Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Obsada do 240l - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Obsada do 240l (/showthread.php?tid=5591)

Strony: 1 2 3


Obsada do 240l - Barbosa - 10-01-2014 10:07

Hej Smile
Mam dostać niedługo akwarium 240l i zastanawiam się nad obsadą do niego.
Co sądzicie o takiej: 4 skalary, 4 pielęgniczki Ramireza, 20-30szt. neona czerwonego albo rodostomusa, 5 kirysków albinosów, 5 otosków, może 2 zbrojniki czerwone?
Wszelka konstruktywna krytyka oraz porady mile widziane Smile


RE: Obsada do 240l - czarex - 10-01-2014 14:08

zastanawiam się dlaczego pielęgniczki i skalary - jeśli już to jedna z tych ryb
ławica - nawet do 50 sztuk bo inaczej Ci zginie
kiryski, otoski - wg mnie tez za mało - to stadne ryby - w większej grupie i wyglądają i zachowują się lepiej.


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 10-01-2014 14:45

Czyli 4 skalary, 50 neon czerwony, 10-12 kirysów albinosów i 10 otosków?
Skalary chciałem mieć z pielęgniczkami tylko dlatego, że mam Ramirezy teraz i żal by mi było się ich pozbywać ale skoro tak będzie dla nich lepiej to spoko Smile


RE: Obsada do 240l - klamot21 - 10-01-2014 15:12

Witam wydaje mi się choć nie jestem fachowcem ze Skalary i Pielęgniczki mogą być razem w 240 l.Pielegniczki pływają przy dnie a Skalary wyżej.Ważne aby pielegniczki miały kryjówki .


RE: Obsada do 240l - Tomayo - 10-01-2014 16:22

Neony szybko stracisz, zabiora sie za nie skalary, z pielegniczek sie nie nacieszysz mlodymi jak beda, bo kiryski i glonajady beda sie panoszyly po dnie. Ze stadnych to polecam Zwinniki blehera, tak z 35 sztuk. Po drugie moze podaj info co planujesz w tym akwarium zrobic, jaka woda, podloze.


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 10-01-2014 17:33

W akwarium chcę zrobić coś al'a BW. Na dnie piasek tylko zastanawiam się czy dać ziemię ogrodową czy użyć kulek gliniano-torfowych? Zależy mi na skalarach. Ale skoro dorastający do 5cm rodostomus da radę to czemu neon czerwony, który rośnie taki sam nie ma dać rady? Bo nie rozumiem Smile


RE: Obsada do 240l - Tomayo - 10-01-2014 18:12

Jak chcesz ala BW, to tylko piasek, jesli rosliny to Zabienice wskazane i wowczas kulki gliniane. Ja mam roslinki w doniczkach akwarystycznych (koszyczki) wypelnionych zwyklym zwirkiem kwarcowym. Jesli chcesz aby ryby ladnie plywaly lawicowo to ja jednak proponuje Zwinnika blehera http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zwinnik-blehera-zwinniki/
Poczytaj o roznicy w wygladzie. Neony tak nie beda sie prezentowac. Co do wielkosci to moze masz racje jest bardzo zblizona.


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 10-01-2014 23:22

Neony mam teraz a w akwarystyce nie lubię monotonii Smile zwinnik ów jest zatem dla mnie kuszący Smile Skalary chcę a z Ramirezami zobaczę jeszcze. Możliwe że akwarium będzie miało ok. 300l jutro dostanę wymiary to napiszę dokładnie co do podłoża to się zgodzę i dzięki za radę z kulkami Wink


RE: Obsada do 240l - Edd - 11-01-2014 12:22

Jeśli kupisz małe skalary i małe neony od początku to nic się z nimi nie stanie Smile


RE: Obsada do 240l - Adam - 11-01-2014 12:29

Ciekawi mnie dlaczego skalary nie mogą być z ramkami(czekam na kolejną mitologię w tej sprawie)? bo niby czemu skoro nawet nie zamieszkują tej samej strefy akwarium itd. itd. W ogólnym nie liczcie na młode, bo to się robi w akwariach hodowlanych gdzie ograniczona jest ilość czynników wpływających na rozwój populacji.


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 11-01-2014 13:38

Zgadzam się w 100% na młode to nawet nie wpadłem Smile Skalary z ramirezkami też wydają mi się ok i skoro ktoś tak doświadczony podziela moja opinię to tylko się cieszyć Biggrin A co do młodych skalarów trzymanych razem z neonami to dużo czytałem o tym i wszystkie wypowiedzi to potwierdzają Smile


RE: Obsada do 240l - piciu-p4 - 11-01-2014 18:36

Kiedyś trzymałem skalary co prawda nie z ramirezami tylko trochę większymi boliwijskimi i nie było żadnych problemów.
A przy odpowiednim wystroju akwarium, przy pielęgniczkach jesteś w stanie dochować się narybku. Oczywiście to nie ilości jakie Adam by chciał Tongue Ale po kilka sztuk zawsze się odchowa. Tak robiłem z Apistogramma norberti i obecnie od trzech lat z Apistogramma Melgar. Nie mogę się ich pozbyć bo co myślę że wszystkich się pozbyłem to kilka do kilkunastu malców wypływa Smile


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 11-01-2014 18:39

Jasne może się zdarzyć ale w zamyśle nie będzie to akwarium nastawione na odchów młodych tylko ozdobne Smile


RE: Obsada do 240l - kuki102 - 11-01-2014 21:46

Cytat:zastanawiam się dlaczego pielęgniczki i skalary - jeśli już to jedna z tych ryb
Ja zawsze myślałem że skalar to też pielęgnica, ale jestem amatorem, jeśli chodzi o neonki to się zgodzę, 20-30 szt ginie w 240 l akwa, sam takie posiadam. Też mam Ramirezy i skalary i jak narazie nikt nic nikomu nie zrobił.
Cytat:Neony szybko stracisz, zabiora sie za nie skalary
Z tym się też nie zgodzę. Skalary zabijają neony tylko wtedy, gdy są hodowany w małych zbiornikach z neonkami. W 240 l zbiorniku gdy dojdzie do tarła (bo wtedy skalary zabijają) nic neonom nie zrobią. Ja trzymam neony, skalary, ramirezy w 240l zbiorniku i wszystko jest OK. Powtarzam! jestem tylko amatorem, który ciągle się szkoli, ale podobne warunki mam w domu i nie mogę zrozumieć różnych rozsiewanych teorii.


RE: Obsada do 240l - Barbosa - 11-01-2014 22:18

A możesz napisać ile masz czego?Smile