Odpowiedz 
Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
07-11-2013, 19:07
Post: #1
Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Potrzebuje kolejnego klocka do mojej układanki którą już kończę układać. Tym klockiem jest elektrozawór. I tu pytanie do was. Jaki i gdzie kupić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 19:22
Post: #2
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Pytanie takie po co chcesz odcinać dopływ CO2 ? na miejscu bez wysyłki to chyba tylko Aqua-nature

Elektrozawór GRUN SYSTEM 1/8 z przewodem mieli po 82 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2013 20:15 przez maximus.)
Post: #3
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Sprawa jest prozaiczna. W nocy musi być zupełna cisza, inaczej moja żona wywali mnie z tym akwarium na zbity pysk. Dlatego staram się żeby było cichutko. wiem ze powiecie że tego w ogóle nie słychać ale dla zobrazowania problemu, zmuszony byłem zamienić sterowniki czasowe mechaniczne na elektroniczne. Już się boję co będzie jak unimaxa 250 odpalę Wow

http://allegro.pl/elektrozawor-co2-vpc-t...44248.html

Nada się?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 21:19
Post: #4
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Aahhh... wyczuwam bratnią duszę... Przepraszam za offtopic, ale jaka to ulga wiedzieć, że nie jest się osamotnionym w bojach... Cwaniak

Moją żonę budzi tykanie zegara. Jak jesteśmy gdzieś w gościach to zatrzymuje zegarki albo wynosi do innego pokoju. Dlatego przy moim akwarium musiałem zbudować taką skrzyneczkę:
[Obrazek: xi03.jpg]

Może u Ciebie też by pomogło całkowite zabudowanie osprzętu i wytłumienie gąbką? Ja brzegi mojej skrzyneczki doszczelniłem podkładem gąbkowym do akwariów, a w środku każde urządzenie generujące hałas, jak np. brzęczyk, jest dodatkowo wytłumione pianką poliuretanową.

Sterowniki też musiałem wymienić na elektroniczne, a mechaniczne poleciały do piwnicy do innych celów, bo ich brzęczenie przeszkadzało. Nie jesteś sam. ^^

W tej chwili, dzięki wytłumieniu, najgłośniejszym elementem akwarium jest dyfuzor Eheim. Po prostu słychać syk bąbelków.

--
110x30x35 Opti White 115L, Eheim biopower 240 (pre,wata Sera,LD,bio), deszczownia, Aquael APR200, dyfuzor Eheim 4002650, Aquael 150W, 3x21W 4000K-7000K, LED 16,2W green&blue, 2xRT-2, 2xRM84 Relpol, 2xProgramator czasowy DT03 DPM SOLID, 2x 40x40mm ArcticCooling 12V 12dB, pokrywa DIY 10mm PCW. 10 neonów Innesa, 10 razbor klinowych, 2 danio pręgowane, 2 mieczyki Hellera, 4 molinezje złote, 4 otoski przyujściowe, 4 kiryski panda, 3 kosiarki, 2 cierniooczki, 1 zbrojnik niebieski, 5 krewetek Amano, 12 Krwawych Helenek. Moje akwarium dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 22:40
Post: #5
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Podpowie ktoś czy to się nada

http://allegro.pl/elektrozawor-co2-vpc-t...44248.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 01:13
Post: #6
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Mi wyskakuje link http://allegro.pl/komputery Zmień link
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 01:55
Post: #7
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Może lepiej zmienić dyfuzor na taki który nie wydaje dźwięków? Jeśli masz taki, który jest sprzedawany razem ze zestawem co2 to i tak pewnie czek Cie jego wymiana.

Sam elektrozawór może być jakikolwiek, byle miał niską moc i był na 230V i miał w komplecie wszystkie złączki potrzebne do jego podłączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 08:42
Post: #8
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Ja proponuje najtańsze rozwiązanie dobre stopery dla żony Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 08:55
Post: #9
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
w idealnej ciszy nie da się żyć ogólnie czy Co2 generuje jakieś dźwięki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 12:27
Post: #10
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Oczywiście, że generuje, większość dyfuzorów ćwierka i w nocy są dość mocno słyszalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 14:26
Post: #11
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
No i tego się właśnie boję, Wiem że dla PH nie jest dobre nie podawanie co2 całą dobę ale wolą nie podawać niż kłócić się z kobitą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 15:49
Post: #12
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Wywal dyfuzor i zrób prosty filtr narurowy hehe ja to tez przerabiałem, czasówki tez mam elektroniczne buahaha jest NAS więcej Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 15:57
Post: #13
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
No faktem jest, że mechaniczne czasówki to się raczej do celów przemysłowych nadają, bo w domu je słychać dość mocno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 17:59
Post: #14
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Fredy myślałem o takim czymś ale nie czuję na siłach zrobić coś takiego. Nie wykonał byś tego dla mnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 18:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 18:34 przez fredy1.)
Post: #15
RE: Elekto zawór co2. Jaki i gdzie.
Ja jestem z Wągrowca wiec nawet jak kupie materiał i zrobię oraz ci wyślę to przedrozy koszt.
Tez nie czułem sie niby na siłach a zrobiłem.

Idź do sklepu wodno kanalizacyjnego i kup
- 1 zwykły filtr narurowy
- 2 krucce metalowe o średnicy pasującej na węże od kubła
- 1 kruciec żeby pasował na wężyk od co2
- 1 rolka mała taśmy teflonowej
- 1 mała tubka silikonu akwarystycznego
- 1 zawodem przeciwzwrotny (pewnie masz)

I tak od góry w filtrze masz wkręcony zaworek odpowietrznik, wykręcił i wkręc na taśmę ten mały oraz zaklej silikonem
2 większe krucce wkręc na taśmę kluczem
Dalej rozkręć filtr i w górna cześć wklej na silikon odcięty kawałek węża od kubła tak by sięgał po skręceniu prawie do dna.

Całość to max 15 minut

Dodatkowo podsyłam link jak to mniej więcej wyglada

http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=16643&start=15

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomysł na zawór odcinający osmozę EFI 14 23,435 20-02-2014 22:54
Ostatni post: EFI



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości