nalot jest lekko w rdzawym kolorze, ale może się mylę. Niestety zdjęcia nie zdołam zrobić bo mam za słaby aparat :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 11:42
Post: #2
RE: Nalot na liściach roślin
okrzemki,zapewne jedziesz na kranówce. kup otoski
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 12:05
Post: #3
RE: Nalot na liściach roślin
aha, jednak, ale nie doczytaleś jednego Smile baniak jest dopiero w trakcie dojrzewania wiec nie mogę wpuścić jeszcze ryb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 12:47
Post: #4
RE: Nalot na liściach roślin
jak ma już ponad tydzień to możesz wpuścić otoski, daj więcej danych o zbiorniku jakie oświetlenie, filtracja itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 13:24
Post: #5
RE: Nalot na liściach roślin
Może to tylko syfek po zalewaniu zbiornika, jaka to roślina , coś o dużych liściach. Bez zdjęcia ciężko co kol wiek stwierdzić

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 15:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2014 15:39 przez Miyuki.)
Post: #6
RE: Nalot na liściach roślin
nie, pył na pewno nie bo cały już dawno został usunięty. Aktualnie szkło ma 1,5 tyg. ale jeszcze jest bardzo wysoki poziom stężeń toksyn. Oświetlenie 0,4W. Roślina to bacopa monieri, zakupiona w idealnym stanie, nalot pojawił się jakieś kilka dni temu. Przeczytałam, że jeśli to okrzemki to powinny niby same zniknąć ale czy roślina mi nie zmarnieje przez ten czas? ciekawe jest to, że tylko na niej jest ten glon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Włosy? na liściach i ściankach akwa Chilus 1 4,824 12-12-2014 20:11
Ostatni post: utopia
  Zielony nalot i żółknące rośliny po 3 tygodniach od startu JakubPtaszyk 12 21,886 21-08-2013 20:48
Ostatni post: sajmon12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości