Odpowiedz 
200 L i drzewko
21-11-2013, 23:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 16:18 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Wink 200 L i drzewko
Witam
Akwarium o wymiarach 100x40x50
Oświetlenie 2 x 45 W T5 Juwel
Filtr Eheim 2227 (ceramika + bio)
Podłoże żwirek + kulki nawozowe
Nawożenie easy carbo + aquaflora

Rybki :

Danio
Gupiki
Molinezje
Mieczyki
Zwinniki
Neony
Labeo
Sumy rekinie
Bocje
Glonojady
Wszystkich rybek jest około 50 szt.

Rośliny :

Anubias minima
Anubias lanceolata
Vallisneria asiatica
Egeria densa - moczarka
Echinodorus red devil
Mech jawajski
Roślinek jeszcze będzie więcej

Jestem początkującym akwarystą akwarium założone 10 listopada.
Na dniach ruszy bimbrownia.
pozdrawiamBiggrin

[Obrazek: a7uc.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 01:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 01:24 przez Guban88ok3m.)
Post: #2
RE: 200 L i drzewko
Nawet spoko , daj jakieś tło czarny bristol np. Możesz podać wyniki testów? Bo wydaje mi się że 12 dni to za mało na to by dojrzało akwa. I po 12 dniach od zalania od razu 50 ryb wpuścić to też ryzyko jeśli było by dojrzałe(wgl. 50 ryb na 200 litrów też za dużo jak dla mnie). Rybki powinno się wpuszczać systematycznie żeby nie zaburzyć biologi. A wracając do tematu jak możesz podaj wyniki testów.


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 20:43
Post: #3
RE: 200 L i drzewko
Akwarium było już wcześniej założone jak dobrze pamiętam to od połowy lipca także woda dojrzała.
nie wystawiałem wcześniej bo miało inny wystrój ponieważ było robione tak na szybko, a rybki były kupowane stopniowo. Co do tła to odpada akwarium stoi na środku pokoju przy narożniku i jest prześwit.
testy jakie robiłem to ph i wyszło 7.
Jestem początkującym w tym hobby także za wszystkie podpowiedzi z góry dzieki.
mam problem z filtrem bo nie mogę pulsatora uruchomić... i szukam pomocy w tym temacie filtr to eheim 2227
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 00:54
Post: #4
RE: 200 L i drzewko
A a jakie masz NO2 i NO3 ?


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 16:21
Post: #5
RE: 200 L i drzewko
nie mam jeszcze testów na NO2 i NO3
jak kupie to dam znać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 17:14
Post: #6
RE: 200 L i drzewko
To nie możesz wiedzieć czy akwa jest dojrzałe Smile To są podstawowe testy każdego akwarysty. Bez nich ani rusz! I jeszcze NH3/NH4 , ale najważniejsze to właśnie NO2 i NO3. Weź zakup jak najszybciej możesz , polecam JBL'a.


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 14:07 przez czarex.)
Post: #7
RE: 200 L i drzewko
średnio rozumiem co mają testy do każdego akwarysty i że bez testów nie można stwierdzić, że akwarium nie dojrzało - skąd Wy ludzi posiadacie taką wiedzę tajemną????
i jeszcze podajecie ją tak autorytarnie, że początkujący pomyślą, że naprawdę bez tego ni huhu ;/
masakra!!
rybki wpuściłeś Waść cokolwiek szybko, ale jeśli woda była dojrzała to powinno być ok Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 16:01
Post: #8
RE: 200 L i drzewko
To co to gramy na loterii ? Skąd wiesz że NO2 spadnie do 0 po tym jak najpierw zdarza się że wyjeżdża za skalę jak ja miałem np. Mi poszło od 0 za skale i zaś spadało jak się bakterie namnożyły i zaczęło się przerabiać NO2 na NO3. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię bez testów ani rusz!


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 16:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 17:46 przez DUANDR. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
Odp: 200 L i drzewko
Juz nie przesadzajmy, test na no3 w zupelnosci wystarczy przy zakladaniu zbiornika, no2, nh3 uzyjemy dwa trzy razy i pozniej niepotrzebny, chyba ze ktos lubi mierzyć.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 16:39
Post: #10
RE: 200 L i drzewko
No są tacy i tacy Wink Ja jestem zdania że lepiej sobie zakupić i zmierzyć , on majątek nie kosztuje a starczy na bardzo długo. Zaś dla spokoju przy restartach czy podobnych akcjach można sobie sprawdzić czy nie zaburzono biologii w akwa Wink A i od czasu do czasu można w akwa zrobić również jak już się je ma. Ja od czasu do czasu zrobię.



Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 23:25
Post: #11
RE: 200 L i drzewko
jak wcześniej pisałem jestem początkujący
kupując akwarium od gościa który miał w domu chyba jeszcze 4 zbiorniki powiedział mi żebym filtra nie mył bo tam ponoć są już jakieś bakterie. Akwarium stało już u mnie od końca sierpnia i filtr pracował także myślę że dojrzało wpisałem datę 10 listopad ponieważ zbierałem roślinki i sam przygotowywałem sobie korzenie (spreparowanie w solance) jest to data wystroju mojego akwarium
Rybki mają się dobrze Smile tylko mam problem z glonami bo coraz więcej ich i nie wiem jak je zwalczyć ???
dzisiaj ruszyła bimbrownia tylko muszę kupić jakiś dyfuzor bo kamień napowietrzający nie zdaje egzaminu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 11:49
Post: #12
RE: 200 L i drzewko
Rozumiem każdy kiedyś zaczynał Smile To zmienia kolej rzeczy , nie wiedziałem że je kupiłeś od kogoś i że było na chodzie. To dobrze Ci polecił ponieważ nie można nawet filtrów myć pod wodą z kranu. Trzeba do tego używać wody z akwarium, ja tak robię jak cokolwiek myję. A co do glonów , to polecają lamy uv ale z opiniami czy faktycznie pomagają to już trzeba poczekać na zdanie ludzi co używająSmile


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 18:34
Post: #13
RE: 200 L i drzewko
dzięki za radę i zrozumienie
jak piszecie jakie no i te podobne rzeczy to dopiero czytam co to jak mierzyć i co jestem w sklepie akwarystycznym do dokupuje jakieś gadżety
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 19:04
Post: #14
RE: 200 L i drzewko
Mój Drogi - przestań słuchać Kolegi Gubana bo się za wiele naczytał i pierdoły za przeproszeniem wypisuje, które Cię tylko zniechęcą!
wg mnie na glony jest 1 wypróbowany sposób - podaj CO2 daj dużo roślin i pozwól roślinom wygrać konkurencję Wink ot cała tajemnica ujawniona!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 19:07
Post: #15
RE: 200 L i drzewko
Lampa uv to na raczej na zakwit. Jak długo świecisz? Fakt pojawienia się glonów może oznaczać, że możesz przesadzać z nawożeniem. Rośliny główne nie pobierają wszystkich związków i wykorzystują to glony. Napisz jakie masz te glony. ogranicz moim zdaniem nawożenie. Ja mogę Ci dać jak byś był w Poznaniu na piątkowie trochę pisti - pomoże w walce z glonami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości