Odpowiedz 
co2 z puszki
07-12-2013, 20:53
Post: #1
co2 z puszki
Witam , odpalilem kostkę z w której znajduje się więcej roślin jak wcześniej ( głównie mchy i microsorium ). Do startu i wybujanią roślin zakupiłem nie będąc pewny czy robię to z sensem co2 w puszce 1000 ml z dzwonem w zestawie czyli klasyczny zestaw za 20 zł. Nie planuje tego dłużej stosować i wogóle nie stosowałem nawet z butli bo obsada u mnie to krewecię. Ale nurtuje mnie jedno pytanie czy to wogóle ma jakiś sens ? Czy się sprawdza w kwesti jakiej powinno ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 15:04
Post: #2
RE: co2 z puszki
W takiej postaci jak jest sprzedawane w sklepach - nie ma żadnego.

Ten dzwon nie nadaje się do czegokolwiek. Takie systemy mają sens, jeśli prowadzimy bardzo duży zbiornik i w nim zabudujemy kieszeń na CO2, gdzie raz dziennie napełniamy tą kieszeń gazem. Oczywiście bardziej to się nadaje do zbiorników w których roślinność odgrywa rolę drugoplanową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 19:35
Post: #3
RE: co2 z puszki
No w tym przypadku właśnie chodzi o rolę drugoplanową . Chodzi o podciągniecię roślinności po starcie. Potem wejdą krewetki i co2 nie będzie brane pod uwagę .

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 19:54
Post: #4
RE: co2 z puszki
Tak jak pisałem wyzej, w takiej postaci jak to jest sprzedawane w sklepach, nie nadaje się to do czegokolwiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości