Odpowiedz 
200 L i drzewko
26-11-2013, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2013 23:49 przez emil.)
Post: #16
RE: 200 L i drzewko
światło świece 12 godz. a z nawozów daje easy carbo 4 ml/dziennie i aquaflora 1 raz w tygodniu po 5 ml przy podmiance wody.
glony zaczęły się od takich niteczek na mchu które są do dziś :/ i takie zielone kropeczki na szybie.
a jakbym wybierał się do Poznania to dam znać na pw ale niestety jestem tam rzadko.

co do roślin to dokupuje ale u mnie nie mam za bardzo wyboru w moim akwarystycznym szukam jakiś roślin na trawnik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 00:06
Post: #17
Odp: 200 L i drzewko
10 godzin w zupełności wystarczy dla prawidłowego wzrostu.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 16:54
Post: #18
RE: 200 L i drzewko
Te glony ze szyby możesz zeskrobać skrobaczką magnetyczną. Jeden element wkładasz do wody, a drugi przytykasz do szyby z zewnątrz. (ten do wody to z czymś takim od rzepów) Skróć czas świecenia do 10 godzin. Przyczyną powstawania tych glonów (zielonych kropeczek) kiedyś ktoś powiedział mi, że słabo działają bakterie we filtrze. Wyposażenie we filtrze jak masz takie plastikowe kulki szybko zastąp ceramiką - jest to lepsze rozwiązanie. Na te glony nitkowate były by dobre krewetki amano - niestety teraz ich nie ma w sprzedaży.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 17:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2013 17:02 przez edison.)
Post: #19
RE: 200 L i drzewko
Tomayo napisał(a):amano - niestety teraz ich nie ma w sprzedaży.

Jeśli się dobrze rozejrzeć to są do kupienia.

Tomayo napisał(a):Te glony ze szyby możesz zeskrobać skrobaczką magnetyczną.

skrobaczka z żyletką też daje radę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 19:42
Post: #20
RE: 200 L i drzewko
Są do kupienia (krewetki) ale za duże pieniądze, a po drugie kolega jest zamiejscowy i tam z tym jest pewnie jeszcze większy problem.
Skrobaczka z żyletką pewnie, że da radę, tylko wygodniejsze jest moim zdaniem tamto. Nie wiem jak tu wypada pod względem rysowania szyb w akwarium. Pewnie znajdą się za i przeciw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 20:09
Post: #21
RE: 200 L i drzewko
dzięki dzisiaj wszystko wyczyściłem i ustawiłem światło na 10 godz także dzięki za radę
w filtrze mam takie rureczki ceramiczne białe i takie jak się nie mylę to w kropki.
co do zbiornika to i tak już mam pełno rys ale w maju przy remoncie pokoju będę zamawiał nowy zbiornik optiwhite
jeżeli kogoś interesuje to mam dobrego szklarza co robi akwaria optiwhite w dobrych cenach oraz niedaleko mnie jest też dobra firma która dorabia oringi które uszczelniają nasze kubełki i kosztuje to grosze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 20:12
Post: #22
RE: 200 L i drzewko
Te rureczki białe to właśnie bio ceramika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 18:59
Post: #23
RE: 200 L i drzewko
Potrzebuje pomocy bo od tygodnia padają mi rybki
przez tydzień padło 5 danio , 3 gupiki i jeden neon nie wiem co się dzieje rybki nie mają żadnych plam ani niczego na skórze zaczynają słabo pływać a następnie idą z prądem wody.
Robię co tydzień podmianki 20%
dzisiaj zrobiłem testy na
ph-7,5
kh-14
gh-16
NO3-5
reszta rybek ma się dobrze
ktoś może wie co się dzieje ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 19:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013 19:28 przez soft. Powód: Nowe informacje)
Post: #24
RE: 200 L i drzewko
Popatrz na ryby pod kątem , czy nie mają delikatnego białego nalotu ( często nie widoczny patrząc z boku) oraz czy brzuszki im nie "chudną" i jak wyglądają odchody. Pierwszą deską ratunku jest "posolenie wody" i podniesienie temperatury , drugim krokiem jeżeli pierwszy nie pomaga jest podanie nadmanganianu potasu do wody w ilości 2 tab. na 100L . Jeżeli to nic nie da będziemy myśleć dalej. Taka mała uwaga, przed padaniem kalium należy zrobić jak największą możliwą podmianę wody i wyłączyć filtr, lek działa tylko i wyłącznie wtedy jak woda ma świeżo fioletowy kolor, gdy robi się Mętno-brązowawa lek nie działa, robi się wtedy podmianę i odpala filtr.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 19:35
Post: #25
RE: 200 L i drzewko
z tego co widzę to niektóre bardzo schudły
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 22:23
Post: #26
RE: 200 L i drzewko
Nie ma 100% pewności lecz przyczyną może być "inwazja" nicieni . Na początku zrób pierwszy i ew. drugi krok z tego co pisałem powyżej , we. możesz kupić Sera Baktoforte 'S' i zrobić kuracje - zdarzało dość często mi się zatrzymać masowe śnięcie ryb właśnie tym specyfikiem.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości