Odpowiedz 
krewetki - początek
05-01-2014, 18:08
Post: #1
krewetki - początek
Witam. Mam akwarium 30 l AQAUEL chciałabym w nim zacząć hodować krewetki. Czy ktoś mógłby mi doradzić od czego zacząć, jaka woda, podłoże rośliny itp. lub da mi namiar na jakiś artykuł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 18:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2014 18:56 przez edison.)
Post: #2
RE: krewetki - początek
Pierwsze co trzeba zrobić to się zastanowić jakie krewetki mają być hodowane.
A później pod konkretny gatunek będziemy dobierali podłoże i parametry wody jakie potrzebują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 18:59
Post: #3
RE: krewetki - początek
Na początek przygody każdy poleci red chery. Jednak ja polecę Cristale, wbrew pozorom nie są to aż tak trudne krewetki w utrzymaniu jeśli trzymamy się zasad. Zastanów się jakie chcesz krewetki i napisz. Dobierze się podłoże, później rośliny oświetlenie i filtrację. Woda zdecydowanie RO nie destylowana nie z kranu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 19:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2014 19:08 przez edison.)
Post: #4
RE: krewetki - początek
Ja proponuje samemu wybrać jeden gatunek krewetek i poczytać i ich wymaganiach, co potrzebują itp. dlatego że to właśnie Ty będziesz je miała a nie jak ktoś Tobie radzi.




Podaje stronkę z zdjęciami krewetek a jak klikniesz na foto to pojawi się opis

http://www.crustajusta.pl/krewetki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 19:26
Post: #5
RE: krewetki - początek
O dzięki własnie czegoś takiego szukałam, a jeszcze się zapytam czy mogę hodować kilka gatunków krewetek czy się hoduję tylko jeden?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 19:36
Post: #6
RE: krewetki - początek
http://krewetkarium.eu/wp-content/upload...zowka1.jpg niestety nie tu masz tabelę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 19:49
Post: #7
RE: krewetki - początek
Teoretycznie można w zależności od gatunków ale w praktyce polecam jeden gatunek.
Wybierz jeden rodzaj krewetki i będziemy dalej rozmawiać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 20:00
Post: #8
RE: krewetki - początek
Więc tak: Chciałabym mieć Crystal Red bo zawsze mi się podobały, no chyba że są trudne w hodowli. Mam dostęp do wody RO, bo mąż hoduje ryby i taki filtr sobie zakupił.
P.S. Czy do wody RO też dodaje się jakieś minerały?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 20:03
Post: #9
RE: krewetki - początek
Tak dedykowane pod Cristale możesz trzymać razem Cristal red, Cristal black i snow white Ja zaczynałem na mineralizatorze v6 z akwa nawozy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 20:07
Post: #10
RE: krewetki - początek
Pod Crystale potrzeba jeszcze podłoże aktywne najlepiej dedykowane pod krewetki np. Benibachi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 01:01
Post: #11
RE: krewetki - początek
Wydaje mi się, że każdy kto raz zobaczył ładne CR chciał by je mieć w swoim zbiorniku. Redki wybaczają błędy, Crystale nie. To trochę jak z trzymaniem gupików i paletek, jedne się mnożą prawie zawsze, przy drugich trzeba zapewnić konkretne parametry wody itd. a i tak nie ma pewności czy będzie ok.
Może trochę przesadziłem ale np. na pierwszy motocykl nie poleca się sportowego litra Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 01:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2014 01:58 przez edison.)
Post: #12
RE: krewetki - początek
Benon napisał(a):gupików i paletek,
Może trochę przesadziłem

No może troszkę, porównanie gupiki i paletki można by dopasować red chery i taiwany

Jeśli Marcia jeszcze nie miała akwarium to Crystale jako pierwsze bym odradził ale jako następne akwarium i zna podstawy pielęgnowania i dbania o parametry i zrobi wszystko jak należy to nie ma się czego obawiać.Przedewszystkim potrzebne jest dobre podłoże i systematyczne podmiany wody o określonych parametrach i stabilność zbiornika jest tu ważna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 12:36
Post: #13
RE: krewetki - początek
Dzięki za rady. W domu mamy już jedno akwarium mąż dba o nie i o wszystkie parametry i zaoferował mi w tym pomoc. A może macie jeszcze jakieś ciekawe strony gdzie bym mogła sobie poczytać o hodowli krewetek,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2014 12:59 przez edison.)
Post: #14
Odp: krewetki - początek
Woda musi być 100% RO do której dodajemy minerały tak żeby uzyskać kh1 i gh 6 ze swojej strony polecam bee shrimp.

PH utrzymujemy aby najlepiej było poniżej 6,5 a najlepiej 6

Wiesz już jakie podłoże wybrać.

Może Stiep jakieś porady dorzuci od siebie.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 16:01
Post: #15
RE: krewetki - początek
Tutaj jest tego sporo
Forum polskich krewetkomaniaków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości