Odpowiedz 
czyszczenie węży od kubełka!
11-03-2011, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2011 00:01 przez rafal.)
Post: #1
czyszczenie węży od kubełka!
jak w temacie - poproszę o podpowiedzi jak operację przeprowadzić - czym?
czy samamu zrobić sprzęt?? jak??
czy kupić?? gdzie?
wszelkie wskazówki mile widziane Wink
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2011, 23:13
Post: #2
RE: szczenie węży od kubełka!
Na allegro są czyściki do węży specjalne np.:
Szczotka do węży.

Ale można się wykazać inwencja np:
sznurek / gruba żyłka / itp. + gaza / kawałek szmatki / gąbki / bandaża / ..........

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 00:12
Post: #3
RE: czyszczenie węży od kubełka!
Ja wpycham do węża watę filtracyjną, przyciskam wąż do kranu, odkręcam wodę i ciśnienie robi swoje. Czynność powtarzam kilka razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 01:12
Post: #4
RE: czyszczenie węży od kubełka!
Może się przyp.....m ale ku....wa Czarex trochę wyobraźni : drut włożony do węża , kawałek szmaty przywiązany do końcówki i przeciągnięty przez wąż (niejednokrotnie) taaaaaaaaaaaaadąąąąąąą!!!
Temat załatwiony
następne pytanie...
Offtopic
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 02:00
Post: #5
RE: czyszczenie węży od kubełka!
jasne jasne Smile już zdążyłem poprzeglądać fora Smile
dzięki bardzo za podpowiedzi! ale ja tak sobie myślę, że czasami ta wiedza również komu innemu będzie przydatna Wink pozdrawiam Smile
również tych, których denerwią proste pytania Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 09:54
Post: #6
RE: czyszczenie węży od kubełka!
Dlaczego się denerwujesz Kruszyna? Moim zdaniem Czarex wpadł na dobry pomysł żeby zapytać. Dzięki temu zacznę stosować pomysł Stiepa. Mam czyścik do węża, ale to z wodą jest genialne. Podłączam do węża ogrodowego i gotowe.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 13:22
Post: #7
RE: czyszczenie węży od kubełka!
Buhahahahahahahahahahahahaha RotflRotflRotflRotflRotfl jeszcze nie widzieliście mnie zdenerwowanego ale może będzie okazja do demonstracji przy następnym starciu z naszą ukochaną ochroną Evil2
Powracając do tematu to uważam, że czyszczenie węży od kubełka to nie technologia produkcji busoli żyroindukcyjnej i nie wymaga szczególnej analizy a jedynie sprawdzenia dostępności środków do wykonania tej czynności. Patrząc jeszcze na to "zagadnienie" z perspektywy osób , które nas nie znają a jedynie przeglądają forum można dojść do wniosku , że jesteśmy jacyś inteligentni inaczej i zamiast pogłebiać naszą wiedzę akarystyczną, wypisujemy bzdury nie tylko na SB i zajmujemy się tematami z poziomu konserwacji powierzchni plaskich. W sumie Lermi ma rację odnośnie zadawania pytań ale czy warto zadawać "takie"...? Tak czy inaczej postaram się więcej nie czepiać a jedynie odfajkować podobne posty jako przeczytane. Miłego weekendu wszystkim życzę Lol

Ps: i przepraszam , że się troszkę uniosłem Notworthy
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 13:34
Post: #8
RE: czyszczenie węży od kubełka!
(12-03-2011 00:12 )Stiep napisał(a):  Ja wpycham do węża watę filtracyjną, przyciskam wąż do kranu, odkręcam wodę i ciśnienie robi swoje. Czynność powtarzam kilka razy.
działa jak złoto Smile dziękuję za podpowiedź - w sumie większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się w domu wąż prysznicowy z wodą niźli drut Smile użyłem wacików kosmetycznych żony - poszło jak z płatka Biggrin
polecam Smile proszę o zamknięcie tematu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 15:29
Post: #9
RE: czyszczenie węży od kubełka!
A czy tem sposób zadziała przy wężu karbowanym takim jak od Fluvala.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2011, 19:16
Post: #10
RE: czyszczenie węży od kubełka!
I to właśnie jest najlepsze, gdy wspaniali akwaryści często piszą wierutne bzudry, bo nie zajęli się tematem konserwacji powierzchni płaskich jak należy.
Mam plan to przetestować Doli, zobaczymy czy mi się nie zatka gdzieś po drodze Icon_lol

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2011, 00:08
Post: #11
RE: czyszczenie węży od kubełka!
Osobiście czyszczę te węże wkładając wąż od prysznica i rozciągając je jak się da i wtedy wylatuje syfek dopiero,a z watą boje się że mi się gdzieś zaklinuję.Ale poczekam na wyniki testówSmile

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dodatkowa pompa dołączona do kubełka. edison 4 11,769 19-09-2017 19:07
Ostatni post: edison
  czyszczenie szyb od wewnątrz - czym? fliCk 3 7,825 07-03-2015 00:19
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości