Odpowiedz 
Obsada do 240l
10-01-2014, 10:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2014 10:08 przez Barbosa.)
Post: #1
Obsada do 240l
Hej Smile
Mam dostać niedługo akwarium 240l i zastanawiam się nad obsadą do niego.
Co sądzicie o takiej: 4 skalary, 4 pielęgniczki Ramireza, 20-30szt. neona czerwonego albo rodostomusa, 5 kirysków albinosów, 5 otosków, może 2 zbrojniki czerwone?
Wszelka konstruktywna krytyka oraz porady mile widziane Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 14:08
Post: #2
RE: Obsada do 240l
zastanawiam się dlaczego pielęgniczki i skalary - jeśli już to jedna z tych ryb
ławica - nawet do 50 sztuk bo inaczej Ci zginie
kiryski, otoski - wg mnie tez za mało - to stadne ryby - w większej grupie i wyglądają i zachowują się lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 14:45
Post: #3
RE: Obsada do 240l
Czyli 4 skalary, 50 neon czerwony, 10-12 kirysów albinosów i 10 otosków?
Skalary chciałem mieć z pielęgniczkami tylko dlatego, że mam Ramirezy teraz i żal by mi było się ich pozbywać ale skoro tak będzie dla nich lepiej to spoko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 15:12
Post: #4
RE: Obsada do 240l
Witam wydaje mi się choć nie jestem fachowcem ze Skalary i Pielęgniczki mogą być razem w 240 l.Pielegniczki pływają przy dnie a Skalary wyżej.Ważne aby pielegniczki miały kryjówki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 16:22
Post: #5
RE: Obsada do 240l
Neony szybko stracisz, zabiora sie za nie skalary, z pielegniczek sie nie nacieszysz mlodymi jak beda, bo kiryski i glonajady beda sie panoszyly po dnie. Ze stadnych to polecam Zwinniki blehera, tak z 35 sztuk. Po drugie moze podaj info co planujesz w tym akwarium zrobic, jaka woda, podloze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 17:33
Post: #6
RE: Obsada do 240l
W akwarium chcę zrobić coś al'a BW. Na dnie piasek tylko zastanawiam się czy dać ziemię ogrodową czy użyć kulek gliniano-torfowych? Zależy mi na skalarach. Ale skoro dorastający do 5cm rodostomus da radę to czemu neon czerwony, który rośnie taki sam nie ma dać rady? Bo nie rozumiem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 18:12
Post: #7
RE: Obsada do 240l
Jak chcesz ala BW, to tylko piasek, jesli rosliny to Zabienice wskazane i wowczas kulki gliniane. Ja mam roslinki w doniczkach akwarystycznych (koszyczki) wypelnionych zwyklym zwirkiem kwarcowym. Jesli chcesz aby ryby ladnie plywaly lawicowo to ja jednak proponuje Zwinnika blehera http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/z...-zwinniki/
Poczytaj o roznicy w wygladzie. Neony tak nie beda sie prezentowac. Co do wielkosci to moze masz racje jest bardzo zblizona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 23:22
Post: #8
RE: Obsada do 240l
Neony mam teraz a w akwarystyce nie lubię monotonii Smile zwinnik ów jest zatem dla mnie kuszący Smile Skalary chcę a z Ramirezami zobaczę jeszcze. Możliwe że akwarium będzie miało ok. 300l jutro dostanę wymiary to napiszę dokładnie co do podłoża to się zgodzę i dzięki za radę z kulkami Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 12:22
Post: #9
RE: Obsada do 240l
Jeśli kupisz małe skalary i małe neony od początku to nic się z nimi nie stanie Smile

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 12:29
Post: #10
RE: Obsada do 240l
Ciekawi mnie dlaczego skalary nie mogą być z ramkami(czekam na kolejną mitologię w tej sprawie)? bo niby czemu skoro nawet nie zamieszkują tej samej strefy akwarium itd. itd. W ogólnym nie liczcie na młode, bo to się robi w akwariach hodowlanych gdzie ograniczona jest ilość czynników wpływających na rozwój populacji.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 13:38
Post: #11
RE: Obsada do 240l
Zgadzam się w 100% na młode to nawet nie wpadłem Smile Skalary z ramirezkami też wydają mi się ok i skoro ktoś tak doświadczony podziela moja opinię to tylko się cieszyć Biggrin A co do młodych skalarów trzymanych razem z neonami to dużo czytałem o tym i wszystkie wypowiedzi to potwierdzają Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 18:36
Post: #12
RE: Obsada do 240l
Kiedyś trzymałem skalary co prawda nie z ramirezami tylko trochę większymi boliwijskimi i nie było żadnych problemów.
A przy odpowiednim wystroju akwarium, przy pielęgniczkach jesteś w stanie dochować się narybku. Oczywiście to nie ilości jakie Adam by chciał Tongue Ale po kilka sztuk zawsze się odchowa. Tak robiłem z Apistogramma norberti i obecnie od trzech lat z Apistogramma Melgar. Nie mogę się ich pozbyć bo co myślę że wszystkich się pozbyłem to kilka do kilkunastu malców wypływa Smile

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 18:39
Post: #13
RE: Obsada do 240l
Jasne może się zdarzyć ale w zamyśle nie będzie to akwarium nastawione na odchów młodych tylko ozdobne Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 21:46
Post: #14
RE: Obsada do 240l
Cytat:zastanawiam się dlaczego pielęgniczki i skalary - jeśli już to jedna z tych ryb
Ja zawsze myślałem że skalar to też pielęgnica, ale jestem amatorem, jeśli chodzi o neonki to się zgodzę, 20-30 szt ginie w 240 l akwa, sam takie posiadam. Też mam Ramirezy i skalary i jak narazie nikt nic nikomu nie zrobił.
Cytat:Neony szybko stracisz, zabiora sie za nie skalary
Z tym się też nie zgodzę. Skalary zabijają neony tylko wtedy, gdy są hodowany w małych zbiornikach z neonkami. W 240 l zbiorniku gdy dojdzie do tarła (bo wtedy skalary zabijają) nic neonom nie zrobią. Ja trzymam neony, skalary, ramirezy w 240l zbiorniku i wszystko jest OK. Powtarzam! jestem tylko amatorem, który ciągle się szkoli, ale podobne warunki mam w domu i nie mogę zrozumieć różnych rozsiewanych teorii.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 22:18
Post: #15
RE: Obsada do 240l
A możesz napisać ile masz czego?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości