Odpowiedz 
Postrzępione i dziurawe liście roślin
24-11-2014, 13:00
Post: #1
Postrzępione i dziurawe liście roślin
Witam forumowiczów. Problem jak w temacie. Poza tym nic się nie dzieje, liście nie żółkną, nie brązowieją tylko robią się w nich dziury, a niektóre stają się postrzępione. Nawożę potasem i żelazem. Znacie jakąś receptę na taką przypadłość?? Z góry dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 14:03
Post: #2
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
A Jakie rośliny i jaka obsada?

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 14:21
Post: #3
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Mam Niebiańskie Danio Perłowe, a rośliny to przede wszystkim Bakopa karolińska i żabienica - długie cienkie listki (nie pamiętam nazwy, podobna do wysokiej trawyWink).
Jest też Alternanthera, z którą też nie jest najlepiej, a kryptokoryna jest w doskonałej kondycji.

Chyba nie skończę pisaćWink Zapomniałem o Limophilii - z nią też jest źle. To chyba już wszystkie roślinkiWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 22:05
Post: #4
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Witam, mam podobnie i również chciałem się zwrócić z pytaniem odnośnie mojej Alternanthera.
Zbiornik 200l, podawane CO2, Micro oraz Macro, temp 28'C, Woda (osmoza + uzdatniacz hydro aqua plus Potas). Liście z dnia na dzień zrobiły się całe w dziurkach i teraz rozpadają się, lecz nie obserwuję objawów gnicia. Dodam że roślina rośnie i kolejne partie młodych odrostów wykazują tę samą cechę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 23:37
Post: #5
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Mam tak samo wszystkie echinodorusy tak u mnie wyglądają rosły dobrze a teraz liście jak by bronzowialy i się rozpadają odrosty też
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 10:27
Post: #6
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Braki w suplementacji - rośliny głodują .
Inna sprawa to karmienie ryb . Jeśli mają monotonną dietę to starają się uzupełniać podgryzając rośliny .
Wbrew powszechnym opiniom robią tak nawet zwierzęta które w swojej diecie nie mają roślin - nie tylko ryby
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 19:28
Post: #7
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
To nie ryby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2014, 11:26
Post: #8
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
A robicie koledzy podmiany wody bo i ich brak to najczęstszy powód . Musicie coś więcej napisać tzn. podmiany i nawożenie inaczej trudno doradzić Smile . Często dziurki zwłaszcza w alternanthera robi zbrojnik niebieski błędnie nazywany glonojadem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 11:05
Post: #9
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Nie mam zbrojnika
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 20:26
Post: #10
RE: Postrzępione i dziurawe liście roślin
Podmiana wody raz w tygodniu ok 15%. Nawożę wyłącznie potasem i żelazem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości