Odpowiedz 
Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
16-11-2013, 20:27
Post: #1
Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Witam drogich akwarystów po długiej przerwieSmile Noszę się z zamiarem odpalenia na nowo mojej 60'tki, i tu nasuwa się pytanie, czym usunąć resztki glonów z akwarium i całego obiegu, czyli reaktora, filtra itp. Miałem atak nitek, z którym sobie nie poradziłem i dlatego nie chcę powtórki z rozrywki. Planuję użyć kwasku cytrynowego, tylko nie wiem w jakich proporcjach i jaki czas mielić to w obiegu. Nie jestem pewien czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na silikon, części filtra itp, oraz czy dobije wszystko po glonach, korzeń też idzie do odkażenia. PozdrawiamWink

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 20:39
Post: #2
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Więcej szkody narobisz starajac się to wysterylizować, niż jak byś zostawił tak jak jest. Nitki zaatakowały nie dlatego, że były ich zarodniki w zbiorniku, ale dlatego, że pozwoliły na to warunki w akwarium. Wystartuj z dziesięcioma krewetkami amano i żadnych problemów nie będzie. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 20:57
Post: #3
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Cześć masłoSmile A szkody w jakim znaczeniu? Jeśli chodzi o bakterie itp. to nie ma się czym martwić. Akwarium stoi puste od ponad roku... Tak czy siak będę zbiornik "sterylizował" tylko chcę wiedzieć czy kwasek poradzi sobie z tym i przy okazji nie uszkodzi mi aparaturyWink Bo w szorowanie gąbką nie mam zamiaru się bawić. Ogólnie wszystko jest "czyste", ale chcę pozbyć się niewidocznych gości. PozdrawiamSmile

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:01
Post: #4
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Zarodniki glonów, zawsze się znajdą Smile Pracuj krewetkami Amano, nie będziesz musiał się martwić o jakiekolwiek nitki. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:19 przez edison.)
Post: #5
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
maslo_82 napisał(a):Zarodniki glonów, zawsze się znajdą

Opiszę swój przypadek
Przy restarcie kostki wyszorowałem szczotką do mycia rąk korzeń bo było kilka ognisk krasnorostów,
po jaskiś 2 miesiącach zaczął odbijac mech phenix a po restarcie nie było go już w zbiorniku.
Oczywiście nie na całości tylko takie ciapki 2x2 cm trochę dalej i znowu.

Wieć jeśli roślina to przyżyła to tym bardziej zarodniki glonów. A one są w każdym akwarium .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:39
Post: #6
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Mi nie chodzi o czyszczenie mechaniczne tylko chemiczne. Tak czy siak zrobię toTongue Chodzi mi jedynie o skutki uboczne odnośnie sprzętu i proporcji, jakie powinny zadbać o mój spokojny senSmile A krewetki będą, o to się nie martwSmile Więc dajcie Panowie jakieś konkretyWink

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:47
Post: #7
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
korzeń wygotować to wiadomo. Kwasek raczej nie będzie miał negatywnego znaczenia dla sylikonu i plastiku, a kwasku to wsyp żeby kwaśno było skoro życia tam nie ma Smile Potem trzeba dobrze płukać ja płukałem bite 2 godziny po tym jak myłem akwarium najpierw octem nie dawało efektu to użyłem środka chemicznego z alkoholem i jazda pod prysznic. Akwarium działa od czerwca i nic negatywnego nie zauważyłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 22:00
Post: #8
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Tylko zastanawiam się ile tego wsypać, jedno opakowanie (20g) czy może 500g? Nie mam zielonego pojecia.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 22:08
Post: #9
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
ja bym sypał aż nie zacznie mi smakować Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2013, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2013 14:00 przez Zoogrande.)
Post: #10
RE: Jakim środkiem oczyścić akwarium po glonach?
Nie ma warunków, nie ma glonów...nawet jeżeli będą zarodniki to nie ma to znaczenia jeżeli skład chemiczny wody nie będzie odpowiedni dla ich wzrostu. I sytuacja odwrotna czyli brak zarodników po sterylizacji i sprzyjające warunki wzrostu glonów i szybko się pojawią pomimo sterylności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości