Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
co2 z puszki - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nawożenie (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: co2 z puszki (/showthread.php?tid=5414)



co2 z puszki - HOLI - 07-12-2013 20:53

Witam , odpalilem kostkę z w której znajduje się więcej roślin jak wcześniej ( głównie mchy i microsorium ). Do startu i wybujanią roślin zakupiłem nie będąc pewny czy robię to z sensem co2 w puszce 1000 ml z dzwonem w zestawie czyli klasyczny zestaw za 20 zł. Nie planuje tego dłużej stosować i wogóle nie stosowałem nawet z butli bo obsada u mnie to krewecię. Ale nurtuje mnie jedno pytanie czy to wogóle ma jakiś sens ? Czy się sprawdza w kwesti jakiej powinno ?


RE: co2 z puszki - maslo_82 - 08-12-2013 15:04

W takiej postaci jak jest sprzedawane w sklepach - nie ma żadnego.

Ten dzwon nie nadaje się do czegokolwiek. Takie systemy mają sens, jeśli prowadzimy bardzo duży zbiornik i w nim zabudujemy kieszeń na CO2, gdzie raz dziennie napełniamy tą kieszeń gazem. Oczywiście bardziej to się nadaje do zbiorników w których roślinność odgrywa rolę drugoplanową.


RE: co2 z puszki - HOLI - 08-12-2013 19:35

No w tym przypadku właśnie chodzi o rolę drugoplanową . Chodzi o podciągniecię roślinności po starcie. Potem wejdą krewetki i co2 nie będzie brane pod uwagę .


RE: co2 z puszki - maslo_82 - 08-12-2013 19:54

Tak jak pisałem wyzej, w takiej postaci jak to jest sprzedawane w sklepach, nie nadaje się to do czegokolwiek.