Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
krewetki - początek - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: krewetki - początek (/showthread.php?tid=5555)

Strony: 1 2


krewetki - początek - marcia - 05-01-2014 18:08

Witam. Mam akwarium 30 l AQAUEL chciałabym w nim zacząć hodować krewetki. Czy ktoś mógłby mi doradzić od czego zacząć, jaka woda, podłoże rośliny itp. lub da mi namiar na jakiś artykuł?


RE: krewetki - początek - edison - 05-01-2014 18:55

Pierwsze co trzeba zrobić to się zastanowić jakie krewetki mają być hodowane.
A później pod konkretny gatunek będziemy dobierali podłoże i parametry wody jakie potrzebują.


RE: krewetki - początek - Mikołaj - 05-01-2014 18:59

Na początek przygody każdy poleci red chery. Jednak ja polecę Cristale, wbrew pozorom nie są to aż tak trudne krewetki w utrzymaniu jeśli trzymamy się zasad. Zastanów się jakie chcesz krewetki i napisz. Dobierze się podłoże, później rośliny oświetlenie i filtrację. Woda zdecydowanie RO nie destylowana nie z kranu.


RE: krewetki - początek - edison - 05-01-2014 19:07

Ja proponuje samemu wybrać jeden gatunek krewetek i poczytać i ich wymaganiach, co potrzebują itp. dlatego że to właśnie Ty będziesz je miała a nie jak ktoś Tobie radzi.




Podaje stronkę z zdjęciami krewetek a jak klikniesz na foto to pojawi się opis

http://www.crustajusta.pl/krewetki


RE: krewetki - początek - marcia - 05-01-2014 19:26

O dzięki własnie czegoś takiego szukałam, a jeszcze się zapytam czy mogę hodować kilka gatunków krewetek czy się hoduję tylko jeden?


RE: krewetki - początek - Mikołaj - 05-01-2014 19:36

http://krewetkarium.eu/wp-content/uploads/2012/12/krzyzowka1.jpg niestety nie tu masz tabelę


RE: krewetki - początek - edison - 05-01-2014 19:49

Teoretycznie można w zależności od gatunków ale w praktyce polecam jeden gatunek.
Wybierz jeden rodzaj krewetki i będziemy dalej rozmawiać.


RE: krewetki - początek - marcia - 05-01-2014 20:00

Więc tak: Chciałabym mieć Crystal Red bo zawsze mi się podobały, no chyba że są trudne w hodowli. Mam dostęp do wody RO, bo mąż hoduje ryby i taki filtr sobie zakupił.
P.S. Czy do wody RO też dodaje się jakieś minerały?


RE: krewetki - początek - Mikołaj - 05-01-2014 20:03

Tak dedykowane pod Cristale możesz trzymać razem Cristal red, Cristal black i snow white Ja zaczynałem na mineralizatorze v6 z akwa nawozy.


RE: krewetki - początek - edison - 05-01-2014 20:07

Pod Crystale potrzeba jeszcze podłoże aktywne najlepiej dedykowane pod krewetki np. Benibachi.


RE: krewetki - początek - Benon - 06-01-2014 01:01

Wydaje mi się, że każdy kto raz zobaczył ładne CR chciał by je mieć w swoim zbiorniku. Redki wybaczają błędy, Crystale nie. To trochę jak z trzymaniem gupików i paletek, jedne się mnożą prawie zawsze, przy drugich trzeba zapewnić konkretne parametry wody itd. a i tak nie ma pewności czy będzie ok.
Może trochę przesadziłem ale np. na pierwszy motocykl nie poleca się sportowego litra Wink


RE: krewetki - początek - edison - 06-01-2014 01:57

Benon napisał(a):gupików i paletek,
Może trochę przesadziłem

No może troszkę, porównanie gupiki i paletki można by dopasować red chery i taiwany

Jeśli Marcia jeszcze nie miała akwarium to Crystale jako pierwsze bym odradził ale jako następne akwarium i zna podstawy pielęgnowania i dbania o parametry i zrobi wszystko jak należy to nie ma się czego obawiać.Przedewszystkim potrzebne jest dobre podłoże i systematyczne podmiany wody o określonych parametrach i stabilność zbiornika jest tu ważna.


RE: krewetki - początek - marcia - 06-01-2014 12:36

Dzięki za rady. W domu mamy już jedno akwarium mąż dba o nie i o wszystkie parametry i zaoferował mi w tym pomoc. A może macie jeszcze jakieś ciekawe strony gdzie bym mogła sobie poczytać o hodowli krewetek,


Odp: krewetki - początek - edison - 06-01-2014 12:51

Woda musi być 100% RO do której dodajemy minerały tak żeby uzyskać kh1 i gh 6 ze swojej strony polecam bee shrimp.

PH utrzymujemy aby najlepiej było poniżej 6,5 a najlepiej 6

Wiesz już jakie podłoże wybrać.

Może Stiep jakieś porady dorzuci od siebie.


RE: krewetki - początek - alarmowiec - 06-01-2014 16:01

Tutaj jest tego sporo
Forum polskich krewetkomaniaków